Recenzja książki Bestie. Zbrodnie i kary

10/10

@ZaczytanaMalwa @ZaczytanaMalwa · 2019-06-06 11:47:21
,, Bestie. Zbrodnie i kary " Janusza Jastrzębskiego zawierają informacje o największych polskich przestępcach. Książka w sam raz dla dociekliwych czytelników chcących zgłębić psychikę zwyrodnialców. 
W książce opisano wielu łotrów, ale ja skupie się tylko na dwóch : Leszek Pękalski który w 2017 roku zakończył odbywanie zasądzonej kary i nieżyjący Karol Kot. Dlaczego oni? Otóż łączy ich jedno obaj w swoich ksywkach mają słowo wampir. Sprawę Leszeka - wampira z Bytowa można określić jednym słowem - absurd. Mężczyzna przyznał się do prawie 100 morderstw, ale podczas rozprawy kręcił, motał i zażucał policjantom wywieranie na niego wpływów, które sąd uznał za możliwe, a właściwie za mające miejsce i w efekcie Pękalski został skazany tylko za jedno morderstwo. Karol Kot, będący przestępczym ewenementem na skalę światową występował pod pseudonimem wampir z Krakowa i tu muszę przyznać byłam w wielkim szoku czytając zapiski z jego akt. W glowie tego młodego człowieka działy się takie rzeczy, że aż strach pomyśleć co by było gdyby zrealizował swoje wizje. W książce zostały pokazane w sposób barwny, a mówili o nich znajomi chłopaka. 
   Autor opisał wielu sprawców, ujawnił mnogość faktów dotyczących ich życia i działania. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie dane są jak najbardziej prawdziwe, ponieważ zostały zaczerpniete z policyjnych akt. Sposób w jaki wszystko zostało opisane sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem i czasami z niedowierzaniem, że coś takiego miało miejsce w naszym kraju. Wszyscy powinni dowiedzieć się jacy zwyrodniacy chodzili po naszych ziemiach. 
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Bestie. Zbrodnie i kary
Bestie. Zbrodnie i kary Bestie. Zbrodnie i Kary Janusza Macieja Jastrzębskiego to książka o największych zbrodniarzach w pow...
Komentarze

Inne recenzje @ZaczytanaMalwa

Książka Dobra córka

Jak jednym zdaniem określić "Dobrą Córkę" Karin Slaughter? Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. To chyba dob...

Książka W kajdankach miłości (Życiowi bohaterowie)

"W kajdankach miłości" rozpoczyna serię Życiowych bohaterów K. Bromberg. Trzech braci, a więc będzie trylogia. Wszy...

Nowe recenzje

Książka Zakazany kamień

Ostatnio przeprosiłam się z młodzieżówkami. A to dlaczego? A no dlatego, że z racji dość napiętego życiowego grafiku ni...

@merry93 @merry93
Książka Pamiętnik księgarza

Pamiętnik księgarza Shauna Bythella to zapis rocznej pracy autora w antykwariacie, która nie zawsze jest miła i przyjem...

AL
@AleksandraRK
Książka Cena naszych pragnień

"Cena naszych pragnień" Dominika Smoleń To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Lekkie pióro sprawiło, że książ...

EW
@Ewelka_2

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"