Recenzja książki Dom ech

"Dom ech"

@natkawes@natkawes · 2011-03-18
Tę książkę poleciła mi bibliotekarka oraz mama, która mnie wyprzedziła i przeczytają ją wcześniej. „Dom ech” to nie tylko książka o duchach. To niezwykle wciągają opowieść o klątwie, miłości i wierze.

Autorka, Barbara Erskine, studiowała historię szkockiego Uniwersytetu w Edynburgu i tam zaczęła pisać pierwszą próbną powieść „Królestwo Cieni”. Później pracowała dla wydawcy edukacyjnych, a następnie jako niezależny naukowiec książek o sztuce i historii. „Dom ech” to jej piąta książka, która została wydana w Polsce w 1997 roku.

Joss Grant była adoptowana w dzieciństwie. Dopiero jako dorosła kobieta postanawia odnaleźć prawdziwą matkę. Poszukiwania kierują ją do Belhedon Hall, rodzinnej posiadłości. Okazuje się, że dostała w spadku ten dom. Jest to darem niebios, ponieważ jej mąż Luke stracił i pracę i muszą się wyprowadzić. Będąc na wschodnim wybrzeżu Anglii mieszkańcy ostrzegają ich, że grozi im tam niebezpieczeństwo. Jednak mimo ostrzeżeń Joss, Luke i ich syn Tom postanawiają zamieszkać w Belhedon Hall. Początkowo mogłoby się wydawać, że jest to jedynie stary dom. Jednak z czasem okazuje się, że skrywa mroczną tajemnicę. Główna bohaterka słyszy jakieś głosy, w nocy czuje pieszczoty niewidzialnej ręki. Jej mąż Luke w tajemniczych okolicznościach został wepchnięty do jeziora, a syn Tom miewa nocne koszmary i budzi się posiniaczony. Co skrywa przeszłość starego domostwa?

Książka jest ciekawa. Chociaż uważam, że na początku zbędne było kilkanaście kartek na których w sumie nic się nie wydarzyło. Na szczęście z czasem akcja nabrała tempa. Emocje bohaterów zostały tutaj opisany w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, iż znajduje się w tym domu. Jest to horror, który wywiera wrażenie w szczególności gdy czyta się w nocy.

Szkoda, że „Dom ech” można jedynie wypożyczyć w bibliotece lub kupić na allegro.pl. Z tego co zauważyłam na stronie wydawnictwa i empiku nakład jest wyczerpany.

Tę pozycję polecam każdemu, nie tylko osobom, które czytają o duchach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Począwszy od strasznej przeszłości przodków Joss, jej miłości do Luke’a, relacjach z przybraną siostrą, po tajemnicze śmierci płci męskiej.
Ocena @natkawes:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2011-01-01
Książka Dom ech
2 wydania
Dom ech
Barbara Erskine
{}7.6/10
Komentarze

Pozostałe recenzje @natkawes

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Wydanie rozszerzone

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem. Sprzedano po...

Książka Potęga miłości

“Potęga miłości” to kontynuacja serii o Tristanie i Ivie. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić po śmierci ukochanego....

Nowe recenzje

Książka Księżycowe miasto. Dom ziemi i krwi. Część 1

„Dom ziemi i krwi ” autorstwa Sarah J. Mass jest pierwszą częścia serii „Księżycowe Miastó” oraz równocześnie pierwsz...

Książka Frontier

„Frontier” to pierwsza książka Pawła Laskowskiego i cóż… nie zachwyciła mnie. Opis książki jest dość mocno zachęca...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}