Wspomnienia Ludolfa Ursleu juniora

Ricarda Huch
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wspomnienia Ludolfa Ursleu juniora
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bohaterowie Ricardy Huch zbyt śmiało uwierzyli, iż dana im jest siła, pozwalająca wznieść się ponad prawa egzystencji mieszczańskiej: siła namiętności, porywu ku temu, co piękne i trwalsze od trywialnej codzienności... Tu jednak wchodzą w nieuniknioną, tragiczną w swej istocie kolizję z prawami współżycia społecznego, wyłamują się z jego ustalonego porządku, gwałcą święte lub tylko uświęcone normy etyczne, powodują cały łańcuch nieszczęść. Otwarte pozostaje pytanie, czy w swojej walce mieli szanse zwycięstwa. Jedno jest pewne: stanowią mniejszość, są "outsiderami" społeczności mieszczańskiej i być może też "outsiderami" swego czasu - zapatrzeni w ideał, nieskłonni do kompromisów dekadenci z patrycjuszowskich rodzin, dumni i namiętni ludzie, którzy mieszkają w starych domach, noszą piękne ubrania i przeżywają życie pełne błędów i niechcianych tragedii.  
Tytuł oryginalny: Erinnerungen von Ludolf Ursleu dem Jungeren
Data wydania: 1983
ISBN: 83-07-00808-5, 8307008085
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Seria Retro
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 305

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wspomnienia Ludolfa Ursleu juniora nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Klementynka
2021-07-21
6 /10
Przeczytane literatura piękna literatura niemieckojęzyczna

Cytaty z książki

Gatunek człowieka objawia się nie tylko wtedy, gdy dokonuje czynów wielkich, ale również gdy wchodzi do pokoju i mówi dzień dobry.
Był przekonany, że człowiek z każdej historii miłosnej wychodzi wzbogacony, tak jak ciało hartuje się przez gimnastykę i przez każdy wysiłek.
Błądząc człowiek nabiera przecież mądrości.
W naszym domu uważano, że właściwym zadaniem człowieka jest znosić życie, jak nosi się piękny strój lub też klejnot, wysoko trzymać głowę i być pogodnym.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl