Wittgenstein. Świadomość granic

Carla Carmona
Książka Wittgenstein. Świadomość granic
Książka Wittgenstein. Świadomość granic
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ludwig Wittgenstein (1889-1951) dwukrotnie zrewolucjonizował historię filozofii, co sprawia, że jego myśl można podzielić na dwa odrębne etapy: pierwszy to obrazkowa teoria znaczenia, a w drugim motyw przewodni jego rozmyśleń można sprowadzić do maksymy: „znaczenie słowa leży w jego użyciu”. Uczciwość jego filozoficznej pracy była tak wielka, że w drugiej fazie nie wahał się obalić głównej teorii leżącej u podstaw pierwszej, mimo że znalazła ona wielu zwolenników i mimo że on sam uważał ją za niezwykle ważną w historii filozofii. Niniejsza książka w przejrzysty sposób przedstawia główne aspekty filozofii Wittgensteina, a zarazem stanowi próbę nakreślenia portretu jego złożonej osobowości. Podążamy w niej za przekonaniem autora, że filozofia i życie nie są rozłączne, lecz jedna dziedzina stanowi odbicie drugiej.  
Tytuł oryginalny: La coscienza del limite
Data wydania: 2018-10-03
ISBN: 978-83-282-1604-4, 9788328216044
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 20
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wittgenstein. Świadomość granic aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wittgenstein. Świadomość granic. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}