Zostań ze mną

Joanna Kruszewska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Zostań ze mną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Przejmująca historia opowiedziana na przestrzeni lat, o tym, jak niepowodzenia mogą kształtować charakter, a walka z nimi przynosić nieprzewidziane korzyści.

W otoczeniu pięknych podlaskich krajobrazów, gdzie przyroda wyznaczała rytm każdego dnia dorasta Maria, której życie dotąd nie rozpieszczało. Kiedy spotyka wymarzonego mężczyznę, przystojnego szanowanego lekarza, wydaje jej się, że los w końcu się do niej uśmiechnął. Okazuje się jednak, że jest on brutalnym despotą, a Maria musi zdecydować o przyszłości swojej i swoich dzieci.

CZY ODWAŻY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ I WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE?
Data wydania: 2022-06-29
ISBN: 978-83-8280-060-9, 9788382800609
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Powieść polska
Stron: 432
dodana przez: Asamitt

Autor

Joanna Kruszewska Joanna Kruszewska Polska pisarka. Pochodzi z Białegostoku. Studiowała na Wydziale Pedagogicznym w Warszawie. W 2009 r. wydała swoją pierwszą książkę "Aby do mety".

Pozostałe książki:

Awaria uczuć Aby do mety Czas leczy rany Czas nadziei Czas powrotów
Wszystkie książki Joanna Kruszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zostań ze mną aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@monika8905
2022-07-05
8 /10
Przeczytane

Najnowsza powieść Joanny Kruszewskiej „Zostań ze mną” opowiada o losach Marii - kobiety, która wiele w życiu przeszła. Jej historia opowiedziana jest w teraźniejszości, ale również nawiązuje do lat przeszłych, kiedy to kobieta poznaje mężczyznę, zakochują się w sobie, a później okazuje się, że nie wszystko jest takie jak nam się na początku wydaje. Mąż Marii to despota i tyran.

Dzięki historii Marii wiele kobiet może czerpać inspirację dla siebie. Główna bohaterka pokazuje ile jest w stanie znieść dla swoich dzieci i co jest w stanie dla nich zrobić.

„Zostań ze mną” to przede wszystkim książka o wybaczeniu, walce o siebie i swoich najbliższych, jak również o akceptacji życia takim jakim ono jest, z jego wadami i zaletami.

Przepiękna okładka wręcz zachęca czytelnika do sięgnięcia po tę lekturę.

Fabuła wciąga od pierwszej strony. Czyta się lekko i przyjemnie.

Polecam.

× 3 | link |
@bookaholic.in.me
2022-07-05
9 /10

Stając się rodzicem poniekąd tracimy naszą tożsamość, przynajmniej w oczach dzieci. Postrzegani jako mama/tata, jakby ten zaszczytny, a jakże, tytuł stanowił kwintesencję naszego jestestwa. Jak gdyby cała przeszłość została wymazana, potomstwo zapełniło każdą lukę, nie pozostawiając miejsca na rozterki natury uczuciowej czy jakiekolwiek życie prywatne poza rodzicielstwem. Dzieci patrzą przez swój pryzmat, nie dostrzegając tego, że gdzieś obok nich, są także inne priorytety, nie przysłaniające ich ale skutecznie spędzające sen z powiek. Jest jeszcze miejsce na miłość, na rozpacz, na ból złamanego serca, na trudne wybory, na cierpienie, na poświęcenie, na chwilowe uniesienia. Lecz tego w potoku codzienności się nie dostrzega. I czasem jedynie wspomnienia mogą przekształcić ten obraz dziecięcej rzeczywistości, ukazując więcej, aniżeli pierwotnie było zapamiętane.Marię poznajemy jako babcię i matkę, kobietę w słusznym już wieku, jednak mająca w sobie nadal tę niepowtarzalną iskrę i chęć przeżycia tych pozostałych lat na własnych zasadach. Wydaje się momentami ekscentryczna, trochę wyobcowana, jakby nie pasująca do wizji starszej pani, jaką mielibyśmy w głowie. A jednak jej uśmiech, jej czuły dotyk, jej dobroć i pozytywne podejście potrafią sprawić, że mnóstwo trosk zwyczajnie ulatuje. Nie dostrzega tego jednak jej młodsza córka, jawnie manifestując swoją dezaprobatę wobec wielu postaw matki. Lecz Maria to nie tylko obecna postać, która wyciągnęła odpowiednie wnioski z życia,...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2022-07-22
8 /10

„Zostań ze mną” to historia życia Marysi. Dziewczyny, która od małego miała ciężkie życie. Jako czterolatka już wiedziała, że rodzice jej nie kochają. Ojciec – Mikołaj nawet nie zwracał na nią uwagi, gdy przechodził obok. A matka o wszystko ją obwiniała i poniewierała. Jedynie Wiera, miejscowa szeptucha, była względem jej trochę bardziej przychylna. Gdy Marysia miała wyjść za mąż za przystojnego pana doktora, wydawałoby się, że los uśmiechnął się do niej. Niestety, ale prawdziwe piekło dopiero dla Marysi zaczęło się. Mirek ją bił, gwałcił, poniewierał i wyśmiewał. Nie pozwalał iść do pracy i udowadniał i jej i innym, że do niczego się nie nadaje. Teście również nie szanowali dziewczyny. W końcu przyszedł czas by uwolnić się od takiego życia. Jak dalej potoczyły losy Marysi? Czy udało się jej zmienić swój los? Jaką role w jej życiu miał Leon? Musicie sami się przekonać.

Sięgając po tę książkę i patrząc na jej sielankową okładkę myślałam, że to lekka lektura. A jednak jest to książka, który porusza trudny temat. Przemoc w domu. I jak to w życiu bywa w takich rodzinach, kobiety zaprzeczają, że są bite a dzieci na to wszystko patrzą. Książkę czyta się szybko, a postać głównej bohaterki została bardzo dobrze wykreowana. Akcji powieści toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych, dzięki czemu poznajmy całe życie Marysi. Od małej dziewczynki, po osobę już leciwą, która pomimo wyrządzonych krzywd potrafiła przebaczyć. Która dla dobra dzieci, zrezygnowała ze wł...

| link |
@Busia1904
2022-07-06
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2022

Cytaty z książki

“Nic tak czło­wie­ka nie roz­świe­tla­ło jak mi­łość.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl