Zarządzanie organizacją wirtualną

Malcolm Warner
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zarządzanie organizacją wirtualną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Organizacja wirtualna to najważniejsza forma przedsiębiorstwa, jaka pojawiła się w ostatnich dekadach. Dzięki nowym technologiom informacyjnym i komunikacyjnym, w tym zwłaszcza Internetowi, firmy zyskały możliwość prowadzenia elastycznej polityki biznesowej oraz zwiększania udziału w rynku przy jednoczesnej redukcji kosztów. Jednak organizacja wirtualna ma także wady, do których należy przede wszystkim duże ryzyko. Poza tym menedżerowie często nie radzą sobie z zarządzaniem taką organizacją, zapominają bowiem, że zarządzanie nią różni się od kierowania przedsiębiorstwem tradycyjnym. Celem tej książki jest: * przedstawienie podstawowych cech organizacji wirtualnej, * uwydatnienie ryzyka związanego z jej tworzeniem, * wskazanie sposobów uniknięcia porażki, * pokazanie, że sprawne zarządzanie firmą wirtualną wymaga zdobywania nowych umiejętności przy jednoczesnym posługiwaniu się starymi. Autorzy patrzą na organizację w szeroki, interdyscyplinarny sposób – analizują ją z punktu widzenia strategii, ekonomii, socjologii i zarządzania – i ukazują problemy, z którymi wszyscy menedżerowie stykają się na co dzień. Klarowny wykład jest ilustrowany ciekawymi studiami przypadków.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-89355-71-3, 9788389355713
Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
Stron: 200

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zarządzanie organizacją wirtualną? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@leskon
2010-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane eBiznes / elektroniczna gospodarka

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarządzanie organizacją wirtualną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl