Zabójcze piękno

autor: Joy Fielding Anna Zielińska (tłum.)
Zabójcze piękno
4.07
Ocena 4.07 na 5 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Mistrzowska intryga. Każdy może być zabójcą. W niewielkim Torrance żyło się d...
Mistrzowska intryga. Każdy może być zabójcą. W niewielkim Torrance żyło się do tej pory spokojnie i bezpiecznie. Gdy ginie młoda dziewczyna, piękna i pełna życia, na miasteczko pada strach. Atmosfera niepokoju narasta, kiedy zamordowana zostaje następna nastolatka. Z dziennika zagadkowego zabójcy...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788324717460
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Zabójcze piękno
Bardzo cenię w książkach Joy Fielding niezwykle zaskakujące zakończenia. Mordercą okazuje się osoba, której nikt by nie typował. W tym przypadku również tak było. W roli zabójcy obsadzałam mnóstwo osób, jednak przez myśl nie przeszła mi osoba, która się nim okazała. Autorka ma na swoim koncie wie...
Zabójcze piękno
Jako iż jestem osobą wybredną, to muszę przyznać że ta książka spełniła moje wszystkie wymagania. Bardzo mnie ona zachwyciła, a zwłaszcza luźną konstrukcją i wspaniałym doborem bohaterów. Joy Fielding umieściła w tej książce jakże wspaniałe charaktery, stykające się z codziennymi sprawami, które ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Soshy
@Soshy 2015-03-14
Przeczytane (2015-03-14)
W ogólnym odczuciu książka raczej przeciętna,a mimo to nie mam szczególnie negatywnych odczuć po jej przeczytaniu, wręcz przeciwnie: czyta się szybko, nie ma większych przestojów, w których wieje nudą, zakończenie zaskakuje, choć autorka podsuwa kilka razy właściwy trop, są to jednak naprawdę drobne podpowiedzi i nie zawsze zwraca się na nie uwagę. Plus za osadzenie akcji w małej, zamkniętej społeczności, co bardzo lubię, minus za amerykański klimat Florydy, za którym nie przepadam. Dobrym pomysłem jest pamiętnik mordercy, który jest przerywnikiem ale i uzupełnieniem akcji, niestety troszkę go mało, a i motywy morderstw i wybór ofiar nie jest dla mnie do końca jasny. Ogólnie książka ok, o ile nie szukamy mega porywającego i trzymającego w napięciu thrillera.
@Niji
@Niji 2010-04-14
Przeczytane (2009-08-11)
Co prawda tak usilnie próbowałam odgadywać zabójcę, że w końcu (przy opowieści o pozbyciu się ciotki) zgadzała mi się tylko jedna osoba. A później przy końcu myślałam: 'Nie! Tylko nie Megan!'. Pożyczyłam ją od koleżanki i jak na razie to jedna z książek, która należy do tych ulubionych. Książka jest warta przeczytania, od pierwszych stron jest ciekawa. Autorka wprowadza nas w świat małego miasteczka, gdzie każdy każdego zna. I nagle w tym miasteczku pojawia się zabójca. Zabija piękne, młode dziewczyny.
@Natalie006
@Natalie006 2010-05-17
Przeczytane (2010-05-17)
Jako iż jestem osobą wybredną, to muszę przyznać że ta książka spełniła moje wszystkie wymagania. Bardzo mnie ona zachwyciła, a zwłaszcza luźną konstrukcją i wspaniałym doborem bohaterów. Joy Fielding umieściła w tej książce jakże wspaniałe charaktery, stykające się z codziennymi sprawami, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Mi się bardzo, ale to bardzo podobało to, że ten punkt kulminacyjny bardzo się przeciągał, dzięki czemu przetrzymywał każdego czytelnika w niewyobrażalnym napięciu.
@muriel
@muriel 2011-08-06
Przeczytane (2011-08-06)
Wciąga jak nie wiem i strasznie mi się spodobała, ale niestety rozczarowałam się zakończeniem i za to o jedną gwiazdkę mniej. Przez ten aż za bardzo zaskakujący finał umknęły pisarce różne fakty, dla mnie to było za bardzo naciągane. A dla tych, którzy chcą odgadnąć, kto za tym wszystkim stoi, mówię od razu, że nie warto - też próbowałam z całych sił, ale nie sposób ;). Niemniej jednak polecam jako szybką (przeczytałam w 2,5 dnia) lekturę z dreszczykiem.
@truskawka
@truskawka 2010-07-14
Przeczytane (2010-07-14)
Pierwsza książka tej pani którą przeczytałam i zdecydowanie nie ostatnia! Świetnie się czytało, strasznie wciągająca. Ja również nie domyśliłam się kto był zabójcą. Mam nadzieję, że na innych się nie zawiodę.
@Kin_ga
@Kin_ga 2010-06-02
Przeczytane (2011-09-16)
Bardzo dobrze skonstruowane, realistyczne postacie. Aż do wyjaśnienia zagadki nie domyślałam się kto jest zabójcą! Nie spodziewałam się tak dobrego kryminału ;)
@ant_07
@ant_07 2013-05-23
Przyjemna i trochę zawiła lektura, całość podzielona na pamiętnik mordercy i opisy tego co w tym czasie dzieje się w miasteczku. Naprawdę świetnie się czyta.
AG
@agi90 2013-07-02
Przeczytane (2013-07-02)
Mimo, ze zakończenie bardzo zaskakujące i czyta się szybko nie zrobiła na mnie większego wrażenia..
@Martynka86
@Martynka86 2012-12-17
Tę książkę określiłabym słowami: "szału nie robi".
@asiakl89
@asiakl89 2010-03-23
Przeczytane (2009-08-11)
Rewelacja! trzyma w napięciu do ostatnich stron.
Autorzy
Joy Fielding
Autorka kilkunastu książek, z których większość stała się światowymi bestsellerami. Bohaterkami jej powieści psychologiczno-obyczajowych, czasem ubarwionych wątkiem sensacyjnym, są kobiety, którym ...
Inne książki:
Książka Już nie płacz
Książka Brakujący element
Książka Ta druga
Książka Patrz, jak Jane ucieka
Książka Grand Avenue
Współtworzący tą stronę
puchar @black_rose @black_rose pierwsza opinia