Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność

Prof. Włodzimierz Appel
Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Włodzimierz Appel – filolog klasyczny, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Języka i Cywilizacji Greckiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Badacz starogreckiej literatury, tłumacz dawnej greckiej poezji epickiej, hymnicznej, epigramatycznej i elegijnej, a także leksykograf i epigrafik. Zajmuje się ponadto dziejami nauk o starożytności, zwłaszcza filologii klasycznej. Jest autorem kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów, opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, a także wielu opracowań o charakterze popularnonaukowym oraz recenzji.
ISBN: 978-83-231-3868-6, 9788323138686
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Autor

Prof. Włodzimierz Appel
Urodzony w 1951 roku w Polsce
Filolog klasyczny, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Języka i Cywilizacji Greckiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Badacz starogreckiej literatury, tłumacz dawnej greckiej poezji epickiej, hymnicznej, epigramatycznej i elegijnej, ...

Pozostałe książki:

Homeriká czyli żywoty Homera i poematy przypisywane poecie Słownik polsko starogrecki Zagadka syren Epigram grecki i łaciński w kulturze Europy Liryka starożytnej Grecji
Wszystkie książki Prof. Włodzimierz Appel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl