Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.

Bernd Heinrich
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.
Książka Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Człowiek, będąc w gruncie rzeczy bezbronny wobec zimna, włożył mnóstwo wysiłku w znalezienie sposobów przeżycia w skrajnych warunkach atmosferycznych. Nauczyliśmy się tak budować domy, tak szyć ubrania, tak się odżywiać, by chronić się przed niskimi temperaturami. A mysikrólik? Ptaszek wielkości kciuka potrafi przetrwać kilkunastostopniowe mrozy, nastroszywszy piórka i odpowiednio spożytkowując energię. Podobnie radzą sobie inne stworzenia: zmiana ubarwienia, hibernacja, zwiększanie masy ciała, specjalna budowa kończyn czy dzioba, ocieplone schronienia, gromadzenie zapasów – każdy gatunek znalazł swój sposób na przetrwanie najmroźniejszych miesięcy. Ptaki mają pióra puchowe, ssaki futro, które chroni je przed zimnem. Bobry, niedźwiedzie i niektóre owady budują gniazda i nory, które uzupełniają lub zastępują bezpośrednie okrycie ciała. A niezwykły susłogon arktyczny zamarza, żeby nie zginąć. Zimą tylko pozornie nic się nie dzieje. Bernd Heinrich zabiera czytelnika do świata zasypanego śniegiem, skutego mrozem i… tętniącego życiem
Data wydania: 2019-02-27
ISBN: 978-83-8049-821-1, 9788380498211
Wydawnictwo: Czarne
Seria: Menażeria
Stron: 368
dodana przez: WerQa

Autor

Książki Bernd Heinrich

Wszystkie książki Bernd Heinrich

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.

Autor książki - Bernd Heinrich - jest emerytowanym profesorem biologii na uniwersytecie w Vermon, który całe swoje życie poświęcił badaniom zwierząt. Jest autorem wielu książek i publikacji naukowych z zakresu zoologii, ekologii i ewolucji. W Polsce wielu czytelników może kojarzyć go z jego wcześniej wydanymi przyrodniczymi bestsellerami poświęconymi faunie i florze: Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci; Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii; Umysł kruka. Badania i przygody w świecie wilczych ptaków oraz Drzewa w moim lesie. Tym razem Heinrich zaprasza nas na zimową wy... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@WerQa
2019-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Autor książki - Bernd Heinrich - jest emerytowanym profesorem biologii na uniwersytecie w Vermon, który całe swoje życie poświęcił badaniom zwierząt. Jest autorem wielu książek i publikacji naukowych z zakresu zoologii, ekologii i ewolucji.
W Polsce wielu czytelników może kojarzyć go z jego wcześniej wydanymi przyrodniczymi bestsellerami poświęconymi faunie i florze: Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci; Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii; Umysł kruka. Badania i przygody w świecie wilczych ptaków oraz Drzewa w moim lesie.
Tym razem Heinrich zaprasza nas na zimową wycieczkę po Maine, abyśmy mogli przyjrzeć się niesamowitym strategiom przetrwania zimna, jakie...
{} | link |

Co czytać po książce “Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.”- Bernd Heinrich

Książka Srebro ryb
Srebro ryb Krzysztof Środa
{}7/10
Krzysztof Środa napisał kiedyś: „Od pewnego czasu dochodzę d...
Książka Ludzkie oblicze zwierząt
Ludzkie oblicze zwierząt Vitus B. Dröscher
{}7/10
Mistrz opowieści o zwierzętach, niemiecki etolog Vitus B. Dr...
Książka Człowiek, który zabił Jamesa Pereza
Człowiek, który zabił James... Michał Sławomir
{}8/10
Dawno temu w Porterville… Stany Zjednoczone, lata sześćdzies...
Książka Dusza granicy
Dusza granicy Matteo Righetto
{}5.5/10
Nevada. To nie amerykańska pustynia, ale miejsce położone ...
Książka Fantastyczna encyklopedia małych stworów
Fantastyczna encyklopedia m... Alicia Casanova, Fernando Falcone
{}8/10
Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność,...

Cytaty z książki

O nie! Książka Zimowy świat. Jak zwierzęta radzą sobie z zimnem.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}