Zaginione złoto Rzymu

Daniel Costa
Zaginione złoto Rzymu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rok 410 n.e. był tragiczny dla Cesarstwa Rzymskiego. Wówczas to, po raz pierwszy od niemal tysiąca lat, Rzym - niegdyś dumna stolica mocarstwa władającego całym znanym światem - został zdobyty i splądrowany przez obcych najeźdźców. Prowadzona przez króla Alaryka armia Wizygotów złupiła miasto i wywiozła najcenniejsze skarby. Alarykowi nie było jednak dane długo cieszyć się zwycięstwem i łupami - umarł, nim opuścił Italię. Został pochowany w ukrytym grobowcu wypełnionym bogactwami zabranymi z Rzymu, wśród których miały być również kosztowności zagrabione wcześniej przez Rzymian z jerozolimskiej Świątyni. Gdzie znajduje się grób Alaryka? Czy - jak napisał Gibbon - sekretne miejsce, w którym złożono szczątki króla, "zostało na wieki ukryte przez nieludzkie wymordowanie jeńców zmuszonych do wykonania tej pracy"? Czy podczas II wojny światowej Niemcy natrafili na ślad skarbu? 

Oto fascynująca opowieść o upadku Rzymu, o królu barbarzyńców, który zadał cios Imperium, i o legendarnym skarbie, który na przestrzeni wieków rozpalał wyobraźnię naukowców i amatorów, archeologów i poszukiwaczy skarbów. Być może kilka lat temu grobowiec Alaryka odnaleziono, lecz splot dramatycznych wydarzeń i polityczne machinacje uniemożliwiły podjęcie badań archeologicznych. 

Tajemnica wciąż pozostaje tajemnicą...
Tytuł oryginalny: Lost Gold of Rome
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-241-2807-5, 9788324128075
Wydawnictwo: Amber
Stron: 232

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zaginione złoto Rzymu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginione złoto Rzymu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl