Wojna i pokój t. III i IV

Lew Tołstoj
Wojna i pokój t. III i IV
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Intrygi i namiętności czasów wojny

Oto dalszy ciąg imponującego dzieła Tołstoja Wojna i pokój. W III tomie tej rosyjskiej epopei narodowej wojska napoleońskie nieuniknienie zbliżają się do Rosji, aż w końcu Francuzi wkraczają do Moskwy. Tom IV to przede wszystkim spiski i zamachy, bitwa pod Borodino, klęska Napoleona oraz finały wielkich historii miłosnych. Mimo wojennej zawieruchy życie musi toczyć się dalej.

Powieść rosyjskiego mistrza, Lwa Tołstoja, jest arcydziełem realizmu podziwianym przez późniejszych pisarzy – Isaaka Babela, Johna Galsworthy’ego, a nawet Thomasa Manna. Również współcześnie zachwyca nie tylko czytelników, ale także widzów teatralnych, kinowych i telewizyjnych.

Data wydania: 2023-12-05
ISBN: 978-83-8335-131-5, 9788383351315
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 816

Autor

Lew Tołstoj Lew Tołstoj
Urodzony 9 września 1828 roku w Federacji Rosyjskiej (Jasna Polana)
Lew Nikołajewicz Tołstoj, hrabia (ros. Лев Николаевич Толстой wymowa i /lʲev nʲɪkɐˈlaɪvʲɪtɕ tɐlˈstoj/ – rosyjski powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki, myśliciel, pedagog. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europ...

Pozostałe książki:

Anna Karenina Wojna i pokój t. I i II Sonata Kreutzerowska Wojna i pokój. Tom III i IV Zmartwychwstanie Anna Karenina, tom 2 Szczęście rodzinne Śmierć Iwana Iljicza Anna Karenina, tom 1 Ojciec Sergiusz Spowiedź Aforyzmy Bezimienna miłość. Opowieści z życia pisarzy rosyjskich Diabeł Dzieciństwo Dzieciństwo. Lata młodzieńcze. Młodość. Trzy opowieści Chozjain i rabotnik Droga życia Dzienniki 1847-1894 Tom 1 Dzieła wybrane: Zmartwychwstanie, Hadżi-Murat, Kozacy Hadżi Murat Hadżi-murat. Za co How Much Land Does A Man Need? Królowa pocałunków. Opowiadania o miłości Kłamstwo patriotyzmu Myśli o Bogu Opowiadania i nowele. Wybór Opowiadania sewastopolskie i inne Powiesti i Rasskazy Trois Morts War and Peace Wojna i pokój t. III i IV Światłość
Wszystkie książki Lew Tołstoj

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wojna i pokój t. III i IV aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojna i pokój t. III i IV. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl