Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji

Max Tegmark
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na świat - wojny, prawo, zatrudnienie, przestępczość, relacje społeczne i nasze własne poczucie człowieczeństwa? Czy powinniśmy się obawiać wyścigu zbrojeń w zakresie broni autonomicznych, a może tego że maszyny całkiem nas zastąpią na rynku pracy? Powstanie sztucznej inteligencji ma większy potencjał do przekształcenia naszej przyszłości niż jakakolwiek inna technologia - i nie ma nikogo o większych kwalifikacjach do zbadania tej przyszłości niż Max Tegmark, profesor w MIT. A jakiej przyszłości Ty chcesz? Ta książka zachęci Cię do przyłączenia się do dyskusji, która może okazać się najważniejszą w naszych czasach. Reprezentowane są w niej najrozmaitsze punkty widzenia i przedstawiane najbardziej kontrowersyjne zagadnienia - od superinteligencji aż do świadomości.  
Tytuł oryginalny: Life 3.0: Being Human in the Age of Artificial Intelligence
Data wydania: 2019-04-16
ISBN: 978-83-8169-070-6, 9788381690706
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Na ścieżkach nauki
Stron: 448
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane Reportaże_i_ współczesny_świat Informatyka Nauki_przyrodnicze_ogólne_1 Posiadam

Jedną z największych współczesnych rewolucji wzbudzonych przez aktywność człowieka, jest cyfryzacja prowadząca do nowych fundamentalnych pytań o bezpieczeństwo nas, jako istot biologicznych wobec sztucznej inteligencji (AI). Ta przemiana dodatkowo nadaje szerszej perspektywy ciągle dyskutowanym dylematom o pochodzenie życia, świadomości, rozumu; ożywia stare kontrowersje związane z istnieniem wolnej woli czy pozaziemskiej inteligencji. Problemy wokół społecznych wyzwań skorelowanych z nieuchronnymi przemianami technologicznymi dokonującego się przełomu, są głównymi tematami najnowszej książki "Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji" fizyka Maxa Tegmarka. Publikacja jest trochę miszmaszem różnych narracji - astronomicznej, biologicznej, ekonomicznej, filozoficznej, fizycznej, informatycznej, politycznej, psychologicznej i socjologicznej. Taka konstrukcja początkowo mnie zniechęcała podczas lektury, lecz ostatecznie wydaje mi się, że inna być nie może, bo temat jest nowy, wciąż nieprzepracowany i z mnóstwem otwartych kwestii, poczynając od zasadniczych braków w uzgodnionych definicjach kluczowych pojęć.

"Życie 3.0" zaczyna się od trzęsienia ziemi i bardzo sugestywnej 'symulacji' rodem z SF, która pokazuje, jak przy pomocy AI można szybko przejąć kontrolę nad światem. Całość wstępu to fikcja, choć reszta książki jest popularnym i opartym na ustaleniach nauki wywodem pokazującym poziom prawdopodobieństwa takiego scenariusza. Nikt nie zna jutra, a AI może być ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl