Za żywopłotem

Maria Biernacka-Drabik
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Za żywopłotem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Każdy skazany twierdzi, że siedzi za niewinność. A jeśli rzeczywiście spędził w więzieniu długie lata za czyn, którego nie popełnił? Jak daleko się posunie, by po wyjściu na wolność schwytać prawdziwego mordercę?

Życie Miłosza przemienia się w koszmar. Wybitny inżynier, genialny przedsiębiorca i współwłaściciel świetnie prosperującej firmy trafia za kratki oskarżony o zamordowanie przyjaciela. Twierdzi, że jest niewinny. Kiedy po piętnastu latach wychodzi na wolność, ma tylko jeden cel – znaleźć prawdziwego mordercę i na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

W wyniku prywatnego śledztwa Miłosz odkrywa, że na pozór niepowiązane ze sobą wątki łączy pewien incydent z dawnych lat...
Jaki ma wpływ na rozwiązanie zagadki? Kto tak naprawdę stoi za tym morderstwem? I czy Miłosz faktycznie jest bez winy?
Data wydania: 2023-02-15
ISBN: 978-83-287-2557-7, 9788328725577
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Maria Biernacka-Drabik Maria Biernacka-Drabik Polonistka; absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; nauczyciel dyplomowany w Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Za żywopłotem

22.02.2023

"Za żywopłotem" jest debiutem literackim, ale nie sposób tego stwierdzić w trakcie czytania. Pisarka odznacza się dojrzałym stylem, który sprawia, że przez powieść się płynie. Znalazła równowagę między akcją a opisami. Dzięki temu treść ciekawi, a nie nudzi. Urozmaica o plastyczne krajobrazy, jednocześnie nie pozwala oderwać się od kryminalnej his... Recenzja książki Za żywopłotem

@Logana@Logana × 33

Żywy płot, a tak bardzo martwy.

25.02.2023

" Czy kie­dy­kol­wiek byli tu szczę­śli­wi? Czy ży­wo­płot dawał im po­czu­cie bez­pie­czeń­stwa, spo­ko­ju? Od lat two­rzył tylko po­zo­ry, skry­wał ro­dzin­ne ta­jem­ni­ce. Po­zwa­lał na po­wol­ną de­struk­cję, uza­leż­nia­ją­ce prze­ko­na­nie, że tak trze­ba, że tylko tak można żyć. Cichy wspól­nik zbrod­ni. Żywy płot, a tak bar­dzo mar­twy. " ... Recenzja książki Za żywopłotem

@Malwi@Malwi × 23

Tajemnica domu za żywopłotem

24.02.2023

Nie planowałam czytać tej książki, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Zostałam jednak niejako wywołana do odpowiedzi, toteż postanowiłam się wywiązać. Jak wieść niesie, więzienie są pełne niewinnych ludzi. Po piętnastu latach odsiadki na wolność wychodzi Miłosz Zdebski. Kiedyś wybitny inżynier i obrotny przedsiębiorca, dziś człowiek prze... Recenzja książki Za żywopłotem

@landrynkowa@landrynkowa × 17

Za żywopłotem

9.02.2023

„Za żywopłotem” to książka, która swoją premierę będzie miała już 15 lutego, czyli w przyszłym tygodniu. Miałam to szczęście, że przyjechała do mnie już nieco wcześniej i dzięki temu mogę Wam o niej opowiedzieć jeszcze przed oficjalną premierą, a co za tym idzie być może podpowiedzieć czy warto przeczytać. Wydawnictwo Muza jeśli o kryminały c... Recenzja książki Za żywopłotem

Moja opinia o książce

Opinie

@Spizarnia_ksiazek
2023-02-20
9 /10
Przeczytane

Każdy z nas ma swój scenariusz na życie. Plany i cele, które z każdym dniem stara się zrealizować.
Miłosz miał to szczęście, że wraz z przyjaciółmi urzeczywistnił swoje marzenia. Razem stworzyli firmę, która odniosła spektakularny sukces i prężnie działa na rynku.
Stabilne życie, nowe wartości, wydaje się, że nic nie może zakłócić dobrej passy.
Do czasu. Pierwszy cios nastąpił niespodziewanie. Bolesna strata bliskiego przyjaciela, a zarazem wspólnika. Kolejny cios, był jeszcze bardziej precyzyjny, a trzeci spowodował, że trafił do piekła. Skazany za najcięższe przestępstwo dostał wysoki wyrok. Każdy dzień, to koszmar, który musi przetrwać, by odkryć prawdę.
Wychodząc na wolność po 15 latach, rozpoczyna śledztwo, by oczyścić się z zarzutów.

" Kiedyś miałem wszystko. Teraz jestem niczym ta zrujnowana kamienica."

Od przeszłości nie ma ucieczki. Opuszczając mury więzienia Miłosz musi zmierzyć się nie tylko z nową rzeczywistością, strasznymi doświadczeniem, ale i wydarzeniami z młodzieńczych lat.

Świetnie skonstruowana fabuła i dobrze wyważone tempo wydarzeń.
Autorka starannie podsyca naszą ciekawość, sprawiając, że książkę pochłania się w błyskawicznym tempie. Całość okraszona jest bardzo malowniczym i pięknym językiem, co dodatkowo uprzyjemnia lekturę. Akcja wciąga czytelnika w wir wydarzeń i prowadzi krętymi ścieżkami, aż do zaskakującego zakończenia.
Wyśmienity debiut, którego bardzo gratuluję autorce.

× 2 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2023-02-16
8 /10

współpraca reklamowa] @muza.shadows

„Nie zawsze brak winy oznacza czyste sumienie. Zło często kryje się tam, gdzie go nie widać…”

Miłosz Zdebski to wybitny inżynier, genialny przedsiębiorca i współwłaściciel firmy, która dobrze prosperuje na rynku. Założył ją wraz z dwoma kolegami. Niestety zły los chciał, że Jakub zostaje zabity, a Miłosz zostaje oskarżony za jego zamordowanie. W ciągu jednego dnia, życie mężczyzny zmienia się w koszmar. Trafia do więzienia na 20 lat, ale zostaje zwolniony po 15 latach odsiadki. Jednak czy to on zabił przyjaciela? I po co miałby to robić? Po wyjściu na wolność ma jeden cel. Znaleźć prawdziwego mordercę i dowiedzieć się dlaczego ktoś przerwał życie Jakuba. Do czego jest w stanie posunąć się schwytać mordercę? I czy na pewno jest całkowicie niewinny? Przekonajcie się sami.

Akcja książki na początku biegnie powoli, by później nabrać tempa i nie zwolnić nawet na chwilkę. Autorka za miejsce akcji wybrała Kraków, w którym pokazuje to co czuje człowiek, który wychodzi na wolność po 15 latach odsiadki. W trakcie prywatnego śledztwa na jaw wychodzą różne rzeczy, które mogą świadczyć o tym, że Miłosz mógł być jednak w jakiś sposób winny. Wszystkie wątki zaczynają układać w całość.

„Za żywopłotem” to książka nie tylko o morderstwie sprzed lat, ale również o tym co może dziać się u kogoś za płotem, za którego często nic nie widać. Książka jest p...

| link |
@booksdeer
2023-02-21
8 /10

Kolejny debiut, który okazał się być zaskakująco dobry. Naprawdę, naprawdę dobry.

Sięgając po "Za żywopłotem" nie miałam zbyt wielkich oczekiwań. Wiedziałam jedynie, że otrzymam thriller, w którym główny bohater po wyjściu z więzienia za wszelką cenę pragnie udowodnić swoją niewinność.

Sama określiłabym książkę raczej jako powieść obyczajową z elementem thrillera/kryminału. Co nie ukrywam, bardzo mi w niej pasowało. Ale oprócz rozbudowanej warstwy obyczajowej otrzymałam o wiele więcej. Już niemal od samego początku walczyłam z pokusą, by szybciej poznać zakończenie. Wiecie, tak tylko ukradkiem zerknąć na ostatnią stronę. Dosłownie przebierałam nogami by dowiedzieć się jak wszystko się rozwinie.

"Za żywopłotem" okazała się być historią wielowymiarową, złożoną i trzymającą w napięciu. Fikcją, która z powodzeniem mogłaby być opowieścią opartą na faktach. Postacie, wykreowane przez Panią Marię Drabik-Biernacką zdecydowanie można określić jako rzeczywiste. Nie skłamię jeśli napiszę, że postaci (szczególnie tych drugoplanowych) autorka nam nie szczędziła. Wykreowała mnóstwo wątków pobocznych, które koniec końców przyjemnie się zazębiają.

Na ogół nie przepadam za przeskokami w rozdziałach, zwykłe wywołuje to we mnie frustrację, jednak tutaj wypadło świetnie. Napędzało akcję, zarazem dodając nutkę tajemniczości. To z pewnością tytuł, który czyta się błyskawicznie. Kolejnym plusem oczywiście ogromnie satysfakcjonujące zakończenie!

Uwie...

| link |
MA
2023-02-11
8 /10

"Za żywopłotem" autorstwa Marii Biernackiej-Drabik to niebanalna historia, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Miłosz, Wojtek i Jakub zakładają firmę, która bardzo dobrze prosperuje. Niestety los nie jest dla nich łaskawy. Najpierw wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym Wojtka, a dwa miesiące później w firmie zostają odnalezione zwłoki Jakuba. Jedynym podejrzanym staje się Miłosz, a zebrane dowody skłaniają sędziego do postawienia mu wyroku... Miłosz twierdzi, że jest niewinny, ale czy można mu wierzyć?

Akcja rozgrywa się piętnaście lat po tragicznych wydarzeniach. Miłosz wychodzi z więzienia i jedyne czego pragnie to dowieść prawdy i oczyścić swoje imię. Nie jest to proste, bo w mieście, w którym mieszka, czuje się jak intruz, a przecież twierdzi, że zos ty ale niesłusznie skazany...

Muszę przyznać, że czytając opis fabuły byłam mocno zaintrygowana. Bardzo podobała mi się ta historia, choć początek nie był dla mnie łatwy do przebrnięcia. Gdy już zagłębiam się w losy Miłosza, nie mogłam oderwać się od lektury. Koniec końców, czas spędzony przy książce "Za żywopłotem" zaliczam do udanych.
Ogromny plus za zakończenie, które okazało się zaskakujące.

Polecam! :)

| link |
@grazyna.podbudzka
2023-03-15
8 /10
@Malwi
2023-02-25
8 /10
Przeczytane
@landrynkowa
2023-02-24
8 /10
Przeczytane
@Logana
2023-02-22
10 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2023-02-20
7 /10
Przeczytane
AZ
2023-02-19
8 /10
BT
2023-02-19
6 /10
Przeczytane
@krzychu_and_buk
2023-02-17
6 /10
Przeczytane
@Mirka
2023-02-11
9 /10
Przeczytane
@monika.sadowska
2023-02-10
8 /10
Przeczytane
@WystukaneRecenzje
2023-02-09
7 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jak to jest, że takie ar­chi­tek­to­nicz­ne perły wy­trzy­ma­ły wojnę, a współ­cze­sność nie kwapi się, by pomóc im trwać?”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl