Recenzja książki Grzeszne święta

Grzeszne święta

Autor: @iza.81 ·4 minuty
2020-12-26 Skomentuj 4 Polubienia
Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru towarzyszącego rozpakowywaniu prezentów słychać szelest ubrań zsuwających się na podłogę. To będą wyjątkowe Święta.

"Grzeszne święta" są zbiorem dziesięciu opowiadań w niewątpliwie świątecznym klimacie. "Grzeszne święta" okazały się nie tylko "grzeszne" z nazwy. Zawierają bowiem gorące momenty, całkiem sporo humoru, czasem ostrego języka i ciętych ripost. Poszczególne nowelki miały w sobie więcej lub mniej pierwiastka grzeszności. Każda z nich okazała się dla mnie na swój sposób interesująca, dyskretnie przekazywała ważne życiowe wartości, o których często w zabieganej codzienności zapominamy. Co ciekawe, większość z tych tekstów mogłoby bez problemu zostać rozwinięte w dłuższej formie.

💜 "Ki" Agata Suchocka

Chyba najbardziej ze wszystkich zaskoczyło mnie to opowiadanie ze względu na to, kim okazał się jeden z bohaterów... Ale chciałabym, by więcej się zadziało tu i teraz, a tak były tylko wspomnienia.

"W każdej świadomej chwili czuł, że wymyka mu się z rąk coś niezwykle cennego, coś, czego nie umiał nazwać."

💜 "Świąteczne przepychanki" Anna Wolf

Ten tekst dostarczył mi naprawdę przedniej zabawy za sprawą słownych przepychanek między bohaterami. Znacie powiedzenie: "kto się lubi, ten się czubi", prawda? Tu sprawdza się idealnie.

"- Gdy nadarza się okazja, łap ją, a dopiero później myśl. Albo najlepiej nie myśl wcale. Zbyt dużo myślenia szkodzi (...)"

💜 "Lista Niegrzecznych" Marta W. Staniszewska

Historia małoprawdopodobna (nie za bardzo lubię fantastyczne elementy), ale na swój sposób oryginalna, urzekająca, no i ta pikanteria oraz pewien... Mikołaj. Biorę!

"Nie jest ważne to, co było kiedyś, bo nigdy nie wróci, ani tym bardziej to, co przed nami, bo może nigdy nie nadejść. Liczy się tylko tu i teraz."

💜 "Druga szansa" J.B. Grajda

Tu z kolei mamy dowód na to, że w czasie świąt wszystko jest możliwe, i że czasem warto zaryzykować i dać drugą szansę.

"Coraz bardziej brakuje mi kogoś, z kim mogłabym spędzać wolne chwile, kogoś, kto dałby mi czułość i bliskość. (...) Pragnę czuć się potrzebna i kochana."

💜 "Uwiedzeni smakiem" Anna Szafrańska

Tu podobało mi się oddanie uczuć i emocji bohaterów. Autorce zawsze to świetnie wychodzi. Zostałam uwiedziona... I pamiętajmy: nie oceniajmy ludzi po pozorach.

"Potrzeba odwagi, by przyznać się do samotności. To jak wyznanie wstydliwego grzechu, którego ktoś inny mógłby nie zrozumieć."

💜 "Zabójcza pomyłka" Kinga Litkowiec

Historia ta wydała mi się nieco naciągana, ale ogólnie przyjemnie mi się czytało. A nutka dreszczyku niebezpieczeństwa, tajemnicy i mroku oraz otwarta furtka do rozwinięcia sprawiła, że chciałam poznać finał.

"Chciałam go uwieść, by darował mi życie, czy po prostu tak bardzo mnie pociągał?"

💜 "Miłość o smaku ganache" Anna Bellon

Z kolei to opowiadanie było bardzo życiowe, romantyczne, ale w dobrze wyważonych proporcjach.

"Tyle lat tłumiłam swoje uczucia do niego, próbując go kimś zastąpić, a tymczasem przez te wszystkie lata mogliśmy być razem, gdyby którekolwiek z nas zebrało się na odwagę."

💜 "Idealne święta" Agnieszka Siepielska

Z jednej strony grzesznie, z drugiej delikatnie, a przede wszystkim wzruszająco i intrygująco... Historia przypominająca co jest istotą świąt.

"Nic nie musi być idealne. Girlanda może się oderwać, bombka zbić, obrus może być poplamiony barszczem, a sernik pęknięty. Bo to są właśnie idealne święta."

💜 "Kurier zawsze puka dwa razy" K.N. Haner

Uwielbiam narrację z punktu widzenia męskiego bohatera. I tu to było! Po tym opowiadaniu od teraz na "moich" kurierów już zawsze będę inaczej spoglądała...

"Chciałem obalić jej teorię, że kurier puka zawsze dwa razy."

💜 "BIESz/iCZADY" Paulina Świst

Elementy sensacyjne, humor i cięte riposty robią tu całą robotę. A że historia została osadzona w Bieszczadach, zdecydowanie czuć urok gór i nutkę świątecznej atmosfery.

"- Pewność siebie jest fajna pod warunkiem, że idą za nią czyny."

Doskonałym dopełnieniem jest zamieszczony na końcu każdego opowiadania przepis na potrawę, deser lub rozgrzewający drink oraz własnoręcznie napisane przez autorki życzenia świąteczne.

"Grzeszne święta" to ciepła i gorąca antologia, która wraz z jej bohaterami pozwoli Wam odkryć w sobie ukryte pragnienia, pomoże zrozumieć uczucia i emocje, uporządkować priorytety oraz dostrzec to, co w życiu liczy się najbardziej. Przyjaźń, miłość, więzy rodzinne, samotność, tęsknota, poświęcenie, oddanie, brak szczerej rozmowy, odwaga, niepewność, marzenia - to tylko część tego, czego możecie się spodziewać po tej lekturze. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie były to gorące i grzeszne święta!!!

Moja ocena:

Data przeczytania: 2020-12-26

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Grzeszne święta
Grzeszne święta
"Paulina Świst", Katarzyna Nowakowska "K.N. Haner", Anna Wolf, Kinga Litkowiec ...
7.6/10
Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, sp...
Komentarze
Grzeszne święta
Grzeszne święta
"Paulina Świst", Katarzyna Nowakowska "K.N. Haner", Anna Wolf, Kinga Litkowiec ...
7.6/10
Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, sp...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Na wstępie dziękuję Wydawnictwu Muza i @grzeszne_ksiazki za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki. Jest to pierwsza antologia, którą miałam okazję przeczytać i sprawiło mi to nie małą fr...

@moonlightpaulina @moonlightpaulina

"Nie spodziewałam się, że będzie stał aż tak blisko. Nie byłam niska, a mimo wszystko praktycznie skuliłam się przy górującym nade mną mężczyźnie. Patrzył na mnie. Jego uważny wzrok sunął po moim cie...

@angell15 @angell15

Pozostałe recenzje @iza.81

Tam, gdzie mocniej bije serce
Tam, gdzie mocniej bije serce

Wspomnienia mogą doprowadzić cię do miejsca, z którego nigdy nie będziesz chciała wrócić. A gdyby tak zostawić za sobą wszystkie problemy i wrócić do miejsca, gdzie wszy...

Recenzja książki Tam, gdzie mocniej bije serce
Dwa światy
Dwa światy

On – przystojny, inteligentny zastępca dyrektora w prężnie działającej rodzinnej firmie. Ona – spokojna, ułożona kierowniczka księgarni. Mogłoby się wydawać, że różni ic...

Recenzja książki Dwa światy

Nowe recenzje

Jeszcze raz zaufaj
„Z demonami przeszłości łatwiej walczy się we d...
@zaczytana.a...:

„Jeszcze raz zaufaj” autorstwa Aleksandry Muraszka, stanowi pierwszy tom trylogii zatytułowanej Jeszcze raz. Jestem świ...

Recenzja książki Jeszcze raz zaufaj
Każdemu, co mu się należy od mafii
Sycylijska mentalność
@almos:

Książeczka o Sycylii, o specyficznej mentalności tamtejszej: wszyscy wiedzą o mafii, o jej zbrodniach, ale nikt o tym n...

Recenzja książki Każdemu, co mu się należy od mafii
The Crush. Zanim nas przyłapią
The Crush i niezadowolenie
@oczymtamczytam:

Lubicie w romansach motyw "przyjaciel starszego brata"? Ja lubię. Nawet uwielbiam, gdy jest dobrze napisany. Czy tak b...

Recenzja książki The Crush. Zanim nas przyłapią
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl