Życie w szkolnej klasie. Jak poprawić relacje i zapobiegać przemocy

Fabio Pasquale, Alfredo Cenini
Życie w szkolnej klasie. Jak poprawić relacje i zapobiegać przemocy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jednym z najpoważniejszych problemów dzisiejszej szkoły jest bez wątpienia przemoc wobec słabszych. Mierzą się z nią sami uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele, których rolą jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również wychowywanie i kształtowanie odpowiednich postaw. Życie w szkolnej klasie to książka, która prezentuje odkrywczą, a co najważniejsze skuteczną metodę pracy z grupami dzieci i młodzieży, która gwarantuje szybkie i trwałe rezultaty na polu integracji, współdziałania i wzrostu empatii wobec wszystkich członków grupy. Mowa o Circle Time 3.0, która nie wymaga żadnych dodatkowych środków – wystarczy szkolna sala i nauczyciel prowadzący. Co za tym idzie, strategie stosowane w tej metodzie mogą być szybko wykorzystane za każdym razem, gdy zachodzi potrzeba interwencji w wewnętrzne relacje grupy. Zapraszamy do lektury i wcielania metody Circle Time 3.0 w życie! Odbiorcy: – nauczyciele i wychowawcy pracujący w szkołach podstawowych i średnich; – wychowawcy, animatorzy i opiekunowie pracujący z grupami młodzieży; – pedagodzy i psychologowie zajmujący się problemami w grupach młodzieży. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: – podaje sprawdzone metody poprawiania relacji w grupach młodzieży i rozwiązywania problemów; – prezentuje metodę sprawdzoną w praktyce i łatwą w stosowaniu w warunkach szkolnych; – pozwala osiągać wymierne rezultaty i realnie zapobiegać problemom w grupach młodzieży.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7971-690-6, 9788379716906
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Życie w szkolnej klasie. Jak poprawić relacje i zapobiegać przemocy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie w szkolnej klasie. Jak poprawić relacje i zapobiegać przemocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl