Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy

Joseph E. Stiglitz
Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Eurokryzys, Brexit, zastój gospodarczy, sytuacja awaryjna, a za chwilę już kryzysowa – oto Europa dziś. W swojej najnowszej książce noblista i bestsellerowy autor rozmontowuje na części pierwsze dzisiejszy konsensus w kwestii tego, co dolega dzisiaj Europie. Przeciwstawia się zwolennikom zaciskania pasa, krytykuje działania Europejskiego Banku Centralnego i kreśli plany tego, jak uchronić od zniszczenia ekonomicznego nasz kontynent i świat. Euro miało przynieść dobrostan, lecz stało się inaczej. Poszczególne kryzysy pokazują ograniczenia wspólnego rynku, zastój Europy po części wynika ze wspólnej waluty, która już u swoich początków była problematyczna, ponieważ integracja gospodarcza przeważała nad polityczną. Stiglitz dobitnie pokazuje, że dzisiejsza struktura promuje raczej rozbieżność niż spójność w europejskiej wspólnocie i proponuje konkretne sposoby uleczenia tej sytuacji, m.in. nowy system „elastycznego euro”. Ale u podstaw książki leży całkiem proste pytanie: czy Europa może rozwijać się bez euro?
Data wydania: 2017-08-04
ISBN: 978-83-65369-94-9, 9788365369949
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Stron: 684

Autor

Joseph E. Stiglitz Joseph E. Stiglitz
Urodzony 9 lutego 1943 roku w USA (Gary, Indiana)
Joseph Eugene Stiglitz – amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2001) oraz John Bates Clark Medal (1979). Od 2003 legitymuje się tytułem profesora akademickiego Columbia University; specjalizu...

Pozostałe książki:

Ekonomia sektora publicznego Globalizacja Fair trade Szansa dla wszystkich Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?
Wszystkie książki Joseph E. Stiglitz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl