Wyzwolenie przez medytację

Painadath Sebastian SJ
Wyzwolenie przez medytację
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

WYZWOLENIE PRZEZ MEDYTACJĘ Podtytuł: 50 kroków do samopoznania T Autor: Sebastian Painadath SJ kategoria: Duchowość ogólna Pięćdziesiąt propozycji medytacyjnego doświadczenia siebie i Boga wskazują konkretną drogę i uczą krok po kroku. Doświadczamy siły boskiego oddechu, poznajemy źródło, z którego wszystko wypływa i dostrzegamy poprzez nasze ciało bezpieczeństwo ogólnie rzecz biorąc boskiego ducha. Istotne treści medytacji i kontemplacji zostały tu przedstawiane i pogłębione przez wielkie teksty świętych pism mistyki wschodniej i zachodniej. Dobrze zrozumiałe drogi medytacyjnego zanurzenia prowadzą nas do naszych prawdziwych korzeni. (okładka - oryginał) ?Wielu ludzi raczej nie znajduje dojścia do Boga osobowego i do wewnętrznego spotkania z Nim tak, jak to próbuje nam przekazać tradycyjna wiara chrześcijańska. Czy jest to symptom duchowego procesu dojrzewania, czy raczej znak utraty wiary? Niektórzy ludzie fascynują się metodami medytacji charakterystycznymi dla religii wschodnich. Niestety, wschodnia mistyka jest często źle rozumiana, nieraz nawet pojmowana jako zaprzeczenie wiary w osobowego Boga. Istota duchowości chrześcijańskiej jest ujmowana jednostronnie, jako spotkanie z Bogiem osobowym. Dlatego też słyszę zarzut, że zbliżenie się do tradycji medytacji wschodniej jest zdradą wiary chrześcijańskiej! Wobec tego zadaję sobie pytania: czy poznanie tego, co jest istotne w mistyce wschodniej, nie może inspirować chrześcijańskiej duchowości? czy nie może jej pogłębiać i rozszerzać?". (Sebastian Painadath SJ) format WAM:136×210 mm stron: 152 ISBN: 978-83-7505-009-7 rodzaj oprawy: miękka cena detaliczna: 23,50 zł.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7505-009-7, 9788375050097
Wydawnictwo: WAM

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wyzwolenie przez medytację nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyzwolenie przez medytację. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe