Avatar @piwka

@piwka

6 obserwujących. 33 obserwowanych.
Kanapowicz od 8 lat. Ostatnio tutaj 25 dni temu.
{} Napisz wiadomość
6 obserwujących.
33 obserwowanych.
Kanapowicz od 8 lat. Ostatnio tutaj 25 dni temu.

Blog

wtorek, 12 listopada 2019

Tamte dni,Tamte noce

Autor: Andre Aciman
Liczba stron: 188
Około 1983 Roku. Elio ma siedemnaście lat i żydowskie pochodzenie. Jego ojciec jest amerykańskim wykładowcą, a matka włoszką razem mieszkają w kraju jego rodzicielki, w starej willi na obrzeżach niewielkiego miasteczku o nazwie Bordighera (nazywanego w powieści B.). Zainteresowany muzyką oraz literaturą chłopak na każde lato przenosi się do niewielkiego pokoju, aby w jego na okres sześciu tygodni mógł zamieszkać akademicki uczeń z USA. Gdy Olivier przyjeżdża, początkowo wydaje się chłopcu dość arogancki, ale z czasem Elio odkrywa, że zauroczył się w tym niezwykle bystrym 24-latku. To historia  nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne letnie tygodnie, ujawniają się ukryte emocje: obsesja i strach, fascynacja i pożądanie, a ich namiętność przybiera na sile. Niespełna sześciotygodniowy romans jest doświadczeniem, które naznacza ich na całe życie. To, co odkrywają na Rivierze i podczas namiętnego wieczoru w Rzymie, jest jedyną rzeczą, której boją się już nigdy więcej nie znaleźć: totalną bliskością. Dzięki znakomicie uchwyconej psychologii, która towarzyszy zauroczeniu, książka jest szczerą, przeszywającą serce elegią o ludzkiej namiętności, której nie da się zapomnieć. Jeśli kiedykolwiek padliście ofiarą takiego uczucia. 
wtorek, 12 lutego 2019

Miasto niebiańskiego ognia

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę… Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje?

Miasto niebiańskiego ognia jest ostatnią odsłoną ,która kończy się stratami jak i nowymi początkami. Czy uważam,że ta część nie powinna powstać? Moim zdaniem Miasto zagubionych dusz było by zdecydowanie lepszym zakończeniem całej tej historii,mimo tego nie mówię nie całej historii.Z ciekawością zobaczę,co przyniosą mi mroczne intrygi oraz kroniki Bane'a

wtorek, 12 lutego 2019

Smak szczęśćia

Autorka :  Santa Montefiore

Stron:389

Czy dla miłości warto rzucić wszystko? Angelica, autorka doskonale sprzedających się książek dla dzieci, nawiązuje ożywioną korespondencję e-mailową z Jackiem. Szybko dochodzi do wniosku, że łagodny flirt nie zaszkodzi ani jej samej, ani jej małżeństwu. Nigdy nie naraziłaby przecież na niebezpieczeństwo swojego stabilnego związku ani szczęścia i spokoju ukochanych dzieci... Kiedy jednak pisarka wyjeżdża w trasę promocyjną do Republiki Południowej Afryki, jej rzeczywisty romans z Jackiem zaczyna się na dobre.Angelica. Od dziesięciu lat jest żoną przystojnego bankiera z City. Mieszkają w Londynie w pięknym domu wraz z dwójką uroczych dzieci. Angelica zajmuje się domem, ale poza tym jest uznaną pisarką książek fantastycznych dla dzieci. Małżeństwo jest szczęśliwe, chociaż od pewnego czasu wkrada się w nie lekka rutyna. Pojawiają się drobne uszczypliwości ze strony Oliviera, który wypomina żonie jej wagę, czy też nie docenia jej pracy. 

Wtedy na przyjęciu u przyjaciół Angelica poznaje mężczyznę, który ją bardzo intryguje. Jack też jest nią zachwycony i daje jej to odczuć. Prawi jej komplementy, słucha z zainteresowaniem, podziwia jej talent pisarski. Jednym słowem, jest całkiem inny od jej męża. Kiedy wraca do RPA, gdzie prowadzi winnicę, nawiązują ze sobą korespondencję mailową. Angelica powoli nie może się obyć bez rozmów z Jackiem i wtedy nadarza jej się możliwość wyjazdu do Afryki.


Niezwykła powieść o prawdziwym sensie miłości i szczęścia. To książka dla każdej kobiety, która zadaje sobie pytanie, co by było gdyby...


wtorek, 12 lutego 2019

Mechaniczny anioł

  Autor:Cassandra Clare 
Liczba stron:542 
Mechaniczny anioł jest pierwszą z książek z serii Diabelskich maszyn.Jest także pierwszym spotkaniem z Nefilim,wstępem do całej historii związanej z nocnymi łowcami.Poznajemy tutaj Willa Herondale,Therese Grey oraz Jamess'a Carstairs'a,którzy przez pewnie czas tworzą trójkąt miłosny,dziewczyna jest dla obydwu nocnych łowców  uosobieniem piękna,jej tajemniczość jest dla nich pociągająca. Wszystko zaczyna się gdy Tessa wyrusza do Londynu w czasie panowania Królowej Wiktorii ,w poszukiwaniu swojego brata w Londyńskim podziemnym świecie,w którym po ulicach przechadzają się wampiry,czarownice i inne nadludzkie istoty czeka na nią coś strasznego,w niedalekim czasie zostaje porwana przez Mroczne siostry  i dowiaduje się o swoich zdolnościach o raz o tym,że jest podziemną,Mroczne siostry mają za zadanie uaktywnić w dziewczynie uśpioną moc i przygotować ją dla Mistrza.Nie jest to takie łatwe tortury jakie przy tym są zadawane dziewczynie i jej opór przed oddaniem jej nieznanemu mężczyźnie,którego nawet nie darzy żadnym uczuciem .Inaczej sytuacja wygląda z nocnymi łowcami.Dziewczyna nie jest obojętna na takie zachowanie ze strony młodych chłopców,sama darzy ich uczuciami,których nie do końca jest w stanie zrozumieć chociaż Will przez swoje zachowanie zniechęca dziewczynę do siebie coraz bardziej,lub to tylko jej wrażenie.To nie jedyny problem Tessy,który w jej sytuacji jest mały w porównaniu co przygotował dla niej jej brat,który okazuję się być nie tym człowiekiem za,którego uważała go siostra.Jak potoczą się losy głównych bohaterów ? Tego dowiemy się z drugiej części.Książka typowo młodzieżowa,jeżeli nie znudziła was tematyka trójkątów miłosnych młodzieżowych to dla relaksu można ją przeczytać.Racze polecam przeczytać w pierwszej kolejność trylogię "Diabelskich maszyn" a później zabrać się za "Dary anioła"

wtorek, 12 lutego 2019

Lolita

Autor:Vladimir Nabokov
stron319
We Francji Humbert zajmował się nauczaniem literatury angielskiej oraz pracą nad podręcznikiem. Jako dziecko przeżył miłość do swojej koleżanki, Annabel Leigh, i to uczucie pozostawiło w nim głębokie ślady (ukochana zmarła na tyfus). Już w Europie miał różne psychiatryczne epizody.Już przed drugą wojną Humbert postanowił spróbować szczęścia w Nowym Jorku. Spędza tam blisko dziesięć lat, w końcu postanawia osiąść w miejscowości Ramsdale. Zaczyna się pechowo, bo spłonął dom, do którego miał się wprowadzić. Trafia pod dach Charlotty Haze, ale nie jest zachwycony tą perspektywą, dopóki jego oczom nie ukazuje się Lolita. Jego reakcja jest taka, że natychmiast decyduje się zamieszkać z poznaną właśnie kobietą i jej córką.


Obsesja narasta, Humbert nie radzi sobie ze swoim pożądaniem. W dodatku dziewczynka nie jest wcale taka niewinna. Pod nieobecność Lolity Charlotta pisze do lokatora list. Humber dowiaduje się z niego, że właścicielka domu jest w nim zakochana i chciałaby wyjść za niego za mąż. Jest to warunek dalszego pobytu mężczyzny u Haze. Sam fakt bycia mężem Charlotty jest dla bohatera obrzydliwy, ale na jego decyzję wpływ ma możliwość bliższego kontaktu z Lolitą. Zgadza się. 


Pewnego dnia żona odnajduje pamiętnik. Jego treść powoduje szok i chęć uwolnienia siebie i córki od obecności zboczeńca. Charlotte podejmuje konkretne kroki w tym celu, ale w drodze na pocztę ginie potrącona przez samochód. Mężczyzna jawi się w obecnej sytuacji jak pan swojej dewiacji i małoletniej Lolity. Jedzie po nią na obóz letni i zabiera w podróż po Stanach (matkę w swoich historiach opowiadanych dziewczynce umieścił w szpitalu jako ciężko chorą). Pierwszym przystankiem ich podróży jest hotel „Zaklęci łowcy”. Tutaj bohater i dziewczynka przeżywają pierwsze wspólne rozkosze. Tutaj też pojawia się mężczyzna, który potem okaże się innym pedofilem mieszkającym w Ramsdale oraz autorem sztuk teatralnych. Po opuszczeniu tego miejsca dziewczynka dowie się o śmierci matki.Wspólna wyprawa po Ameryce trwa. Dziewczynka jest cwana i pozbawiona właściwej swojemu wiekowi niewinności. Każe wynagradzać sobie swój erotyczny powab i  prowadzi ze swoim ojczymem grę. Przybywają do Beardsley. Lolita zaczyna naukę w prywatnej szkole. Humbert zaczyna ujawniać despotyczne cechy swojej osobowości - kontroluje wszystkie poczynania dziewczynki i chce jej towarzyszyć na każdym kroku. Uchodzi za surowego ojca. Lolita może wziąć udział w szkolnym przedstawieniu tylko dlatego, że wstawia się za nią dyrektorka szkoły.


Okazuje się, że autorem sztuki jest Claire Quilty. Zatytułował ją tak, jak nazywał się hotel, w którym obserwował Lolitę i Humberta (bo właśnie o tamtego mężczyznę chodzi). Główny bohater jeszcze o tym nie wie, ale kiedy wyrusza ze swoją podopieczną w kolejną podróż (po ostrej kłótni Lolita wyznała, że właśnie tego pragnie), szybko zaczyna orientować się w sytuacji. Doszukuje się jakiegoś podstępu, czuje że dziewczynka współdziała z kimś, kto ich śledzi. Dochodzi do tego choroba Dolores - mała musi być hospitalizowana. Stamtąd porywa (a właściwie wyprowadza ją ) „wujek”.


Rozpacz Humberta nie ma końca. Oczywiście próbuje ich odnaleźć, stając się przy tym zabawką w rękach porywacza i jego zdobyczy. W tym czasie poznaje Ritę.Pewnego dnia, po bardzo długim czasie, dostaje list. Lolita pisze mu, gdzie się znajduje i że chciałaby dostać spadek po matce. Okazuje się też, że jest mężatką w ciąży. Ma wtedy siedemnaście lat. Nie wyszła za swojego porywacza, ale rzeczywiście się w nim kochała. Zdradza Humbertowi, gdzie przebywa Claire. Nie chce ponownie wiązać się z Humbertem.Lolita jest książką tragiczną , pokazującą smutną stronę życia  oraz ciemną stronę miłości i samotności.Która w niektórych przypadkach skłania do rzeczy,których już nie można cofnąć.


Tagi:
#Lolota
wtorek, 12 lutego 2019

Syn Neptuna

Autor:Rick Riordan
stron:480
Percy Jackson budzi się z długiego snu, z zanikiem pamięci. Pamięta tylko imię Annabeth. i trafia do rzymskiego Obozu Herosów, Obozu Jupiter,najważniejszego z bogów. Zaprzyjaźnia się tam z dwojgiem legionistów, Hazel – córką Plutona, dziewczyną naznaczoną klątwą i Frankiem – synem Marsa, potomkiem bohaterów z rodzinnym darem i sekretem dotyczącym jego życia. Razem z nimi udaje się na misję ogłoszoną przez boga wojny. Mają w ciągu czterech dni, do święta Fortuny, uwolnić Tanatosa (Śmierć) z jego okowów na Alasce, pokonując tym samym jego porywacza, giganta Alkynoeusa. W tym samym czasie do Obóz Jupiter nadciągają wojska Gai pod wodzą giganta Polybotesa. Hazel powróciła z tamtego świata. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.


Frank jest niezdarą. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.

Niesamowite przygody młodych bohaterów zaczynają się w „innym obozie” półbogów, a potem przenoszą ich daleko, do krainy, nad którą bogowie nie mają już władzy. Pojawiają się nowi herosi, odżywają straszliwe potwory i rodzą się nowe przerażające istoty, a wszystko to ma związek ze spełnianiem się Przepowiedni o Siedmiorgu.

 Syn Neptuna jest drugą częścią z serii Olimpijskich Herosów.


wtorek, 12 lutego 2019

Zagubiony Heros

Autor:Rick Riordan

liczba stron: 520

Jason budzi się w autobusie jadącym na wycieczkę  z grupą"trudnej młodzieży" i nie wie kim jest .Obok niego siedzi Piper,która twierdzi,że jest jego dziewczyną oaraz Leo,jego kolega.Wkrótce cała trójka dowiaduje się,że są dziećmi bogów :Piper jest córką Afrodyty,Leo synem Hefajstosa ,a Jason symen Jupitera,rzymskiego boga nieba.Dowiadują się również,że powodem amnezji Jasona jest Hera-Chciwa(grecka)żona Jupitera.Piper ma natomiast swój sekret-aby uratować ojca musi zdradzić przyjaciół.Leo natomiast ,ma umiejętności nie tylko konstruktorskie,ale potrafi też wzniecać ogień .Czy Jason połączy rodzinę,odkryje kim jest i dlaczego nazywa bogów po rzymsku?Czy Leo odzyska matkę oraz dowie się kim jest tajemnicza kobieta ? A Piper -czy zdoła uratować ojca , nie zdradzająć tajemnicy ?

Zagubiony Heros jest pierwszą częścią  z serii Olimpijskich Herosów,w której powrócą nasi ulubieni bohaterowie ze starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu czy Grecy i Rzymianie mają co do siebie tylko pokojowe plany ? A może okaże się to Koniem trojańskim? 


O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe