Żyć jest lepiej

Agnieszka Karecka
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Żyć jest lepiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dziewczyna głodna. Dziewczyna syta. Co jest kłamstwem?

Chłopak smutny. Chłopak szczęśliwy. Co jest kłamstwem?

Bohaterowie poznają się w trudnym dla obojga momencie życia. Laura wyjeżdża do Wrocławia, bo chce stać się samodzielna. Tytus wraca do miasta, ponieważ pragnie odciąć się od błędów przeszłości. Oboje młodzi, wrażliwi, łaknący miłości... A demony, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, mają okrutne twarze.

Los rzuca Laurze i Tytusowi wyzwania, którym trudno podołać zwykłej osobie. Ich walka o jutro, o szczęście i o przyszłość nie rozegra się w przeciągu jednej nocy. Ich choroby to coś więcej niż głód i smutek, to wieczna walka. Przed nimi długa droga ? czy będą próbowali przejść ją samotnie?

Agnieszka Karecka stworzyła historię nie tylko o trudzie dorastania. Autorka oddaje w ręce czytelników złożoną, piękną i jednocześnie bolesną opowieść Tytusa i Laury. Ich życie to składowa samotności, poszukiwania nadziei, prób bycia kochanym i akceptowanym... a co najważniejsze: nieustanna nauka płynąca z działania zamiast biernego oczekiwania.

Data wydania: 2022-09-29
ISBN: 978-83-67339-04-9, 9788367339049
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Stron: 330
dodana przez: landrynkowa

Autor

Agnieszka Karecka Agnieszka Karecka Agnieszka Karecka – z wykształcenia nauczyciel, jednak jej prawdziwą pasją stała się praca z książkami i wśród książek. Na co dzień świetnie odnajduje się w roli bibliotekarki. Miłośniczka literatury obyczajowej, romansów i fantastyki. Uwielbia insp...

Pozostałe książki:

Po drugiej stronie jeziora Po drugiej stronie jeziora. Część II Serce w mundurze
Wszystkie książki Agnieszka Karecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ważna i potrzebna!

31.10.2022

Agnieszka Karecka jest nauczycielką, jednak na co dzień bardzo dobrze odnajduje się w roli bibliotekarki, ponieważ największą frajdę sprawia jej praca z książkami i wśród książek. Jest autorką powieści fantasy pt. „Po drugiej stronie jeziora. Tom 1 i 2”, a także powieści obyczajowej pt. „Serce w mundurze”. „Żyć jest lepiej” jest czwartą powieścią ... Recenzja książki Żyć jest lepiej

Book Coffee Cake

11.11.2022

Mam nadzieję, że lubicie prawdziwe, życiowe historie, gdyż dziś przygotowałam dla Was taką właśnie polecajkę. Agnieszka Karecka napisała bardzo wzruszającą i emocjonalną książkę z charakterystycznymi postaciami. “Żyć jest lepiej” opowiada losy młodej dziewczyny o imieniu Laura, która od wielu lat zmaga się z potworem w swojej głowie, który nazywa... Recenzja książki Żyć jest lepiej

Recenzja

13.11.2022

Recenzja Premiera 26.10.2022 r. „Żyć jest lepiej” – Agnieszka Karecka Mocno emocjonalna i bolesna historia, która porusza bardzo trudne tematy o których ciężko mówić a serce łamie się wiele razy, a oczy zapełniają się łzami. Laura jest studentką, która kocha książki i nawet sama planuje w przyszłości coś naskrobać. Ma kochającą rodzinę z wadam... Recenzja książki Żyć jest lepiej

Moja opinia o książce

Opinie

@paulinagraszka5
2022-11-13
8 /10

Recenzja

Premiera 26.10.2022 r.

„Żyć jest lepiej” – Agnieszka Karecka

Mocno emocjonalna i bolesna historia, która porusza bardzo trudne tematy o których ciężko mówić a serce łamie się wiele razy, a oczy zapełniają się łzami.

Laura jest studentką, która kocha książki i nawet sama planuje w przyszłości coś naskrobać. Ma kochającą rodzinę z wadami. Ukochana babcia wspiera ją jak nikt inny. Ta młoda dziewczyna musi codziennie mierzyć się z wieloma przeciwnościami w swojej głowie. Małymi krokami stara się wrócić do normalności. Nie ocenia innych, bo sama wie jak to jest. Ma wiele empatii i uczuć. Dzieli się nimi z innymi, chociaż jest miejscami nieśmiała.

Tytus również jest studentem, który kocha muzykę. On także nie miał łatwego życia. Prześladują go koszmary z przeszłości. Musi się z nimi mierzyć, czasem wygrywa on, a czasem one i tak wkoło. Nie pozwala sobie na zbliżenia, ale bojące od Laury ciepło potrafi rozpalić w nim iskierkę nadziei.

Tych dwoje spotykają się przypadkiem i cały czas coś ich do siebie ciągnie. Mają tematy do rozmów. Nie naciskają na siebie tylko z wyrozumiałością patrzą w dal. Sama obecność napawa ich radością i zmianą. Jednak brakowało mi pogłębienia relacji. Nawet nie wiem kiedy z przyjaźni zmieniło się to w coś więcej. Brakowało mi większej ilości rozmów o sobie, życiu i ich problemach. Mało było także wspólnych chwil. Za to autorka w piękny i bolesny sposób ukazała różne choroby, które niszczą kr...

| link |
@misako.amaya
2022-11-01
10 /10

Dla Laury i Tytusa przyjazd do Wrocławia oznacza początek nowego rozdziału. Oboje młodzi i wrażliwi. Ciągną się za nimi demony przeszłości. Czy dadzą sobie szansę na nowe życie? Będą kroczyć przez nie samotnie, czy może we wspólnym towarzystwie?

Żyć jest lepiej jest piękne nie tylko z zewnątrz – posiada również przepiękne wnętrze, a dokładniej – historię. Laura i Tytus to młodzi ludzie, którzy mierzą się ze swoimi błędami i chorobami. Próbują odnaleźć się w tym nowym świecie, nie zatracając cząstki siebie. Są prawdziwi, ludzcy – z krwi i kości. Autorka wykreowała świetnych bohaterów – nieprzerysowanych. Skupiła się na ich emocjach i to właśnie one grają tutaj pierwsze skrzypce. Choć czasami tych uczuć bohaterowie się boją, to jednak czują, a to znaczy, że wciąż żyją. Raz lepiej, raz gorzej, ale powoli zaczynają widzieć światełko w tunelu.

Agnieszka poruszyła bardzo ważne kwestie – depresję, zaburzenia odżywiania, alkoholizm, etc. I nie, wcale tego nie jest za dużo, bowiem to prawdziwe życie również nie jest idealne. Realistycznie pokazała nam, jak wyglądają takie problemy „od środka”.

Żyć jest lepiej to przepiękna, ale i bolesna historia młodych ludzi, którzy w pewnym momencie się pogubili i to nie z własnej winy. Uroniłam trochę łez, a to mówi samo za siebie. Twórczość Agnieszki śledzę od pierwszej wydanej książki i mogę śmiało napisać, że jej pierwsza historia, a ta ostatnia to niebo a ziemia. Widzę rozwój i d...

| link |
@maitiri_books_2
2022-10-31
9 /10
Przeczytane

Jeju, jaka ta książka jest piękna. Trudna, bolesna, ale piękna. Emocjonalny rollercoster podczas lektury gwarantowany! Masa ważnych tematów: depresja, zaburzenia odżywiania, walka z samym sobą i z demonami przeszłości, poszukiwanie swojego miejsca w świecie i wiele więcej. To ważna i potrzebna pozycja, którą bardzo Wam polecam!

| link |
@bookcoffecake
2022-11-11
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żyć jest lepiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl