Związanie losów. Kroniki Pierwszego Proroctwa

Patryk Jaroń
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Związanie losów. Kroniki Pierwszego Proroctwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Po wojnie i upadku magii świat stał się niebezpiecznym miejscem, nawet bardziej niż wcześniej. Ludziom odebrano magię, krwiożercze potwory czyhają na wędrowców, głód czyni spustoszenie wśród tych, którzy przetrwali, a wiele ziem nie nadaje się do zamieszkania i pod uprawy. Wrogiem człowieka są zarówno inne gatunki zamieszkujące ziemię, jak i sama roślinność.

Ludzie schronili się za kamienną granicą, powoli zapominając o wojnie i zagrożeniach czyhających za nią. Wydawało się, że osiągnięto względny spokój, lecz oto nadszedł czas zmian, a możni tego świata przypominają sobie o pierwszym proroctwie, dziś niemalże zapomnianym. „Gdy wiatry zmian zerwą się po czterech stronach świata, nadejdzie czas rozstrzygnięcia, czas ostatecznej próby, która zadecyduje o losach ludzkości”.

Świat się zmienia, zmuszając do działania i łącząc losy ludzi, którzy w innej sytuacji nigdy by się nie spotkali. Na południu admirał Reyes wyrusza wraz z ekspedycją w celu zbadania nieznanego dotąd zjawiska pogodowego, które może wpłynąć na los całego kontynentu. Na północy trójka śledczych o nadzwyczajnych umiejętnościach prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, dlaczego członkowie pewnej rasy zaczęli nagle znikać. Na zachodzie generał Barson wraz z kompanią żołnierzy wyrusza do śmiertelnie niebezpiecznej puszczy, by zbadać źródło dziwnego zachowania okolicznej fauny.

A w tym wszystkim, zdawałoby się, zwyczajny wykładowca z akademii magii, którego jedyną cechą wyróżniającą z tłumu jest pamięć wręcz absolutna. Śmiertelnie znudzony życiem bez perspektyw oddycha z ulgą, gdy jednak coś zaczyna się zmieniać, lecz nawet jego wybujała wyobraźnia nie byłaby w stanie przygotować go na to, co ma nadejść. W żadnym razie nie nadający się na typowego bohatera, zwykły człowiek pośród niezwykłych wydarzeń, w których niekoniecznie chciałby brać udział, ale jak to w życiu bywa, czasami nie ma się wyboru.
Data wydania: 2021-12-16
ISBN: 978-83-66995-23-9, 9788366995239
Wydawnictwo: BookEdit
Cykl: Kroniki Pierwszego Proroctwa, tom 1
Kategoria: Fantasy
Stron: 480

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Związanie losów - Recenzja

5.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Muszę Wam powiedzieć, że lektura ta nie należy do najcieńszych i początkowo strasznie mi się dłużyła. Niestety należę do czytelników, których nudzą zbyt długie opisy otoczenia, (po prostu czytając je czułam się jakoś osaczona). Doceniam ogrom pracy włożony przez autora, by opisy były jak najbardziej bogate oraz ciekawe, jednak na początku miałam o... {} Recenzja książki Związanie losów. Kroniki Pierwszego Proroctwa

Kroniki

7.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Świat nie jest bezpiecznym miejscem dla ludzi. Na każdym kroku czyha wiele niebezpieczeństw. Większość zagrożeń udało się zamknąć za kamienną granicą, ale spokój jest pozorny. Upadek, który zabrał magię, zabrał również ludziom narzędzie do obrony, a jak się okazuje, ludzkość będzie musiała zmierzyć się z potężnymi siłami natury. Admirał Reyes wyru... {} Recenzja książki Związanie losów. Kroniki Pierwszego Proroctwa

Moja opinia o książce

Opinie

@Lalka1
2022-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka należy do gatunku fantasy, science fiction. Lubię sięgać po takie książki, ale ciężko jest je czasem ocenić i opisać. Należy do bardziej wymagających. Świat, jaki tu stworzył autor jest ciekawy, toczący się na kilku płaszczyznach, ale dość często traciło się wątek.


W książce mam wielu bohaterów, pozornie nic ich nie łączy poza nietypowym zjawiskiem. Mamy tu admirała Reyesa, kory wyrusza statkiem Strażnik wraz z innym Kolosem na morze, gdzie odkryli nietypowa anomalie. Mamy trójkę śledczych, którzy wyruszyli zbadać tajemnice zaginięć ludzi pewnej rasy. Jest też generał Barson, który wraz z 100 ludźmi wyrusza za mury zbadać czemu fauna puszczy dziwnie się zachowuje i atakuje. Na koniec jest też akademia magów i dziwne zdarzenia oraz wykładowca Lucan, który ma tajemnicę i zbiera swoją drużynę i zbiera się do czegoś.


Książka ma ciekawą fabułę, ale niestety należy do tych, co jest dość pokaźna po ok. 500 str. Opisy są obszerne, dość ciekawe i zmieniające się. Akcja dość intrygująca, ale dopiero w połowie zaczyna być naprawdę ciekawie. Dialogi są dobrze napisane, wątki dobrze przemyślane, całość dobrze oddzielona. Minusem jest spokojna akcja. Niby ciekawa ale taka trochę ciągnąca się, a jeśli już cos się zaczyna kroić i zaciekawiać , to autor przechodzi do następnej. Zabrakło mi rozwinięć wielu wątków. Niektóre są ucinane. W sumie nic tu się do końca nie wyjaśniło, nadal nic nie wiemy .


...

{}× 1 | link |
@aleksandraczarnecka1989
2022-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Kroniki Pierwszego Proroctwa autorstwa Patryka Jaronia od wydawnictwa @bookedit.pl to lektura, której recenzję miałam dodać już kilka dni temu, ale z nadmiaru obowiązków prywatnych i służbowych nie miałam kiedy.

Dość gruba i obszerna książka, z nieco zbyt małą (przynajmniej dla mnie) czcionką. Ładna okładka, choć uważam, że mogłaby być bardziej żywa, wydaje się nieco zbyt mdła. Sama treść jest ciekawa i wciągająca, dość oryginalna i przemyślana, choć momentami zawiła z nadmierną liczbą wątków. Tempo niestety dość nużące, momentami wręcz nudzące opisy, które nie za wiele wnosiły do całości historii. Czas spędzony na czytaniu był w miarę przyjemny, ale ta powieść raczej nie trafi na listę moich ulubionych. Pióro autora całkiem przyzwoite, dość interesująco przelane na papier myśli, co powoduje, że nasza wyobraźnia może zobrazować sobie wszystkie wydarzenia z książki. Przyznam szczerze, że miałam ogromne nadzieje co do tej lektury, niestety trochę się rozczarowałam. Oceniam 3/5 zabrakło mi równowagi w tej historii, balansu, wyważenia treści i tempa. Mam bardzo mieszane uczucia...

{} | link |
@papierowa_ksiazka
2022-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2022-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
TO
2022-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Związanie losów. Kroniki Pierwszego Proroctwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl