Ziemia Święta. Śladami historii zbawienia - Tomasz Jelonek

ks. Tomasz Jelonek
Ziemia Święta. Śladami historii zbawienia - Tomasz Jelonek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ludzkość zna wiele miejsc, którym z różnych powodów przypisano świętość "uświęcone", co w języku religijnym zawsze będzie się wiązać ze szczególną obecnością bóstwa w danym miejscu. Pojęcie świętości miejsca nabiera specyficznego znaczenia w Biblii, która przede wszystkim ukazuje zbawcze działania Boga w historii i poprzez historię, nie tylko w konkretnie określonym czasie, ale i miejscu. Wszystkie miejsca, w których Bóg wkracza w historię człowieka, aby się objawić i przygarnąć go do siebie, są święte, to znaczy w specjalny sposób związane z Bogiem, jedynym, któremu świętość przynależy ze względu na Niego Samego. ks. prof. Tomasz Jelonek (ze wstępu)
ISBN: 978-3-600-00219-3, 9783600002193
Wydawnictwo: LIST Stowarzyszenie Ewangelizacji przez Media
Stron: 224

Autor

ks. Tomasz Jelonek ks. Tomasz Jelonek
Urodzony w 1937 roku w Polsce
Przez kilka lat członek Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, obecnie konfrater, kapłan archidiecezji krakowskiej, magister i wykładowca matematyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, teolog w dziedzinie teologii biblijnej z tytułem profesora, wykładowca n...

Pozostałe książki:

Biblia a nauka Biblia mity o Raju i Złotym Wieku Biblia w kulturze świata Biblia a mity o walce kosmicznej Biblia jako fenomen kulturowy
Wszystkie książki ks. Tomasz Jelonek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ziemia Święta. Śladami historii zbawienia - Tomasz Jelonek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ziemia Święta. Śladami historii zbawienia - Tomasz Jelonek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl