Związanie sądu wydanym orzeczeniem w procesie cywilnym

Ireneusz Kunicki
Związanie sądu wydanym orzeczeniem w procesie cywilnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Związanie sądu wydanym orzeczeniem w procesie cywilnym to książka dotycząca jednej z najistotniejszych cech orzeczenia sądowego. Zakres pracy został ograniczony do orzeczeń wydawanych przez sąd w procesie cywilnym. Omawiane w niej związanie zostało uregulowane w art. 200 § 2, art. 332 § 1, art. 341 zd. 2, art 358, art. 461 § 3, art. 47919 § 1 i art. 50526 zd. 1 k.p.c. Jest to jeden z rodzajów związania sądu orzeczeniem, a mianowicie związanie w sensie zakazu zmiany przez sąd własnego orzeczenia. Praca zawiera omówienie podstaw związania sądu własnym orzeczeniem, problematykę kompetencji sądów, w tym do orzekania, granice podmiotowe, przedmiotowe, czasowe oraz istotę związania. Dokonano również porównania ze związaniem instytucji prawnych spełniających podobną funkcję, a w szczególności realizujących zasadę ne bis in idem. Zostały również omówione liczne wypadki odstępstw od związania, a zatem regulacje ustawowe dopuszczające odwołanie przez sąd własnego orzeczenia. Dr Ireneusz Kunicki ? adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego (II) Uniwersytetu Łódzkiego. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa postępowania cywilnego, z których większość dotyczy problematyki orzeczeń sądowych i sądowego postępowania egzekucyjnego.
ISBN: 978-83-7620-508-3, 9788376205083
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Związanie sądu wydanym orzeczeniem w procesie cywilnym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Związanie sądu wydanym orzeczeniem w procesie cywilnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl