Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814

Robert Kłosowicz
Książka Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814
Książka Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ten wątek dziejów powszechnych nie cieszył się do tej pory zainteresowaniem polskich historyków. Należy przypomnieć, że konflikt ten nie doczekał się dotychczas polskojęzycznej monografii. Z tego punktu widzenia publikacja ta wypełniła istniejącą w naszej historiografii lukę. Autor postawił sobie ambitne zadanie zaprezentowania polskiemu czytelnikowi monograficznego obrazu wojny amerykańsko-brytyjskiej na tle wydarzeń rozgrywających się równocześnie w Europie, gdzie rewolucyjna, a następnie napoleońska Francja - podporządkowawszy sobie spore obszary Starego Kontynentu - zwarła się w śmiertelnych zapasach z narodami reszty Europy, którym z reguły przewodziła i które zarazem w znacznej mierze subsydiowała Anglia  
Data wydania: 2003
ISBN: 83-233-1625-2, 8323316252
Wydawnictwo: Prace Amerykanistyczne
Seria: Prace Amerykanistyczne
Stron: 315
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}