Żołnierskie dzieje

Bogusław Pacek
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Żołnierskie dzieje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka składa się z trzech części; zbioru opowiadań z żołnierskiego życia, a dwie kolejne to felietony publikowane przez kilka lat co tydzień na łamach "Polski Zbrojnej", pochodzące z dwóch zupełnie różnych etapów życia autora.
ISBN: 978-83-936034-0-4, 9788393603404
Wydawnictwo: Stowarzyszenie "Żandarm" przy współudziale Wyd. Solman
Stron: 398
dodana przez: Alicja

Autor

Bogusław Pacek Bogusław Pacek
Urodzony 17 czerwca 1954 roku w Polsce (Chlebów)
Polski wojskowy i naukowiec, profesor nauk społecznych, doktor habilitowanynauk wojskowych, generał dywizji Wojska Polskiegow stanie spoczynku.

Pozostałe książki:

Żołnierskie dzieje 7. Łużycka Dywizja Desantowa (1963-1986) Ochrona ludności w czasie wojny w Ukrainie Od Napoleona do III RP. 200 lat polskiej żandarmerii Oddziały specjalne żandarmerii wojskowej Policje wojskowe świata Psychologia wojny hybrydowej Różne barwy WSW Wojna hybrydowa na Ukrainie Żandarmskie przygody
Wszystkie książki Bogusław Pacek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Żołnierskie dzieje? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

AL
@Alicja
2019-02-06
10 /10

Autor tej książki podjął z dużym powodzeniem próbę "dogonienia" i zobrazowania tego, co przydarzyć się mogło i przydarzyło żołnierzowi i to jakiemu...? Forma przekazu bardzo barwna, ileż tu świetnych środków stylistycznych, przywoływań znanych, a nie obcych autorowi – żołnierzowi powiedzeń, przysłów: wielbiciele Melpomeny; dumny jak paw; atmosfera wesoła jak na pogrzebie organisty; wieść gminna niosła, tajemnica poliszynela czy "całować się jak z dubeltówki" ( niezapomniane z piosenki w wykonaniu Wiesława Michnikowskiego).Te i podobne ujęcia stylistyczne świadczą o wprawnym "piórze" piszącego. Nic dziwnego, bo to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia książka Jego autorstwa. I część "Żołnierskich dziejów" stanowi świetne kompendium z życia braci żołnierskiej w minionych dekadach. Autor – żołnierz, który "zawsze miał ciągoty do działalności kulturalno-oświatowej" jest też dobrym przewodnikiem ( w krótkich opowiadaniach przenosi czytelnika choć na moment w wiele miejsc: Warszawa; Francja, Kanada, Bruksela, Czad, Kaszuby, Gdańsk, Bydgoszcz, Sycylia ...), dobrym organizatorem, pomysłodawcą, błyskotliwym dowódcą, oratorem... Opisując swoje żołnierskie przygody nie "wybiela "swojego ja, a wręcz przeciwnie-potrafi nam – czytelnikom, pokazać swoje błędy, wady, nieumiejętności takie – w sumie niewinne- ale co niektórzy żołnierze tej rangi co Autor może by przemilczeli o tym. książka zatytułowana" Żołnierskie dzieje", która jest także biogramem autora, dość oryginalnym, jak to się mówi: uj...

| link |
@Kurtho
2023-05-01
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żołnierskie dzieje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2025 nakanapie.pl