Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność

Prof. Włodzimierz Appel
Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Włodzimierz Appel – filolog klasyczny, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Języka i Cywilizacji Greckiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Badacz starogreckiej literatury, tłumacz dawnej greckiej poezji epickiej, hymnicznej, epigramatycznej i elegijnej, a także leksykograf i epigrafik. Zajmuje się ponadto dziejami nauk o starożytności, zwłaszcza filologii klasycznej. Jest autorem kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów, opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, a także wielu opracowań o charakterze popularnonaukowym oraz recenzji.
ISBN: 978-83-231-3868-6, 9788323138686
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Autor

Prof. Włodzimierz Appel
Urodzony w 1951 roku w Polsce
Filolog klasyczny, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Języka i Cywilizacji Greckiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Badacz starogreckiej literatury, tłumacz dawnej greckiej poezji epickiej, hymnicznej, epigramatycznej i elegijnej, ...

Pozostałe książki:

Homeriká czyli żywoty Homera i poematy przypisywane poecie Słownik polsko starogrecki Zagadka syren Epigram grecki i łaciński w kulturze Europy Liryka starożytnej Grecji
Wszystkie książki Prof. Włodzimierz Appel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zagadka syren. Filologa peregrynacje od antyku po współczesność. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl