Zanzibar. Wyspa skarbów

Beata Lewandowska-Kaftan
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zanzibar. Wyspa skarbów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Dobry los, ciekawość, przyjaciele – cokolwiek przywiodło cię na Zanzibar – trafiłeś do raju.

Zaczyna się od zachwytu. Oczy chłoną intensywne kolory kobiecych kang, po horyzont ciągną się błękity, turkusy, szmaragdy. Nos chciwie podąża za smużkami nieznanych zapachów. W ustach boski smak mango rozgrzanego słońcem... Potem pojawia się zadziwienie – wokoło twarze, wzory, smaki, zapachy z połowy świata. To jakby wędrować przez Afrykę, Indie, Arabię, daleką Azję, starą Persję. Przed wiekami monsuny przyniosły tu łodzie żeglarzy i kupców z dalekich stron. Wymieszały się zwyczaje, stroje, wierzenia i języki. I powstał klejnot – kultura Suahili. Odkryj skarby Zanzibaru, wyspy, gdzie Afryka spotyka się z Orientem.


Wybierz się ze mną na Zanzibar, do domów moich przyjaciół, na podwodne pola alg, do ogrodów pełnych przypraw, na wesele i sekretny rytuał unyago. Idąc za zapachem oudi, zgubimy się w labiryncie uliczek Stone Town, dotkniemy dawnego Zanzibaru sułtanów i niewolników. Potargujemy się na bazarze, z rybakami popłyniemy na ryby, w knajpkach popróbujemy aksamitnych sosów i pweza pilau. Ta wyspa karmi zmysły i wyobraźnię. Kto raz spróbuje, wraca. Jak ja.
Beata Lewandowska-Kaftan

Data wydania: 2023-05-17
ISBN: 978-83-8032-920-1, 9788380329201
Wydawnictwo: Wielka Litera
Seria: Podróż Nieoczywista
Stron: 448
dodana przez: Asamitt
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Beata Lewandowska-Kaftan Beata Lewandowska-Kaftan Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania podróżniczka. Zakochana w Afryce, o której napisała książki: Afryka jest kobietą; Zanzibar. Wyspa skarbów. Opowieści ze świata Suahili oraz przewodnik Zanzibar. Od p...

Pozostałe książki:

Afryka jest kobietą Dotyk Afryki. Opowieści podróżne Zanzibar. Wyspa skarbów
Wszystkie książki Beata Lewandowska-Kaftan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zanzibar. Wyspa skarbów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2023-06-11
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2023 Współpraca Wydawnictwo Wielka Litera

Lubicie podróżować w odległe miejsca?

Autorka w swojej najnowszej książce zabiera czytelnika na barwny Zanzibar.
Zawsze w nowym miejscu, szczególnie gdzie kultura jest różnorodna, a przyroda przedstawia się z nieznanego nam dotychczas obrazu wpadamy w zachwyt, aby później wracać do swojego ulubionego miejsca na ziemi. Autorka Beata Lewandowska-Kaftan, która to z wykształcenia jest geografką wydała kolejną książkę ze swojej podróży.

Zanzibar, mieszanka kulturowa przepełniona barwnymi kangami, rozmaitymi zapachami, którymi chcielibyśmy się otaczać podczas lektury, ale i od razu przenieść się do miejsca, przedstawionego przez autorkę.
Przepełniona przepięknymi fotografiami i obrazami miejsc i ludzi, oddające piękno i szczęście, ukazujące życie mieszkańców jak i ich pracę z połowów.
Dużo tutaj historii, ale i codzienności oraz obrzędów opisanych przez autorkę dzięki zaprzyjaźnionym rodzinom.

Jednak jak na literaturę podróżniczą zdecydowanie autorka zachęca do spakowania walizki i wyruszenia w podróż do kolorowego i rajskiego miejsca, pełnym niesamowitych potraw i miejsc Zanzibaru.

× 5 | link |
@AlicjaZkrainyCzarow
@AlicjaZkrainyCzarow
2020-10-15
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zanzibar. Wyspa skarbów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl