Pomoc

W formie FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Książki

 1. Jakie mam do dyspozycji funkcjonalności związane z moimi książkami?

  Zaczynając od początku, możesz dodać książkę lub odnaleźć ją w naszej bazie. Następnie możesz zaznaczyć, że chcesz ją przeczytać albo właśnie czytasz. Przy zaznaczeniu, że czytasz warto dodatkowo wybrać datę rozpoczęcia. A gdy już przeczytasz? Również to zaznacz, wybierając datę zakończenia. System stworzy automatycznie dla Ciebie listę przeczytanych książek z podziałem na lata i miesiące, a w niedalekiej przyszłości pokaże Ci statystyki Twojego czytelnictwa. Następnie możesz napisać recenzję lub wyrazić swoją opinię o książce. Dodatkowo możesz sam tworzyć różnego rodzaju listy, np. książki, które Cię zawiodły lub takie, do których będziesz wracać jeszcze wiele razy.

 2. Nie dodaje mi się książka, co mogę zrobić?

  Z każdym problemem, również takim, możesz zwrócić się bezpośrednio do nas na adres [email protected]

 3. Informacje o autorze są nieaktualne, co mogę z tym zrobić?

  Ten serwis jest tworzony właśnie przez takie osoby jak Ty. Jeśli gdzieś znajdziesz nieaktualne informacje, śmiało, uaktualnij je.

 4. Jak mogę dodać recenzję?

  To proste, wystarczy wejść na stronę recenzji i kliknąć przycisk „Dodaj swoją recenzję”.

 5. Co to jest opinia?

  Opinia to Twoje subiektywne zdanie na temat książki lub jej fragmentu. Opinię możesz dodać bezpośrednio na stronie danej książki.

Grupy dyskusyjne

 1. Co to są grupy dyskusyjne?

  Grupy dyskusyjne to nasze nakanapowe forum.

 2. Czy mogę założyć własną grupę?

  Oczywiście. Wystarczy na stronie Grupy dyskusyjne kliknąć przycisk „Załóż nową grupę”.

 3. Czy mogę pisać o rzeczach nie związanych z książkami?

  Nasze forum jest przede wszystkim dla Ciebie. Ma Ci pomagać w poznaniu innych wielbicieli książek, wciągnąć w ciekawą dyskusję, pomóc rozwiązać problem. Korzystaj z niego tak, jak potrzebujesz, zakładaj wątki, które Cię interesują, włączaj się w te, które Cię zaciekawiły.

Listy

 1. Co to są listy?

  Listy to Twoje autorskie spisy książek. Łączy je wspólny mianownik, a ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia. Jest to narzędzie do katalogowania, które możesz wykorzystać według własnych potrzeb. Lista prezentów, spis swojej biblioteki, lista ukochanych książek z dzieciństwa – cokolwiek potrzebujesz.

 2. Co mogę z nimi dalej zrobić?

  Wracaj do nich, aktualizuj, dodawaj kolejne, a następnie udostępniaj je innym. Nigdy więcej nietrafionych prezentów urodzinowych!

 3. Co to są wyróżnione listy?

  Są to ciekawe listy różnych użytkowników, które polecamy do obejrzenia i zainspirowania się.

Blogi

 1. Co to są blogi?

  Blogi to miejsce, w którym każdy Użytkownik może dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami. Mogą to być posty na temat książek, przemyślenia na temat codzienności czy uchylenie rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia.

 2. Czemu mam prowadzić bloga tutaj, a nie jako osobna strona?

  Blog nakanapie to idealne miejsce dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają, którzy chcieliby się sprawdzić w takiej formule. Oferujemy Ci gotowe narzędzie, które w łatwy sposób pozwoli Ci rozpocząć przygodę z blogowaniem. W niedługim czasie uruchomimy również cały wachlarz możliwości personalizacji. Dodatkowo nie musisz zakładać osobnej strony, płacić za serwer czy zastanawiać się, jak dotrzeć do czytelników. Wszystko to bierzemy na siebie, a Ty możesz się skupić na pisaniu.

 3. Kto że prowadzić bloga?

  Każdy, kto chce spróbować. Po prostu wejdź na stronę https://nakanapie.pl/blogi i dodaj pierwszy wpis. Prościej się nie da

 4. Kto widzi moje wpisy?

  Twoje wpisy są publiczne, co oznacza, że są widoczne dla wszystkich użytkowników, a także osób, które nie mają konta w serwisie.

 5. Czy mogę przeglądać inne blogi?

  Jak najbardziej. Aby Ci to ułatwić prezentujemy na stronie głównej, a także na stronie blogów najciekawsze posty. Być może któryś z nich zainteresuje Cię na tyle, by regularnie czytać któregoś bloga albo wręcz założyć swojego.

 6. Czy mogę zmieniać wygląd bloga?

  Aktualnie jeszcze nie ma takiej możliwości, ale pracujemy nad tym.

Zmiany w nowej wersji serwisu

 1. Dlaczego serwis się zmienił?

  Serwis nakanapie.pl powstał 10 lat temu i w zasadzie większość funkcjonalności i zastosowanych rozwiązań technicznych, nie wspominając już o wyglądzie, pozostała niezmieniona od tych 10 lat. Czas biegnie nieubłaganie, technologie się zmieniają, co spowodowało, że dostępne funkcjonalności, jedna po drugiej, odmawiały posłuszeństwa. Dlatego właśnie przyszedł czas na zmianę – przeprojektowanie zarówno części technicznej, by wyeliminować pojawiające się błędy, jak i części funkcjonalno-wizualnej. Dzięki temu możemy zaprosić Cię w nowe, a jednak znajome i przyjazne miejsce, które (mamy nadzieję) spełni Twoje oczekiwania.

 2. Gdzie są moje kolekcje?

  Kolekcje są jednym z elementów, które zmienił się w nowej wersji serwisu. Aktualnie zamiast „kolekcji” możesz znaleźć „listy”, na które przenieśliśmy większość Twoich książek. Listy otrzymały te same nazwy, co wcześniej kolekcje, np. wcześniejsza kolekcja „prezenty dla Basi” jest teraz listą „prezenty dla Basi”. Jedynie kolekcje książek przeczytanych i do przeczytania zniknęły i zamieniły się w książki „aktualnie czytam” i „przeczytane”. Czemu taka zmiana? Teraz już nie musisz tworzyć osobnych kolekcji dla książek, które chcesz przeczytać, czy właśnie czytasz. Wystarczy jedno kliknięcie przy książce, a nasz system sam utworzy dla Ciebie taką listę, a w zasadzie nada taki status książce. Dodatkowo możesz zaznaczyć datę rozpoczęcia, a później zakończenia czytania i cieszyć się generowanymi dla siebie statystykami, np. szybkości czytania czy liczby przeczytanych stron.

 3. Jakie są nowości w serwisie?

  Na tę chwilę nowości jest kilka, ale z pewnością będzie jeszcze więcej. Każdego miesiąca będziemy poszerzać serwis o nowe funkcjonalności lub ulepszać te już istniejące. Póki co zapraszamy Was do zapoznania się z naszym Klubem Recenzenta, zmianą statusu książki (chcę przeczytać, czytam, przeczytane) oraz blogami.

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl