Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl

Zygmunt Freud
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl" – pomyślane jako ciąg dalszy wykładów znanych po polsku jako „Wstęp do psychoanalizy” - nigdy nie zostały wygłoszone. Chory na raka jamy ustnej Freud nie był już w stanie prowadzić wykładów.
Napisał je pod wpływem osobliwych okoliczności: na wiosnę 1932 roku Freud wpadł na pomysł jak zapobiec poważnym trudnościom finansowym, które wtedy przeżywał – opublikował ciąg dalszy znanego już i popularnego „Wstępu do psychoanalizy”. Rozpoczętą w maju tego roku pracę Freud ukończył pod koniec sierpnia tegoż roku, książka ukazała się 6 grudnia. Freud zachował ciągłość numeracji, podobny tok narracyjny i styl, zwracają się do wyimaginowanej publiczności.
Nowy cykl to ie tylko ciąg dalszy Wstępu do psychoanalizy – to również praca krytyczna wobec niektórych wcześniejszych poglądów i koncepcji, to także dyskusja z głównymi dysydentami ruchu psychoanalitycznego – Alfredem Adlerem i Carlem Gustawem Jungiem.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89158-88-8, 9788389158888
Wydawnictwo: KR
Stron: 176

Autor

Zygmunt Freud Zygmunt Freud
Urodzony 6 maja 1856 roku w Austrii ( Příborz)
Właściwie Sigismund Schlomo Freud – austriacki neurolog i psychiatra, twórca psychoanalizy. Mimo że Freud nie był filozofem w ścisłym tego słowa znaczeniu, jego koncepcje funkcjonowania umysłu ludzkiego, odrzucające racjonalność ludzkich wyborów i z...

Pozostałe książki:

Wstęp do psychoanalizy Kultura jako źródło cierpień Psychopatologia życia codziennego. Marzenia senne Poza zasadą przyjemności Objaśnianie marzeń sennych Moje życie i psychoanaliza Pisma społeczne Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl Charakter a erotyka Człowiek imieniem Mojżesz a religia monoteistyczna Dwie nerwice dziecięce Gradiva Histeria i lęk Interpretation of Dreams Introductory Lectures on Psychoanalysis O marzeniu sennym Psychologia nieświadomości Psychopatologia życia codziennego Sigmund Freud Standard Edition 24 vols Sztuki plastyczne i literatura t.10 Technika terapii The Interpretation of Dreams Totem i Tabu Wizerunek własny Wykłady Życie seksualne
Wszystkie książki Zygmunt Freud

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@MayaxS
@MayaxS
2013-12-06
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl