Żółć

Łukasz Gamrot
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Żółć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Żółć to pierwszy w Polsce debiut poetycki w formie komiksu literackiego. Tę książkę nie tylko poczujesz w żołądku, ale i zobaczysz. Łukasz Gamrot zabierze Cię w dziką podróż przez wyobraźnię szaleńca, która wywróci do góry nogami Twój świat i nie pozwoli zasnąć. Rozpalone ogniem obrazki rozpoczną Twoją terapię od wstrząsu, po którym zobaczysz, jaki jesteś naprawdę.

Żółć wypełniają doświadczenia pokolenia lat dziewięćdziesiątych: rozliczane latami traumy dzieciństwa i lęki okresu dojrzewania, sny o ucieczce za granicę i kolejne małe śmierci w Polsce, raz za razem pękające serce.

Żółć nie bierze jeńców. To odpowiedź na pytanie, czy mniej przystępna literatura może trafić do szerszej publiczności, która zwykle nie sięga po wiersze. Może. Stawką w tej grze jest wyjście ze strefy komfortu. Odważysz się?

Blurby:
Świat po tamtej stronie okładki wciągnął mnie i przytrzymał. Będę tam wracać, bo jest jednocześnie podobny i niepodobny do mojego.
Marta Frej

Gamrot daje nam dziennik czasów schyłku i wymierania. Gorzki smak Żółci odzywa się w reliktach żądz, w zwiotczałych wspomnieniach rodzinno-inicjacyjnych, w powielaniu języków medialnego szumu, wreszcie w zszarzałych miastach, które nęcą azylem, a są drogą bez wyjścia. Z jednej strony otaczają nas tu strach i wycie, z drugiej „szczęk haków” i wszechobecne dymy. Wiersze Gamrota są jak zwierzęta, które wypełzają z każdej dziury po człowieku: pewne siebie, nabite głodem i gniewem, świadome tego, co przyniesie jutro – a raczej czego nie przyniesie.
Jakub Kornhauser
Data wydania: 2020-12-13
ISBN: 978-83-66318-23-6, 9788366318236
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi
Seria: Szumy zlepy ciągi
Stron: 88
dodana przez: Chassefierre

Autor

Łukasz Gamrot Łukasz Gamrot
Urodzony w 1988 roku w Polsce
Łukasz Gamrot – dziennikarz i poeta. Dwukrotnie otrzymał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury; był laureatem nagrody dla najlepszego dziennikarza im. Marka Kasza i nagrody organizatora 49. Festiwalu Fama. Publikował między...

Pozostałe książki:

Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe Wiersze i opowiadania doraźne 2020 - Nikt nie jest sobą nawet na wyspie
Wszystkie książki Łukasz Gamrot

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Płynna wydzielina wątroby kręgowców uczestnicząca w trawieniu i wchłanianiu tłuszczów

4.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzisiejsze wiadomości chciałbym zacząć od historii wymierania, Żółć – roztwór o brunatno żółtej barwie i gorzkim smaku. Żółć – mająca mieć wpływ na to, czy ktoś jest, czy nie jest cholerykiem. Żółć, która kojarzy nam się raczej negatywnie – mówimy: żółć mnie zalewa, żółć się komuś burzy. Żółcią wymiotujemy, kiedy nie mamy już czym wymiotować. ... {} Recenzja książki Żółć

@Chassefierre@Chassefierre {}× 17

Moja opinia o książce

Opinie

@Chassefierre
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Poezja Literatura polska

Cytaty z książki

O nie! Książka Żółć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl