Wyścig

Jenny Martin
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wyścig
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Zapierające dech w piersi połączenie „Gwiezdnych wojen” z „Szybkimi i wściekłymi”. Naładowana emocjami, oszałamiająca tempem akcji przygodówka, której bohaterowie na długo zapadają w pamięć. Na kontrolowanej przez korporacje planecie Castra uliczne wyścigi samochodowe to nie tylko dochodowa rozrywka, ale i walka o znacznie wyższą, polityczną stawkę. 17-letnia Phoebe van Zant należy do najlepszych kierowców w stawce, nic więc dziwnego, że każdy chciałby ją widzieć w swoim zespole. Dziewczyna musi się dobrze zastanowić nad wyborem, ale decyzji nie ułatwiają jej ani sercowe rozterki, ani świadomość, że każdy nierozważny krok może doprowadzić do kosmicznej wojny. Czy młoda bohaterka poradzi sobie w skorumpowanym świecie międzyplanetarnej polityki? Świetnie skrojone postaci z krwi i kości, psychologiczna wiarygodność bohaterów, szaleńcze tempo narracji i międzygwiezdny konflikt w tle sprawiają, że to bez wątpienia jedna z najlepszych książek przygodowych dla młodzieży ostatnich lat.  
Tytuł oryginalny: Tracked
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-287-0286-8, 9788328702868
Wydawnictwo: Akurat
Cykl: Tracked, tom 1
Stron: 400
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wyścig? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@lalkabloguje
2020-10-30
8 /10
Przeczytane

Książka, na którą trafiłam całkiem przypadkiem. Po przeczytanie okazuję się, że jest to część pierwsza. I wiem, że chce przeczytać cześć druga jednak jest ale. Tym ale jest to, że części drugie w polskiej wersji brak. I to jest wielka szkoda bo książka jest świetna.
Początkowe trochę mało ciekawa, z czasem akcja rozwija się tak, że nie sposób się od niej oderwać. Jest to książka młodzieżowa, fantasy, sciennce-fiction ale z powodzeniem dla każdego miłośnika takich książek. Język książki jest specyficzny, są pewne zwroty, które w naszym języku nie występują są wymysłem autorki jak np. rdzewieć.
Główną bohaterkę jest Phee, 17-latka, która bierze udział w nielegalnych wyścigach... Wraz ze swoim przyjacielem zostaje złapana i od tą zaczyna się cała masa różnych akcji niejasności. Książka nabiera rumieńców i wciąga do reszty.
Ciekawą postacią jest Cash. Tajemniczy chłopak, który fascynuje Phee. W książce mamy dużo wyścigów, tajemnic, intryg. Do końca nie wiadomo kto jest dobry a kto zły. Kogu Phee może ufać. Mamy także wątek miłości, zafascynowania, odrzucenia i walki o lepsze jutro...
Książka ciekawa, nie tylko dla młodszego pokolenia. Książkę, którą warto przeczytać. Szkoda tylko, że nie ma części drugiej, bo historia zostaje skończona w takim momencie, że aż zal., że nie można poznać dalszych losów....

× 1 | link |
@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Połączenie Gwiezdnych Wojen, z Szybcy i Wściekli, w dodatku, jest, to jak się dowiedziałem z okładki, zapierająca dech w piersiach, naładowana emocjami książka dla każdego.Autorka płakała jak pisała, to pewne.

17-letnie dziewczę, główna bohaterka, dodatkowo, bierze udział w wyścigu, a stawką jest oczywiście być albo nie być, sława, pieniądze, blichtr i wieczne szczęście.Fabuła książki, oprócz woni spalin nie wnosi nic nowego do nurtu powieści fantastycznej.XXIV wiek, planeta Castra, to jedno z miejsc, w którym rządy sprawuje niepodzielnie pewna korporacja, a wyścigi samochodowe, to jedna z najulubieńszych rozrywek wszystkich, ba! to niemalże święto państwowe.Phee(swoją drogą idealne imię dla określenia jednym słowem całej książki), swój talent odziedziczyła, po swoim ojcu, który, jakżeby inaczej zaginął dnia pewnego, a biedne dziewczątko, pląta się po wszechświecie, biorąc czasami udział, we wspomnianych wyścigach.Jako, że nie jest za bardzo majętna, sprzedaje swój talent, pewnemu bezwzględnemu typowi, który postanawia łożyć, czy też dokładać się do tego, aby Phoebe, mogła startować we wspomnianych wyścigach.Dochodzą tu różnego rodzaju intrygi, takie jak tajemnica rodzinna, walka o władze, a nawet wojna domowa, która, lada dzień może wybuchnąć.Oj nasze dziewczę, będzie miało duże pole do popisu, a jak się to wszystko zakończy, pozostawiam wam do odkrycia.

Autorka nie wysiliła się zbytnio komponując fabułę wyżej opisanej powieści.Wszechświat jest ogromny, a w...

| link |
@Natula
2020-01-06
3 /10
Przeczytane Świat fantasy
@nemo
2019-11-20
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyścig. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Marked
Marked
Mad Max meets Firefly in the exhilarating sequel to the sci-fi novel Tracked After an escape gone w...