Wydarzenia medialne. Historia transmitowana na żywo

Elihu Katz, Daniel Dyan
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wydarzenia medialne. Historia transmitowana na żywo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

· analiza telewizyjnych zjawisk medialnych, praca z pogranicza medioznawstwa, socjologii i antropologii wydarzeń medialnych · obowiązkowa lektura dla studentów tych kierunków i osób zajmujących się mediami · wydarzenia medialne planuje się z wyprzedzeniem, nie zważając na obowiązujące dziennikarza neutralność i krytycyzm. Dziennikarze stają się na ten czas - ściśle kontrastujący z codziennym programem - kimś podobnym do kapłanów społeczeństwa, w pełni uczestniczą w wydarzeniu i wspólnie z widzami je przeżywają Ślub Diany i księcia Karola, relacje z pogrzebu J.F.Kennedy\'ego czy Indiry Ghandi, transmisja z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku, przyciągają przed ekrany telewizorów miliony ludzi i w świecie mediów zyskały miano wydarzeń medialnych. Odgrywają olbrzymią, integrującą rolę w społeczeństwie. W odróżnieniu od wiadomości medialnych nie dotyczą relacji z katastrof, czy ataków terrorystycznych. Czy coś łączy te emisje z medialnym aspektem państw totalitarnych? Może mamy tu do czynienia z najbardziej archaicznymi i prymitywnymi elementami nowoczesnego społeczeństwa masowego?
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7495-379-5, 9788374953795
Wydawnictwo: Muza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wydarzenia medialne. Historia transmitowana na żywo nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@frodo
2013-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Analiza telewizyjnych zjawisk medialnych, praca z pogranicza medioznawstwa, socjologii i antropologii wydarzeń medialnych; obowiązkowa lektura dla studentów tych kierunków i osób zajmujących się mediami. Ciekawe i napisane przystępnym językiem.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wydarzenia medialne. Historia transmitowana na żywo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl