Zarządzanie w warunkach globalizacji

Józef Penc
Zarządzanie w warunkach globalizacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zarządzanie w warunkach globalizacji jest pozycją traktującą o sensie, przesłankach i logice globalizacji w dziedzinie gospodarowania oraz zagrożeniach, jakie ona ze sobą niesie. Globalizacja wymusza nowe myślenie i działania państw i przedsiębiorstw, konieczność przechodzenia od tego co lokalne, narodowe, do tego co międzynarodowe. Wiedza o procesach globalizacji jest niezbędna, aby państwa i rożne podmioty w nich działające mogły prawidłowo identyfikować formy, granice i skutki tych procesów oraz racjonalnie internacjonalizować najkorzystniejsze ich konsekwencje. Życie codzienne lokalnych społeczności jest w coraz większym stopniu warunkowane przez wydarzenia globalne. Globalna współzależność trafnie oddaje określenie: what happens there matters here (co się dzieje tam, ma znaczenie tutaj). Podobnie jest w gospodarce. Procesy globalizacji wnoszą do niej nowe elementy i zmieniają istniejące w niej współzależności. Tworzy się jej nowa jakość, która wymaga nowego zarządzania - zarządzania w warunkach globalizacji.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7251-380-9, 9788372513809
Wydawnictwo: Centrum Doradztwa i Informacji Difin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zarządzanie w warunkach globalizacji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarządzanie w warunkach globalizacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl