Żywność a zdrowie i prawo

Henryk Gertig, Grażyna Duda
Żywność a zdrowie i prawo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prof. dr hab. HENRYK GERTIG - wieloletni kierownik Katedry i Zakładu Bromatologii Wydziału Farmaceutycznego AM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, organizator i długoletni przewodniczący Komisji Higieny Żywności i Żywienia Komitetu Żywienia Człowieka PAN oraz członek honorowy Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest jakość zdrowotna żywności, problematyka ustawodawstwa żywnościowego oraz jego harmonizacja z ustawodawstwem krajów Unii Europejskiej, jest autorem 170 prac naukowych, monografii i podręczników. Dr hab. GRAŻYNA DUDA - współautor rozdziałów VII i IX - jest pracownikiem Katedry i Zakładu Bromatologii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego.

Wydanie II, zmienione i uzupełnione, obejmuje problematykę związaną z czynnikami determinującymi jakość zdrowotną żywności oraz ich wpływ na zdrowie człowieka w świetle obowiązującego ustawodawstwa żywnościowego Polski i Unii Europejskiej. Dużo miejsca poświęcono wymaganiom stawianym środkom spożywczym na drodze od producenta do konsumenta oraz odpowiednim regulacjom prawnym.

Istotnym zagadnieniem omówionym w publikacji jest nadzór określonych inspekcji sanitarnych i weterynaryjnych oraz innych służb związanych z kontrolą jakości żywienia.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów akademii medycznych (wydziały farmacji oraz nauki o żywieniu), rolniczych i ekonomicznych. Może zainteresować również producentów, eksporterów i importerów żywności, którzy znajdą w nim wskazówki, jakie warunki muszą spełniać środki spożywcze o wspólnych parametrach jakościowych, oraz pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych i innych służb związanych z nadzorem i kontrolą jakości żywności.

Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-200-3043-3, 9788320030433
Wydawnictwo: PZWL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Żywność a zdrowie i prawo aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żywność a zdrowie i prawo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl