Dzieci rewolucji przemysłowej recenzja

Dzieci czyjeś i niczyje.

Autor: @aniabruchal89 ·2 minuty
2020-10-08
1 Polubienie
Katarzyna Nowak wspaniała Pisarka wydała trudną i kontrowersyjną książkę pod patronatem jednego z najlepszych i najsławniejszych historyków świata - prof. Normana Daviesa.
Odwaga Autorki w poruszeniu tematu, którym od zawsze żyje cały świat zasługuje na uznanie i szacunek.
O dzieciach, podczas rewolucji przemysłowej w takich krajach jak : Polska, Anglia,, Stany Zjednoczone napisano wiele. Jednak różnica, gdy się czyta tę publikację jest podstawowa. Autorka pokazuje nam, prawdzie dzieci i przede wszystkim dopuszcza je do głosu.

Katarzyna Nowak napisała również inne ciekawe książki np. " Piękni ludzie". Zdobyła nagrodę w konkursie " Książka historyczna, nie musi być nudna" Ceniona i promowana, przez wydawców wielu polskich czasopism min " Mówią wieki" czy " Książka". Dziś zaskakuje nas nową pozycją na rynku.

" Dzieci rewolucji przemysłowej" - Dzieci bez prawa głosu, bez prawa do decydowania o sobie, dzieci czyjeś a tak naprawdę niczyje, zmuszane do ciężkiej pracy ponad własne siły. Pod okiem i batem rodziców i pracodawców.
Publikacja przedstawia w bardzo brutalny i okrutny sposób prawdę o tym, w jaki sposób wzbogacało się społeczeństwo. Dzięki komu, dzięki czyjemu poświęceniu, chorobom i śmierci dziś gospodarki wielu krajów funkcjonują na tak wysokim poziomie.
Katorżnicza praca, głód, nędza, cierpienie dzieci, na które przymykano oko. Rewolucja przemysłowa była podstawą zwrotu " Jak widzieć, żeby nie zobaczyć."
Książka opowiada o pięciorgu dzieciach, które miały odwagę zabrać głos i powiedzieć prawdę o swoim życiu, dramacie, i ciężkich chwilach, co przeżywały gdy były zmuszane, aby po raz kolejny iść do pracy, ponad swoje możliwości i siły.
5 historii, pięć rodzin, pięć spojrzeń na świat, ludzi oraz konsekwencje dziecięcej tragedii.

Książka ważna, brutalna i rzeczywista. Jednocześnie piękna w swej tragedii ponieważ pokazuje również nadzieję i wiarę w lepsze jutro.
Czytałam ją i płakałam. Nachodziło mnie od razu zdanie z książki " Medaliony" - " Ludzie ludziom zgotowali ten los"
Zastanawiałam się gdzie i kim byli rodzice, którzy pozwalali na to co się robi z ich dziećmi. Jakimi musieli być ludźmi, aby do tego dopuścić. Gdzie była władza, gdzie byli ludzie, którzy tak pięknie mówili wtedy o prawach człowieka.
Ta pozycja książkowa mną wstrząsnęła.
Zastanówmy się dziś ... Przecież w XXI wieku są kraje, w których robi się to samo co z naszymi bohaterami.
Azja Południowa, Indie, Pakistan, Nepal, Filipiny... Gdzie są rządy tych krajów? Gdzie są ludzie? Gdzie obywatele, organizacje międzynarodowe?

I cóż za hipokryzja.. kiedy słyszymy oburzone głosy potęg światowych jak USA, które dorobiły się na tym samym cierpieniu..
Jak bardzo aktualny jest również dziś cytat Pani Zofii Nałkowskiej " Ludzie ludziom zgotowali ten los".

Pozycja, którą trzeba przeczytać. Pozycja, którą trzeba mieć. Pozycja, którą trzeba polecić i warto sprezentować.

Katarzyna "Poetka" Nowak
Seria: Prawdziwe historie

Dzieci. Nie mają prawa głosu. Nie mają wyboru. Dorośli posyłają je do najcięższych prac. Nikogo to nie dziwi. W kominie jest ciemno, duszno i gorąco. George jest mały, a tylko takie dzieci mogą praco...

Katarzyna "Poetka" Nowak
Seria: Prawdziwe historie

Pozostałe recenzje @aniabruchal89

FC Barcelona sztuczki i triki piłkarzy
Piłkarski świat

„Wszyscy trenerzy mówią o ruchu, o tym, żeby dużo biegać. Ja mówię, że nie trzeba tyle biegać. W piłkę nożną gra się głową. Trzeba być we właściwym miejscu we właściwy...

Recenzja książki FC Barcelona sztuczki i triki piłkarzy
Strajk
Proszę Pana strajk!

„Jak się Panu/ Pani udawało pozyskać ludzi do działania? / Bogdan Borusewicz a propos strajku w stoczni / Udawało się nam zebrać ludzi, odwołują się do haseł i uczuć p...

Recenzja książki Strajk

Bestia i Bestia
Serce oczami duszy
@kd.mybooknow:

Czy można się zachwycić postacią o nieatrakcyjnym wyglądzie? Dzisiaj pragnę podzielić się recenzją historii stworzonej ...

Recenzja książki Bestia i Bestia
Miłość aż po grób
10/10! Kolejna rewelacyjna komedia kryminalna!
@zpasjidoczy...:

„Miłość aż po grób” to kolejna rewelacyjna książka z cyklu o przygodach Róży Krull. To pełna humoru i zaskakujących zwr...

Recenzja książki Miłość aż po grób
Miłość gangstera
Miłość gangstera
@Zagubiona_w...:

Zaczynając tę książkę miałam pewne obawy, gdyż pierwszy tom "Ukochana gangstera" czytałam bardzo dawno temu. Pamiętała...

Recenzja książki Miłość gangstera