Wytrwałość dzikich kwiatów

Micalea Smeltzer
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Wytrwałość dzikich kwiatów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Upajająca. Niezależna. Odporna na przeciwności losu. Ich miłość jest jak dzikie kwiaty.

Salem właśnie skończyła szkołę średnią. Niestety wciąż nie ma sprecyzowanego planu na dalsze życie. Postanawia więc chwilowo pozostać w rodzinnym miasteczku, gdzie pracuje w sklepie z antykami. Dziewczyna dorywczo podejmuje się również opieki nad dzieckiem nowego sąsiada. Ale czy to naprawdę dobry plan na najbliższy rok?

Thayer ma trzydzieści jeden lat i samotnie wychowuje sześcioletniego syna. Jest typem poukładanego i nieprzystępnego sztywniaka, który dokładnie planuje każdą minutę dnia. Mimo wątpliwości angażuje do opieki nad Forrestem żywiołową i spontaniczną sąsiadkę. Dzieli ich absolutnie wszystko: osobowość, temperament oraz etap życia, na którym obecnie się znajdują, a przede wszystkim wiek – aż trzynaście lat. Jednocześnie Salem i Thayer szybko się orientują, że są w stanie dać sobie właśnie to, czego najbardziej im dotąd brakowało.

Na pozornie nieurodzajnym terenie zaczyna z wolna rozkwitać uczucie o niebywałej sile. Czy bohaterom uda się je ochronić?
Tytuł oryginalny: The Confidence of Wildflowers
Data wydania: 2023-02-22
ISBN: 978-83-8321-175-6, 9788383211756
Wydawnictwo: Kobiece
Cykl: Wildflowers, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Micalea Smeltzer Micalea Smeltzer
Urodzona 7 września 1993 roku w USA

Pozostałe książki:

Wytrwałość dzikich kwiatów Odrodzenie dzikich kwiatów Sweet Dandelion
Wszystkie książki Micalea Smeltzer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wytrwałość dzikich kwiatów

6.03.2024

Salem to osiemnastolatka po przejściach. Trauma, jaką zafundował jej zmarły już (na szczęście!) ojciec, ciągnie się za nią mimo terapii i upływu czasu. Po ukończeniu szkoły dziewczyna postanawia zostać w rodzinnym domu i zamiast studiować, chce zajmować się produkcją świec. Thayer nie robi zbyt dobrego wrażenia jako nowy sąsiad . Gburowaty, niech... Recenzja książki Wytrwałość dzikich kwiatów

Wytrwałość dzikich kwiatów

8.04.2024

"Wytrwałość dzikich kwiatów" to książka, która czekała na mojej półce już od ponad roku. Właściwie miałam czytać ją zaraz po premierze, ale wtedy natrafiłam na kilka niepochlebnych recenzji, które skutecznie zniechęciły mnie do sięgnięcia po nią. Co więc skłoniło mnie do tego, żeby wreszcie się za nią zabrać? Książka ma przepiękną okładkę, która i... Recenzja książki Wytrwałość dzikich kwiatów

Wytrwałość dzikich kwiatów

28.02.2023

"Obiecuję, że gdy nastaną w twoim życiu mroczne dni, będę twoim światłem." "Wytrwałość dzikich kwiatów" to poruszająca historia o bohaterach, których dzieli zdecydowanie więcej niż łączy. Los daje im jednak szanse na miłość, z której oboje postanawiają skorzystać. Czy pisany jest im happyend? Salem to osiemnastoletnia absolwentka liceum, która w... Recenzja książki Wytrwałość dzikich kwiatów

@kinga.sobczak@kinga.sobczak × 1

"Wytrwałość dzikich kwiatów"

5.03.2023

Muszę przyznać, że "Wytrwałość dzikich kwiatów" była jedną z tych książek, na premierę którzych czekałam w roku 2023 najbardziej. W momencie, gdy zobaczyłam zapowiedź tej dylogii na profilu wydawnictwa, wiedziałam, że po nią sięgnę, bo już dawno żadna książka przed Polską premierą nie wywołała takiego poruszenia i fali zachwytów, więc moją poprzec... Recenzja książki Wytrwałość dzikich kwiatów

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Kantorek90
2024-04-08
6 /10
Przeczytane

"Wytrwałość dzikich kwiatów" to książka, która czekała na mojej półce już od ponad roku. Właściwie miałam czytać ją zaraz po premierze, ale wtedy natrafiłam na kilka niepochlebnych recenzji, które skutecznie zniechęciły mnie do sięgnięcia po nią. Co więc skłoniło mnie do tego, żeby wreszcie się za nią zabrać? Książka ma przepiękną okładkę, która idealnie pasuje do jednego z tematów akcji #celowaniewczytanie, w której biorę udział. Czy zatem poza piękną oprawą publikacja urzekła mnie czymś jeszcze? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest osiemnastoletnia Salem. Dziewczyna właśnie skończyła szkołę średnią i nie do końca wie, co chce robić w życiu. Chociaż jej chłopak Caleb wyjeżdża na studia i namawia ją do tego, aby pojechała z nim, ona postanawia pozostać w rodzinnym miasteczku, gdzie chwilowo pracuje w sklepie swojej mamy. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się trzydziestojednoletni Thayer, który nie robi na Salem dobrego pierwszego wrażenia. Czy młoda kobieta dogada się z gburowatym sąsiadem?

Jedno jest pewne. Thayer od czasu do czasu będzie potrzebował pomocy przy opiece nad swoim synem Forrestem. Czy mimo wątpliwości mężczyzna zaangażuje młodą sąsiadkę do opieki nad swoim dzieckiem? Czy pomimo licznych różnic dojdzie do czegoś pomiędzy Thayerem a Salem? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczoną tą książką, ponieważ mając w pamięci recenzje, które zniechęciły mnie ...

× 1 | link |
@CzarnaLenoczka
@CzarnaLenoczka
2023-02-26
7 /10

Thayera i Salem dzieli wszystko. Wiek, charakter, doświadczenie, nawet stan konta. Czy uczucie, które zrodzi się między tą dwójką ma szanse przetrwać?

13 lat starszy Thayer dosłownie i w przenosi nosi dziewczynę na rękach. Jest takim typem mężczyzny, o którym śnią kobiety. Do szaleństwa zakochany, gotowy spełnić każdą zachciankę swojej lubej, tylko po to by zobaczyć uśmiech na jej twarzy. Salem jest niczym płomień ogrzewający wszystko wokół, szalona i dzika, świeża, pełna młodzieńczej energii i optymizmu, mimo trudnej przeszłości wciąż potrafi cieszyć się światem i choć dalej nie wie, jak powinno wyglądać jej życie, nie wydaje się jej to przeszkadzać.

Wytrwałość dzikich kwiatów ma w sobie wszystko to, co powinien zawierać dobry romans: odrobinę naiwności, zachwyt drugą osobą, dziką namiętność, szczyptę zagubienia i rzucane przez los przeciwności, które trzeba pokonać.

Tylko czy uczucie które połączy osiemnastolatkę i jej sąsiada będzie równie trwałe co mocno zakorzenione w ziemi dzikie kwiaty, czy oklapnie równie szybko jak te same rośliny, gdy tylko zetnie się ich łodygi?

Muszę przyznać, że ku mojemu własnemu zaskoczeniu ta książka naprawdę mi się podobała. Zabierając się za czytanie nie zakładałam kompletnej klapy, nic z tych rzeczy! Zwyczajnie uznałam, że będzie okej. Jednak Wytrwałość dzikich kwiatów zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, dawno już nie miałam...

| link |
@bookaholic.in.me
2023-02-19
9 /10

Salem dopiero wkracza w dorosłość, a przynajmniej na to wskazuje jej metryka. Uwielbia dietetyczną colę, bieganie, swojego kota, a jej hobby jest wyrób świec. Pracuje w sklepie swojej mamy i nie ma nic przeciwko temu, jak toczy się jej życie. Nie ma zamiaru iść na studia, po prostu nie czuje, by był to dla niej odpowiedni krok. Wsparcie znajduje w przyjaciółce i swoim chłopaku, którzy są dla niej naprawdę dobrzy. Jednak oni nie pragną życia w małym miasteczku, w odróżnieniu od Salem. Ta dziewczyna nosi w sobie wiele bólu i krzywd, a jednak udaje jej się oczarowywać uśmiechem i dobrocią innych. Lecz każdy ma swój limit tego, ile bólu może nosić w sercu.

Thayer to dorosły i odpowiedzialny mężczyzna. Zostając sąsiadem Salem nie miał pojęcia, że jego życie tak się potoczy. Jest rozwodnikiem i ojcem małego chłopca, którego kocha nad życia i stara się poświęcić mu jak najwięcej czasu. Jego pasją jest ogrodnictwo oraz stolarstwo, co znacznie pomaga mu w urządzaniu domu. Ma naprawdę ogromne serce, choć niełatwo jest je dostrzec na pierwszy rzut oka. Bowiem może wydawać się niemiły i obcesowy, jednak to tylko powierzchowność, pod którą kryje się tak wiele. Czy Salem uda się przebić przez jego powłoki i dostrzec to, co niewidoczne dla innych?

„Wytrwałość dzikich kwiatów” to książka, która zabrała mnie w nieoczekiwaną podróż. Nie ukrywam, że podczas lektury, miałam już w głowie ułożony scenariusz na dalsze wydarzenia. A Autorka zr...

| link |
AN
@anna.thebookaholicgirl
2023-06-16
10 /10
Przeczytane

Och jak bardzo ta książka złamała mi serce!
Och jak długo nie bede się mogła po niej pozbierać!
Jestem zdruzgotana i nie wierzę, że to się wydarzyło.
Dawno, oj naprawdę dawno, książka nie doprowadziła mnie do takich łez i bólu serducha w klatce piersiowej. Przysięgam, że musiałam na chwilę odłożyć książkę i złapać kilka głębokich oddechów. A wszystko dosłownie na ostatnie rozdziały książki.
I dawno nie miałam tak, że jedyne o czym myślę od skończenia książki to pędzić do empiku by kupić drugi tom.

Salem pomimo młodego wieku zaledwie osiemnastu lat jest bardzo dojrzała. Wszystko za sprawą przeżyć, których nie powinna doświadczyć jako dziecko. Większość jej rówieśników rozpoczyna właśnie ostatnie wakacje przed wyjazdem na uczelnie, na które się podostawali. Salem jednak postanawia pozostać w niewielkim miasteczku i dalej pomagać mamie w sklepie z antykami i produkować własne świece.

Thayer kupił dom i rozpoczyna jego renowację. Ma trzydzieści jeden lat i sześcioletniego synka. Rozwodnik Walczy z dziką i wybujałą roślinnością w swoim nowym ogrodzie, gdy poznaje Salem. Dziewczyna wchodzi na jego teren, z czystą chęcią poznania nowego sąsiada. Chociaż z początku gburowaty i zamknięty, w końcu zaczyna się łamać pod wpływem uroku dziewczyny i jej wytrwałości.

Gałązką oliwną okazują się ciasteczkowe babeczki, które Salem piecze razem z mamą, a Thayer okazuje się ...

| link |
EL
@elakaluza
2024-05-05
7 /10
Przeczytane
@Angel
2024-04-17
6 /10
Przeczytane
@ladybird_czyta
2024-03-06
5 /10
Przeczytane
KA
@kburzynskamiszczuk
2023-08-09
10 /10
Przeczytane
@coolturka104
2023-07-13
7 /10
Przeczytane
JU
@justyna_achramowicz
2023-05-29
8 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2023-04-02
7 /10
Przeczytane Moje książki 😊
@Nina
2023-03-26
6 /10
Przeczytane 2023 E-book
@bookcoffecake
@bookcoffecake
2023-03-14
10 /10
Przeczytane
@bookstagramowe.love
2023-03-05
6 /10
@kinga.sobczak
@kinga.sobczak
2023-02-28
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Wytrwałość dzikich kwiatów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Odrodzenie dzikich kwiatów
Odrodzenie dzikich kwiatów
Micalea Smeltzer
7.7/10
Zapomniana. Nieplanowana. Silniejsza od wszelkich przeciwności. Ich miłość zakwitnie na nowo – jak ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl