Wizja sprawiedliwej globalizacji Propozycje usprawnień

Joseph E. Stiglitz
Wizja sprawiedliwej globalizacji Propozycje usprawnień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak usprawnić globalizację? Nowa książka Josepha E. Stiglitza jest kontynuacją rozważań zawartych w Globalizacji, w której przedstawiał "blaski i cienie" tego procesu, skupiając się przede wszystkim na błędach popełnianych przez rządy i instytucje międzynarodowe oraz skutkach tych błędów ? sytuacjach kryzysowych ? jakie wystąpiły w gospodarce światowej. W Wizji sprawiedliwej globalizacji Stiglitz próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak usprawnić globalizację, by przynosiła korzyści wszystkim ludziom. Jak wykorzystać jej zalety i przeciwdziałac wadom. Książka ta odzwierciedla moją wiarę w procesy demokratyczne; moje przekonanie, że uświadomione społeczeństwo obywatelskie może wiele zdziałać w sprawie ograniczenia nadużyć ze strony grup interesów korporacyjnych i finansowych, które tak zdominowały proces globalizacji, że zwykli obywatele krajów wysoko uprzemysłowionych, jak również świata rozwijającego się, widzą wspólny interes w polepszeniu działania globalizacji. [...] Globalizacja nie musi niszczyć środowiska, zwiększać nierówności, likwidować różnorodności kulturowej i służyć interesom korporacji kosztem dobrobytu zwykłych obywateli. W książce tej [...] staram się pokazać, w jaki sposób właściwe pokierowanie globalizacją ? jak udowodnił pełen sukcesów rozwój w wielu krajach Azji Wschodniej ? może przysporzyć korzyści zarówno rozwijającym się, jak i wysoko rozwiniętym krajom całego świata. (Joseph E. Stiglitz, fragmenty Przedmowy) Książka może służyć studentom wszystkich szkół wyższych, studiującym na kierunkach ekonomicznych, socjologicznych i innych nauk społec
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-01-15138-6, 9788301151386
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 312

Autor

Joseph E. Stiglitz Joseph E. Stiglitz
Urodzony 9 lutego 1943 roku w USA (Gary, Indiana)
Joseph Eugene Stiglitz – amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2001) oraz John Bates Clark Medal (1979). Od 2003 legitymuje się tytułem profesora akademickiego Columbia University; specjalizu...

Pozostałe książki:

Ekonomia sektora publicznego Globalizacja Fair trade Szansa dla wszystkich Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?
Wszystkie książki Joseph E. Stiglitz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wizja sprawiedliwej globalizacji Propozycje usprawnień aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wizja sprawiedliwej globalizacji Propozycje usprawnień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl