Wysokie góry Portugalii

Yann Martel
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wysokie góry Portugalii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Tym razem Yann Martel zabiera czytelników w podróż po dwudziestowiecznej Portugalii i zakamarkach ludzkiej duszy. Lizbona rok 1904. Młody chłopak imieniem Tomás znajduje stary dziennik. Mowa w nim o niezwykłym artefakcie, który – o ile istnieje i o ile zostanie odnaleziony – może odmienić bieg historii. Podróżując jednym z pierwszych automobili, Tomás wyrusza na poszukiwanie niezwykłego skarbu. Trzydzieści pięć lat później portugalski patolog, fan kryminałów Agathy Christie, sam wplątuje się dziwną historię, a wydarzenia, w których centrum trafia, okazują się być konsekwencjami poszukiwań Tomása sprzed lat. Kolejne pięćdziesiąt lat później kanadyjski senator, pogrążony w żałobie po śmierci ukochanej żony, znajduje schronienie w wiosce na północy Portugalii. Zjawia się tam z niezwykłym towarzyszem – szympansem. Trwające blisko sto lat poszukiwania nareszcie zmierzają ku końcowi. "Wysokie góry Portugalii" – po części współczesna bajka, a po części pełna zagadek historia o duchach – to emocjonująca opowieść o miłości i stracie, napisana z czułością i humorem i zaskakująca czytelników na każdym kroku.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7985-765-4, 9788379857654
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Yann Martel Yann Martel
Urodzony 25 czerwca 1963 roku w Hiszpanii (Salamanka)
Kanadyjski pisarz i podróżnik. Urodził się w Hiszpanii. Jest synem kanadyjskich dyplomatów. Dorastał na Alasce, Kolumbii Brytyjskiej, Kostaryce, Paryżu, Ontario i Meksyku. W młodości już samodzielnie podróżował po całym świecie (odwiedził między inn...

Pozostałe książki:

Historia rodziny Roccamatio The Facts Behind the Helsinki Roccamatios Beatrycze i Wergili Ja Życie Pi
Wszystkie książki Yann Martel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W wysokich górach Portugalii

17.01.2017

"Nawet największych szczęśliwców czeka w życiu przynajmniej jedno morderstwo: nas samych". Nasze życie zawsze nieodłącznie wiąże się z życiem innych, także tych, których już dawno nie ma. Czas to bowiem pojęcie bardzo względne, które czasami potrafi doprowadzić do tego, że ludzkie losy zataczają swoiste koło. Czasami też wydaje mi się, że wszyscy... Recenzja książki Wysokie góry Portugalii

@awiola@awiola × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-12
8 /10
Przeczytane L. kanadyjska Dobra ksiązka

Trzy części: Bezdomny, Droga do domu i Dom.
Te trzy części łączy strata najbliższej ukochanej osoby, ale każdy z bohaterów inaczej sobie z nią radzi. Który sposób jest najlepszy? Jeszcze łączy je pewna wspólna historia i szympans. Jest to baśń dla dorosłych o poszukiwaniu sensu, o przeżywaniu straty i o tym, że nikt nie jest samotną wyspą. Jednak książka nie jest smutna, jest napisana z czułością i z olbrzymim humorem, który nas zaskakuje. Jak nauczyć się w 10 minut prowadzić automobil i później jechać nim, przez tereny gdzie nikt nie widział takiego cuda. Spojrzenie na Ewangelię i cuda Jezusa są też bardzo interesujące. Jak zaprzyjaźnić się z szympansem?
Trudno tą książkę w jakiś sposób zakwalifikować.
„Miłość jest domem o wielu pokojach” Autor stara się ukazać te pokoje, jak i cały dom. Jest to książka o uczuciach które wypełniają nasze życie , o przyjaźni, radości i miłości, ale też o smutku i samotności.

× 4 | link |
NI
2021-02-18
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-08
8 /10
Przeczytane Posiadam E-booki
@awiola
2017-01-17
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wysokie góry Portugalii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl