Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?

Joseph E. Stiglitz
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rosnące nierówności szkodzą wszystkim: przyczyniają się do kryzysów ekonomicznych, zmniejszają produktywność społeczeństwa i osłabiają wzrost gospodarczy.Niepewność jutra, słaby system edukacji i ochrony zdrowia, kryzys mieszkaniowy – to też wszystko sprawa nierówności.

To przez nie społeczeństwa nie wykorzystują pełni swojego potencjału. Zamiast żyć, uczyć się, pracować i uczestniczyć w demokracji, walczą o kawałki z coraz mniejszego tortu. To wszystko oczywiście znane fakty, opisane w wielu głośnych książkach. Czasem jednak wydaje się, że wzrost nierówności to wynik działalności żywiołów naturalnych i nic nie da się na to poradzić. Joseph Stiglitz przekonuje, że to zupełnie nie tak. To że przeważająca część bogactwa należy do zaledwie jednego procenta społeczeństwa to nie kwestia praw natury, ale decyzji politycznych i wpływu osób i instytucji, które „pogoń za rentą” nazywają „wolnym rynkiem”.
Tytuł oryginalny: The Price of Inequality: How Today's Divided Society Endangers Our Future
Data wydania: 2015-11-30
ISBN: 978-83-64682-80-3, 9788364682803
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Stron: 624

Autor

Joseph E. Stiglitz Joseph E. Stiglitz
Urodzony 9 lutego 1943 roku w USA (Gary, Indiana)
Joseph Eugene Stiglitz – amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2001) oraz John Bates Clark Medal (1979). Od 2003 legitymuje się tytułem profesora akademickiego Columbia University; specjalizu...

Pozostałe książki:

Ekonomia sektora publicznego Globalizacja Fair trade Szansa dla wszystkich Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy
Wszystkie książki Joseph E. Stiglitz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mieć czy być - ekonomia nierówności

WYBÓR REDAKCJI
29.01.2022

"To jest Ameryka To słynne USA To jest kochany kraj Na ziemi raj/Prawdziwy raj"(*) Pomijając solidną dawkę 'branżowych' faktów ekonomicznych, wobec których jestem ignorantem, "Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?" dała mi sporo bezcennych podstaw o współczesnej ekonomii i chyba umocniła... Recenzja książki Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2022-01-29
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl