Zemsta rodziców

Daniel Hurst
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Zemsta rodziców
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Czułam, że coś jest nie tak. To matczyny instynkt.

Wiedziałam, że mój syn zaczął coś przede mną ukrywać. Kiedyś chodził do szkoły z psotnym uśmiechem na swojej pięknej twarzy. Teraz unika kontaktu wzrokowego i nieustannie pochyla głowę.

Odkąd dowiedziałam się, że dokucza mu kolega z klasy, każdego dnia się martwiłam, żołądek skręcał mi się z nerwów, od chwili gdy wychodził z domu aż do momentu, kiedy wracał.

Wszyscy powtarzają mi, że przesadzam, ale nie będę ryzykować bezpieczeństwa własnego dziecka. Razem z mężem próbujemy rozmawiać z rodzicami drugiego chłopca, ale to tylko pogarsza sytuację…

Wtedy naszemu dziecku dzieje się krzywda. Dość. To się musi skończyć. Nawet jeśli oznacza to wzięcie spraw w swoje ręce.

Bo my znamy prawdę o rodzinie, która obrała sobie naszego syna za cel – to nie jest ich pierwszy raz.

DLATEGO PYTANIE BRZMI, JAK DALEKO POSUNIEMY SIĘ W NASZEJ ZEMŚCIE?Tytuł oryginalny: The Couple's Revenge
Data wydania: 2024-06-26
ISBN: 978-83-8357-490-5, 9788383574905
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 272
dodana przez: pardobicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zemsta rodziców.

3.07.2024

Jakiś czas temu przeczytałam pierwszą książkę Daniela Hursta "Żona lekarza", która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Niedawno w Polsce ukazała się jego druga powieść, "Zemsta rodziców". Początkowo myślałam, że będzie to kolejna książka o problemach młodzieży, takich jak prześladowanie, przemoc i hejt, które prowadzą do załamań psychicznych czy pró... Recenzja książki Zemsta rodziców

@Malwi@Malwi × 25

Wciągający thriller

3.07.2024

"[...] Drę­czy­cie­le to naj­gor­szy ro­dzaj czło­wie­ka i trze­ba ich po­wstrzy­mać, zanim na­ro­bią wię­cej szkód. [...]" Do czego posunęlibyście się, żeby chronić własne dziecko? Czy sięgnęlibyście po nielegalne środki? A może próbowalibyście robić to w legalny sposób? Przed podobnym dylematem staną Sara i Guy — rodzice dwudziestojedno letniej... Recenzja książki Zemsta rodziców

„Jak daleko się posuniesz, by chronić własne dziecko?”

15.07.2024

Daniel Hurst, znany z poprzedniej książki „Żona lekarza”, powraca z nowym thrillerem, „Zemsta rodziców”. Choć książka ma swoje mocne strony, budzi we mnie mieszane uczucia. Jest to historia, która porusza trudny temat szkolnej przemocy oraz reakcji rodziców, kiedy ich dziecko staje się celem prześladowań. Główna bohaterka czuje, że coś jest nie... Recenzja książki Zemsta rodziców

Zemsta rodziców

6.07.2024

Dręczenie w szkole. Temat wciąż obecny. Niejeden z rodziców obawia się tego, że może to spotkać ich dziecko. A jeżeli do tego dojdzie są w stanie wszystko zrobić, aby je chronić. "Drę­czy­cie­le to naj­gor­szy ro­dzaj czło­wie­ka i trze­ba ich po­wstrzy­mać, zanim na­ro­bią wię­cej szkód" Z tym problemem muszą zmierzyć się bohaterowie książki "Ze... Recenzja książki Zemsta rodziców

@promyk1@promyk1 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2024-07-07
Przeczytane Przeczytane w 2024 Współpraca Wydawnictwo Filia

Rodzic zawsze wie kiedy coś jest nie tak..

Kiedy Sara czeka na syna i ich odwieczny rytuał, a ten zamiast zaglądać do kuchni kieruje się do swojego pokoju, kobieta jest zdziwiona.
Przeprowadzenie rozmowy nie daje żadnych efektów, a chłopak dalej tłumi wszystko w sobie. Jednak prawda wychodzi na jaw, a rodzice chcą bezpieczeństwa swojego dziecka..

Historia z tych przewidywalnych. Jednak jej krótka forma i podjęcie tematu prześladowania wśród młodzieży porusza ważne kwestie.
Nie zawsze podjęte kroki i decyzje odnoszą się z oczekiwanym skutkiem, czego mogą być przeróżne efekty.

Książka pisana z perspektywy rodziców, ich myśli i rozterek. Podjęcia tematu, wahania i podejmowania decyzji.
Temat dość trudny, ponieważ zbytnie naciskanie powoduje najczęściej tworzenie muru obronnego, a ten jest najtrudniejszy do pokonania bariery.

× 7 | link |
@przyrodazksiazka
2024-07-02
10 /10
Przeczytane

,,Musisz zrobić wszystko co w twojej mocy, by chronić swoje dzieci (...) Nie martw się policją, opinią publiczną ani niczym innym. Troszcz się o swoją rodzinę, bo tylko to ma znaczenie. Rozumiesz?"

Tak naprawdę w tej książki można wybrać całą masę wartościowych cytatów, ale postanowiłam, że przedstawię wam ten jeden, moim zdaniem najważniejszy. Bo ile byście byli w stanie zrobić dla swoich dzieci? Czy kochacie je na tyle bezwarunkowo, by nie oceniać ich wyglądu, nie zmieniać na siłę punktu widzenia i w każdym momencie móc zawsze stanąć po ich stronie? Pomimo wszystkiego, zrobić dla nich wszystko? Nawet dopuścić się zbrodni?
Zanim przejdę do bezpośredniej treści, chcę by czytelnik zauważył, że padły w niej bardzo mądre słowa. Pewien mężczyzna daje tutaj przykład, by nie robić sobie niczego z opinii publicznej, bez względu czy jest to rodzina, czy znajomi, czy obcy, lecz by chronić tylko własny domowy krąg. Każdy z nas ma inny punkt widzenia i my sami powinniśmy znać na tyle swoją wartość, by nie pozwolić nikomu wejść z butami do naszego życia. Ktoś ma nam coś za złe? Coś zrobiliśmy nie tak jak chciał? Trudno, to tylko jego problem. Jego opinia nie może zatruwać waszego życia. Nie wolno sobie pozwolić, by zdanie innych miało wpływ na to, jak my się będziemy czuli. To od nas samych zależy co myślimy, co chcemy osiągnąć, co lub kto jest dla nas wartością. To my mamy władzę nad swoim życiem, nie oni. I teraz przerwę.
Historia z książki opowiada o dwóch rodzin...

× 2 | link |
@intermission4reading
2024-07-23
6 /10
Przeczytane

Jak dużą wagę przywiązujecie do okładek i tytułów książek? Ja dużą. To dla mnie element, który wpływa na całokształt oceny książki.
✨Zemsta rodziców - Daniel Hurst✨
☕ Dlatego "Zemsta rodziców" zbiera u mnie dodatkowego punkcika za te dwa elementy. Ta historia opisuje rodziców, którzy walczą o swoje dzieci. Walczą o ich szczęście, zdrowie ale i o życie.
📚 Z technicznego punktu widzenia książka dzieli się na 3 przedziały czasowe. Czyli "wcześniej, "obecnie" i "później". Więc jak łatwo można się domyślić na czasy w okolicach głównej sprawy, na której opiera się fabuła. Dodatkowo każda strefa czasowa dzieli się na rozdziały pisane z punktu widzenia Rodziców, na przemian - raz matka, raz ojciec.
☕ I tutaj muszę przyznać, że pierwsza część trochę przegadana. Nie powiem, że się nudziłam ale wielkiej ekscytacji też nie było. Dopiero w czasie obecnym akcja ruszyła z kopyta. Nie zagłębiając się w szczegóły dotyczące fabuły powiem, że tytułowa zemsta wkroczyła "na salony". Ta część dotycząca tego co było później rozwiązuje nam wcześniejsza zagadkę. Nie będę ukrywała, że rozwiązałam tę zagadkę na długo przed zakończeniem książki. Jednak nie odebrało mi to funu z czytania. Bo finalnie wyszły jeszcze aspekty podkręcające wrażenia.
📚Bohaterowie nie byli jakoś bardzo wyraziści. Nikt mnie nie wkurzał, nikt się nie wyróżniał. Tutaj nie mam się do czego przyczepić. Dobrze wykreowane postaci.
☕ Tematyka książki czyli zemsta rodziców skrzywdzonego dziecka jest trudna....

| link |
@kamafama0713
2024-07-21
8 /10

Czy zrobiłbyś wszystko, żeby chronić swoje dziecko? Czy zemściłbyś się na tym kto wyrządził mu krzywdę?

Sara i Guy są zwyczajną brytyjską rodziną , mieszkają w domu, który jest spełnieniem ich marzeń i doczekali się dwójki dzieci, które bardzo kochają.
Gdy ich piętnastoletni syn Jacob zaczyna się dziwnie zachowywać rodzice są wyraźnie zaniepokojeni.
W końcu sytuacja zaczyna eskalować , a chłopak trafia do szpitala po wyjątkowo poważnym pobiciu, którego sprawcą jest Mason Burton.
Okazuje się, że trzy lata wcześniej jego działania doprowadziły do samobójstwa dwunastoletniej Zoe Atkinson.
Małżeństwo postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uprowadza młodocianego dręczyciela.
Jednak wykonanie zadania i realizacja planu nie są takie proste...

Kilka dni później przypadkowy spacerowicz wyprowadzający psa odnajduje zwłoki młodego Burtona w opuszczonym magazynie.
Kto zabił? Jakie motywy nim kierowały?
Czy zdesperowani rodzice posunęli się o krok za daleko?
Czy wszyscy wyjdą z tej historii bez szwanku?

Było to moje pierwsze spotkanie z piórem Daniela Hursta i naprawdę świetnie się bawiłam poznając tę historię.
Autor niezwykle umiejętnie odmalował portrety psychologiczne swoich bohaterów i targające nimi emocje.
Fabuła zaś trzymała w napięciu od pierwszego przeczytanego rozdziału, aż do samego zakończenia książki, którego nie sposób przewidzieć.
Polecam i czekam na kolejne powieści Daniela z zapartym tchem.
...

| link |
@zaczytana.archiwistka
2024-07-15
6 /10
@malgosia311
2024-07-15
9 /10
Przeczytane
@grozobooki
2024-07-07
5 /10
Przeczytane thriller
@mommy_and_books
2024-07-03
9 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-07-03
7 /10
Przeczytane
@promyk1
2024-06-30
7 /10
Przeczytane
@pardobicka
2024-07-20
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zemsta rodziców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl