Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo

Paulina Młynarska
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Choć moje osobiste #metoo miało miejsce na długie lata przed tym ogólnoświatowym, mam wrażenie, że tak naprawdę wysłuchana i usłyszana zostałam dopiero wtedy, kiedy pojedyncze głosy, takie jak mój, zabrzmiały w przepotężnym chórze niezgody. Jak każda z osób, które wykrzyczały w tym chórze publicznie swój sprzeciw wobec traktowania słabszych od siebie jak seksualne zabawki, zainkasowałam i przyjmuję nadal niewyobrażalną dawkę internetowego hejtu, pogardy, szyderstwa i towarzyskiego ostracyzmu, nie mówiąc o utracie zatrudnienia. Tak się broni konający system. Zapłaciłam słoną cenę - trudno, stać mnie!

Jeśli choć jedna zawarta w moich felietonach myśl ułatwi komuś wędrówkę przez ten dziwny, piękny świat, będę to uważała za prawdziwy sukces. Jeżeli choć jedna wykluczona, zraniona, wykorzystana przez silniejszych od siebie osoba poczuje się dzięki niej mniej samotna, to będzie dla mnie najwspanialsza nagroda. I niechże już wreszcie nadejdzie ten „kres lubieżnego dziada”! W jego miejsce chcę widzieć mężczyznę, który kocha, lubi i szanuje każdą z nas. I siebie. Który wie, że patriarchat tak naprawdę krzywdzi wszystkich, oddzielając nas od siebie i odcinając nam drogę powrotu do naszej prawdziwej, kochającej natury.
Paulina Młynarska
Data wydania: 2020-02-20
ISBN: 978-83-8169-240-3, 9788381692403
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 336
dodana przez: Mirka

Autor

Paulina Młynarska Paulina Młynarska
Urodzona 15 listopada 1970 roku w Polsce (Warszawa)
Paulina Młynarska-Moritz, znana także pod nazwiskiem Radzińska – polska dziennikarka i prezenterka radiowa oraz telewizyjna, pisarka, felietonistka, nauczycielka jogi, dawniej aktorka. Rozpoczęła karierę w 1986 jako aktorka. Pod koniec lat 90. zr...

Pozostałe książki:

Kalendarzyk niemałżeński Na błędach! Poradnik-odradnik Jesteś spokojem Moja lewa joga Okrutna jak Polka
Wszystkie książki Paulina Młynarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zmierzch lubieżnego dziada

WYBÓR REDAKCJI
20.02.2020

Akurat w dniu premiery spieszę podzielić się swoją opinią o książce Pauliny Młynarskiej „Zmierzch lubieżnego dziada”. Już przy okazji lektury poprzedniej książki Pani Pauliny spojrzałam uważniej na jej nieprzeciętną siłę, umiejętność walki o siebie, a teraz pokochałam już miłością absolutną. Imponuje mi jej wyjątkową niezależność, zaangażowanie w ... Recenzja książki Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo

@LiterAnka@LiterAnka × 5

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-02-09
10 /10
Przeczytane Polecam

„Zmierzch lubieżnego dziada“ to książka, którą na pewno warto przeczytać, gdyż zawiera bardzo ważne przesłania dla każdego z nas, wiele mądrych myśli, wniosków i trafnych spostrzeżeń. Jest swoistym protestem przeciwko dyktatowi tytułowego "lubieżnego dziada", który rządzi od wielu pokoleń w polityce, kościele, w różnych instytucjach ale też reprezentowany przez społeczeństwo, które piętnuje odmienność, traktuje innych jako gorszych od siebie, poniża i krytykuje to, co odbiega od ogólnie przyjętych norm. 

W ponad dziewięćdziesięciu artykułach autorka porusza  zagadnienia związane z ogólnoświatowym dyktatem narzucającym nam swoje normy zachowania ale też zachęca do pracy nad sobą, by zmienić świat najlepsze. Jednocześnie motywuje do pracy nad sobą, szukania własnego miejsca na ziemi i realizowania marzeń.  Jednak do tego potrzebna jest wewnętrzna transformacja i rozwój duchowy. Często, pokazując co możemy zrobić dla siebie ale też dla innych. Ma nadzieję, że jej podejście do świata, ludzi, problemów trafią do świadomych czytelników i czytelniczek ułatwiając im „wędrówkę przez ten dziwny, piękny świat".

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/02/554-zmierzch-lubieznego-dziada.html

× 4 | link |
@Ewik
2020-02-10
10 /10

Najnowsza książka Pauliny Młynarskiej to zbiór felietonów autorki, które nawiązują bardzo mocno do sytuacji politycznej naszego kraju oraz licznych problemów trapiących polskie społeczeństwo. Autorka dotyka ciężkich tematów, które nie raz w ciągu ostatnich lat wstrząsnęły opinią publiczną. Oprócz tego autorka opisuje swoją zmianę między wierszami, lata pracy nad sobą oraz swoją najnowszą pasję. Można z tej książki wyciągnąć wiele dla siebie: choćby spokój. Było warto, polecam!

× 1 | link |
@MLB
2021-11-19
7 /10
Przeczytane EbM
@Kamik
2021-04-30
8 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2020-02-20
10 /10

Cytaty z książki

“Ona bowiem jest dumną niefeministką. (..) Skoro tak, mam dla ciebie plan działania. Po pierwsze - oddaj dyplom, maturę, czy cokolwiek tam masz. Edukacja dziewcząt jest czymś, co wywalczyły te ...”
#
“Po drugie - oddaj kasę oraz całą posiadaną własność. Konto, auto (oraz prawko) i nieruchomości. Wszystko natychmiast przepisz na męża, ojca, brata lub najstarszego syna. To przecież te stuknię...”
#
“Bo mam gdzieś pozycję towarzyską w towarzystwie ludzi, którym brak przyzwoitości.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl