Wojownicy. Ucieczka w dzicz

"Erin Hunter"
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Wojownicy. Ucieczka w dzicz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych.

Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swoich pobratymców i młodych.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.
Tytuł oryginalny: Warriors: Into the Wild
Data wydania: 2022-03-29
ISBN: 978-83-8203-156-0, 9788382031560
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykle: Wojownicy, tom 1, Warriors, tom 1
Seria: The Prophecies Begin
Kategoria: Fantastyka
Stron: 333
dodana przez: Catta
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

"Erin Hunter" Erin Hunter – pseudonim, który przybrały trzy autorki książek – Kate Cary, Cherith Baldry oraz Victoria Holmes. * Kate Cary (ur 4 listopada 1967 r. w Anglii), przez 12 lat mieszkała w Szkocji, w 2004 r. wróciła do Anglii i zamieszkała w jej północne...

Pozostałe książki:

Wojownicy. Ucieczka w dzicz Wojownicy. Ogień i lód Wojownicy. Las tajemnic Wojownicy. Cisza przed burzą Wojownicy. Czarna godzina Wojownicy. Niebezpieczna ścieżka Północ Wojownicy. Nowa Przepowiednia. Świt Sfora. Opuszczone miasto Tygrysia Gwiazda i Sasza #1 Ucieczka w las Tygrysia Gwiazda i Sasza #2 Szukając schronienia Wschód księżyca Wojownicy. Manga. Bicz. Początek legendy Wojownicy. Nowa przepowiednia. Blask gwiazd Wojownicy. Nowa przepowiednia. Zmierzch Bambusowe Królestwo. Ocaleni z potopu Wojownicy. Superedycja. Misja Ognistej Gwiazdy Wojownicy. Superedycja. Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy Odwet Wysokiej Gwiazdy Tajemnica Żółtego Kła Tygrysia Gwiazda i Sasza #3 Powrót do Klanów Wojownicy. Nowa przepowiednia. Zachód Słońca Wojownicy. Nowela. Zemsta Klonowego Cienia Długie cienie Rzeka Sekretów Sfora. Ukryty wróg Widzenie Wojownicy. Omen Gwiazd. Czwarty uczeń Wojownicy. Omen Gwiazd. Przemijające echa Wojownicy. Potęga Trójki. Wyrzutek Wojownicy. Potęga Trójki. Zaćmienie Wojownicy. Potęga Tróki. Mroczna rzeka Wschód słońca Wyprawa do Smoczej Góry Przeznaczenie Klanu Nieba Sfora. Przerwana wędrówka Sfora. W ciemność Wojownicy. Omen Gwiazd. Szepty nocy Ścieżka Kruczej Łapy #1 Zmącony spokój Szara Pręga #1 Zagubiony Wojownik Szara Pręga #2 Schronienie Wojownika Szara Pręga #3 Powrót Wojownika Wojownicy. Nowela. Milczenie Gołębiego Skrzydła Wojownicy. Nowela. Przekleństwo Gęsiego Pióra Wojownicy. Nowela. Tułaczka Chmurnej Gwiazdy Wojownicy. Nowela. Życzenie Liściastej Sadzawki Wojownicy. Omen Gwiazd. Ostatnia Nadzieja Wojownicy. Omen Gwiazd. Zapomniana Wojowniczka Wojownicy. Omen Gwiazd. Znak księżyca Ścieżka Kruczej Łapy #2 Klan w potrzebie Ścieżka Kruczej Łapy #3 Serce wojownika Przewodnik po klanach Próba Wroniego Pióra Rozłam Seekers #1:The Quest Begins Sfora. Bezkresne Jezioro Sfora. Nawałnica psów Warriors: A Starless Clan #1: River Warriors: Dawn of the Clans #5: A Forest Divided Warriors: Dawn of the Clans #6: Path of Stars Wojownicy. Nowela. Omen Mglistej Gwiazdy Wojownicy. Nowela. Osąd Czarnej Stopy Wojownicy. Superedycja. Obietnica Krzywej Gwiazdy Wojownicy. Świt Klanów. Gorejąca Gwiazda Wojownicy. Świt Klanów. Pierwsza bitwa Wojownicy. Świt Klanów. Szlak Słońca Wojownicy. Świt Klanów. Uderzenie Pioruna
Wszystkie książki "Erin Hunter"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ucieczka do nowego życia

27.05.2019

Z serią książek o dzikich kotach mieszkających w lesie spotkałam się już wcześniej. Teraz, po jakimś czasie, zdecydowałam się odświeżyć sobie pierwszą serię, poszerzając swoje horyzonty o drugą. Oto jak prezentuje się w moich oczach historia o domowym kocie, Rdzawym, który dołącza do Klanu Pioruna i zmienia tym samym jego losy – czyli kilka słów o... Recenzja książki Wojownicy. Ucieczka w dzicz

@Megin@Megin × 2

dzicz!

1.02.2022

Opis o wydawcy: Przeszło 10 000 000 sprzedanych egzemplarzy. Ponad 116 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa. Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych. Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczaj... Recenzja książki Wojownicy. Ucieczka w dzicz

@mojakawa00@mojakawa00

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Lubczyk
2022-06-13
7 /10
Przeczytane (K) KRESY - zbieram dla Polaków ze Wschodu (T) ga-gatti (S) pożyczone (P) poszukuję do biblioteczki chłopców (Z) 2022 (O) 12-latek poleca (O) opisane (T) dziecięce - powieści (T) Młodzieżowe UPO

Me gusta! Kocie historie zawsze mnie nęciły, więc podprowadziłam synowi, nim się zdążył rozczytać :-). Dobrze napisana opowieść, ładny język. Kocie postacie ciekawie zarysowane, są emocje, paskudne charaktery, przyjaźń, lojalność, walka o władzę i przetrwanie. Wyobraźnia może popracować: sam opis terenu, klanów, imiona kotów, relacje wymagają pewnego zgłębienia. Nie da się popłynąć bezmyślnie przez strony.
Na okładce "treść odpowiednia również dla młodszych czytelników". Nie wiem, dla jak bardzo młodszych, moim nie przeszkadza darte futro i krwawiące rany, ale w przypadku delikatniejszych latorośli sugeruję czytanie wespół.

× 2 | link |
@ksiazkazpazurem
2020-11-21
9 /10
Przeczytane

Wojownicy "Ucieczka w dzicz" podbili moje serce, nie wyczerpującymi się zasobami akcji i tajemniczości. Bez większych problemu mogłam zatopić swój umysł w ich kocim świecie. Przez to od razu nabrałam chrapkę na przeczytanie kolejnych kilku tomów, miałam wtedy tylko nadzieję na następną z rzędu dawkę pozytywnych emocji. Oby druga seria okazała się równie dobra, jak ta pierwsza.

Ps. Książka moim zdaniem jest przystępna, również dla młodszych i starszych odbiorców (od 12 lat w górę ).Treść jest łatwa do przyswojenia i jedynym problemem, jaki może się pojawić. To zapamiętanie wszystkich imion kotów z klanu Pioruna i pozostałych trzech zamieszkujących w lesie. Zaznaczyłam tutaj w nawiasie wiek dziecka, ponieważ w kolejnych tomach jest więcej dreszczyku emocji. Związanego z opisywanymi scenami walk między kotami, ale i stratami swoich pobratymców itp. Więc warto, na to zwrócić uwagę przy wyborze książki dla dziecka :)

× 1 | link |
@Smok1125
2020-03-20
6 /10
Przeczytane Animal POV / Xenofiction / Animal Fantasy / Furry / Perspektywa zwierząt / Zwierzęta itp (cała książka, pół lub kilka rozdziałów) Wojownicy

Po przeczytaniu 22 tomów, w tym mangi, super edycje itd wróciłem tutaj do 1 tomu. 1 tom nie jest najlepszą książką. Mnie zniechęcił i nie miałem ochoty sięgnąć po kolejne tomy. Ale jednak cięgłem. I bardzo dobrze się stało. Ponieważ zakochałem się w tym cyklu. Świat wykreowany przez autorów jest cudowny.

Oczywiście są wady i zalety. Chociażby do wad to imiona bohaterów. Jest ich po prostu za duzo. Nie da się tego zapamiętać. I nie pamiętam kto jest kim jak każdy z kotów może mieć po 3 4 imiona. Dochodzi do tego ilość postaci i się okazuje ze trzeba zapamiętać z 100 imion. Za dużo, o wiele.

Rdzawy - Ognista Łapa - Ogniste Serce - Ognista Gwiazda

I odnośnie samego Ognistego. Z początku najlepszy kot. Kto go nie kochał w 1 cyklu? Chyba mało kto. Lecz im dalej w las tym coraz bardziej ma się go dość.
Również Klan Pioruna im dalej tym bardziej denerwuje. Co prawda to i tak głównie wina Ognistego. Zawsze do bólu dobry, nawet przed śmiercią się ukłoni z grzeczności. Po prostu... To jest tak irracjonalne z jego strony. Zawsze pomaga innym, ZAWSZE. Nawet wtedy kiedy ci inni odpłacają mu ciągle złem. Ale nie.. on musi być dobry do bólu. Rozumiałbym ten fakt gdyby pomagał tylko tym którzy i dla niego [jako klanu] są dobrzy.

Nigdy nie zaatakuje kogoś innego z własnej woli. Zawsze się broni, nigdy nie jest agresorem mimo iż każdy dla niego jest. Takie to jest denerwujące....

Czytając cykl sporo rzeczy można nie zauważyć. Rzeczy które s...

| link |
@withmybooks
2010-08-03
Przeczytane

Książka jest świetnie napisana, dla wielbicieli kotów. Ma dużo tajemnic i zwrotów akcji. Szkoda tylko że dwie części są wydane.

| link |
@Megin
@Megin
2019-05-27
6 /10
Przeczytane Na Białym Regale

Mam pewne zastrzeżenia, ale książka ma spory potencjał.
Podobała mi się mimo wszystko.

| link |
@m4jsziii11
@m4jsziii11
2024-01-20
9 /10
Przeczytane
@Sargento_Garcia
2022-09-10
7 /10
Przeczytane fantastyka
@mrytel15
@mrytel15
2022-08-13
10 /10
@emilka.mitura.2006
@emilka.mitura.2006
2022-07-04
10 /10
Przeczytane
ME
@melaniademrych
2022-07-06
6 /10
Przeczytane
@Tasnad
@Tasnad
2022-05-28
9 /10
Przeczytane
@elerdmartyna6
@elerdmartyna6
2022-02-09
9 /10
Przeczytane posiadane
@mojakawa00
@mojakawa00
2022-02-01
8 /10
@melodie_liter
2022-01-03
9 /10
Przeczytane Przeczytane
@BookFan11
@BookFan11
2021-06-26
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojownicy. Ucieczka w dzicz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wojownicy. Ogień i lód
Wojownicy. Ogień i lód
"Erin Hunter"
8.4/10
Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów współżyją w niełatwej harmonii. Na horyzoncie...
Wojownicy. Las tajemnic
Wojownicy. Las tajemnic
"Erin Hunter"
8.7/10
W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce? Napięcie wśród kotów zamieszkujących las osiągnęło ...
Wojownicy. Cisza przed burzą
Wojownicy. Cisza przed burzą
"Erin Hunter"
8.8/10
Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny Zdrajca Klanu Pioruna został wygnany. Jednak Ognist...
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Zmierzch
Wojownicy. Nowa przepowiedn...
"Erin Hunter"
9/10
Nowe terytorium przynosi kolejne kłopoty dla klanowych kotów. W cieniu czyhają na nich niebezpiec...
Wojownicy. Czarna godzina
Wojownicy. Czarna godzina
"Erin Hunter"
9/10
Tylko ogień ocali nasz klan. Klan Pioruna wygrał bitwę, która miała go unicestwić. Odwaga Ognistego...
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Północ
Wojownicy. Nowa przepowiedn...
"Erin Hunter"
8.4/10
Mrok, Powietrze, Woda i Niebo staną się jednością... by odmienić las na zawsze. Klany dzikich kotów ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl