Zaklinacz koni

Zaklinacz koni
4.29
Ocena 4.29 na 5 możliwych
Na podstawie 69 ocen kanapowiczów
Dziewczynka i jej koń nieoczekiwanie dostają się pod koła wielkiej ciężarówki...
Dziewczynka i jej koń nieoczekiwanie dostają się pod koła wielkiej ciężarówki. Nie ma ofiar śmiertelnych, ale wypadek wywiera destrukcyjny wpływ zarówno na życie dziewczynki, jak i jej konia. Matka poszkodowanej nie zgadza się na uśpienie straszliwie poranionego konia, czując, że wówczas w jej có...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788375062595
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA

Recenzje

ZAKLINACZ KONI - Nicholas Evans
"Chyba to właśnie jest wieczność. Po prostu jeden długi ciąg takich "teraz". I chyba też wszystko, co można zrobić, to spróbować żyć jednym teraz w danej chwili, nie zawracać sobie zbytnio głowy poprzednim teraz albo następnym "teraz". Po książkę sięgnęłam, ponieważ wiele osób mi ją polecało. Nie...
Zaklinacz koni
Wspaniała powieść, pięknie napisana. Są w niej zawarte barwne opisy postaci i przyrody. Po tragicznym wypadku, jakiemu ulega nastoletnia Grace, nic nie jest takie, jak było. Jej najlepsza przyjaciółka ginie, a ona sama traci nogę. Koń który się z nią wychował, po wypadku staje się narowisty. Grac...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Inaures
@Inaures 2012-12-13
Przeczytane (2012-12-13)
Przyznam, że mam mieszane uczucia co do tej książki i nie za bardzo wiem, co o niej sądzić. Na pewno mogę ją zakwalifikować do grona książek, które dosyć dobrze się czyta, jednak na dłużej mimo wielu pozytywnych głosów, które słyszałam, nie zostanie. Kiedy myślę o tym, co książka musi mieć, żebym naprawdę ją pokochała, to chyba najważniejsi są dla mnie bohaterowie - muszą być tacy, żebym poczuła do nich sympatię i chciała się z nimi jeszcze kiedyś spotkać. W tej książce niestety czegoś takiego nie odczułam.
@panika0
@panika0 2010-05-28
Przeczytane (2010-01-01)
Długo polowałam na tą książkę w bibliotece. W końcu się udało. Niestety przeczytanie jej także zajęło mi sporo czasu. Książka wzruszająca i na swój sposób piękna, ujmująca serce w każdym calu. Mimo to ma swoje minusy. Strasznie się ciągnie, wydaje mi się że dużo rzeczy można było pominąć. Tak naprawdę cała akcja toczy się na ostatnich 30/20 stronach książki. Można się nią zachwycić i rozczarować, kwestia gustu. Ja zaliczam ją jako dobre czytadło. Warto poświęcić chwilkę na zagłębienie się w lekturę.
@Fiolusia
@Fiolusia 2012-07-08
Przeczytane (2012-07-08)
Poruszyła mnie ta książka. Nie podobało mi sie zakończenie, nawet nie chodzi o jej treść, tylko tak nagle został ucięty poprzedni wątek i ten ostatni rozdział tak strasznie ogólnikowo. Smutno mi sie zrobiło w dwóch momentach, w momencie wypadku z samego pocztku i w momencie śmierci Toma. Zapamiętam do końca życia. W sumie tylko jeszcze jedna książka spowodowała ogromne połączenie sie z bohaterami, odczuwanie ich emocji itp. Była to zbrodnia i kara. Chciałabym częściej coś takiego przeżywać.
@karolas2
@karolas2 2010-12-28
Odkąd pamiętam zawsze chciałam jeździc konno i zazdrościłam tym, którzy z końmi mieli do czynienia. Jedncześnie lęk przed upadkiem był tak wielki, że nigdy nie zbliżyłam się do tych zwierząt. I przeżywając z Anne i Grace kolejno nienawiśc do koni, potem żal, a na końcu wdzięcznośc i radośc, zapałałam do koni jeszcze większą sympatią. Film także podobał mi się.
@bruxa
@bruxa 2014-10-06
Przeczytane (2014-09-16)
Bardzo piękna i bardzo ludzka opowieść o uczuciach, zmianach w życiu i postawie ludzi wobec zmian i wydarzeń niekoniecznie pozytywnych. Ludzie opisani są prawdziwie, ze swoimi wadami, a mimo tego, a może właśnie dlatego - jeszcze bardziej zwraca się uwagę na to, jak się w życiu nie poddawać, mimo przeszkód i przeciwności.
@Nermal
@Nermal 2007-08-30
Przeczytane (2007-08-30)
Mówi się, iż Evans napisał zaklinacza będąc zafascynowanym pracą i osiągnięciami znanego na całym świecie Monty Roberts'a. Ta pozycja jest kolejnym przykładem jak nasze relacje z końmi mają głębszy wymiar niż tylko stosunek pan - zwierze. Jako koniarz uważam Zaklinacza za jedną z najwspanialszych historii.
AN
@anutka 2008-02-28
Przeczytane (2008-02-28)
Przyjemnie i szybko się czyta, chociaż trudno powiedzieć czy książka jest o Grace, Tomie, czy o Annie. W każdej z charakterystyk tych postaci brak jest jakiegoś elementu, którym autor obdarza innego bohatera w nadmiarze. Chyba tylko Pielgrzyma znamy od a do z.
@misha
@misha 2010-10-29
Przeczytane (2010-11-01)
Podobała mi się, choć nieco sceptycznie byłam nastawiona do romansu Annie i Toma. Za to zakończenie... Niesamowite. "Na wypadek, gdybyś zapomniała..." Będę je długo pamiętała. Daję 5/5, ale nie umieszczam w ulubionych.
@muriel
@muriel 2012-03-04
Przeczytane (2012-01-01)
Mnie nie zachwyciła. Nie podobał mi się romans Annie z Tomem, naprawdę nie wiem co jest fascynującego w czytaniu o zdradzie, szczególnie, że lubiłam Roberta. Zakończenie mi się nie podobało, akcja nie wciągnęła.
@kzabek
@kzabek 2010-05-22
Przeczytane (2007-07-28)
Niepozorna z wyglądu ale genialna w środku ;) Przepiękna wzruszająca historia, chodź do końca miałam nadzieję, że skończy się inaczej. Po prostu świetna Polecam ją wszystkim!!!
Współtworzący tą stronę
puchar @virako @virako pierwsza opinia