Recenzja książki Każda magia jest dobra

Każda magia jest dobra

@kalio @kalio · 2010-11-29
To już trzeci tom przygód Rachel Morgan. Jak na razie ostatni. Pozostaje wciąż kilka spraw do rozstrzygniecia, ale myślę, ze przez jakiś czas można zaczekać z kolejnymi tomami.
Chociaż cykl dość mi się podobał, to jednak ostatni tom zbyt mocno był przesycony tym, co mniej spodobało mi się już w drugim tomie i o czym tu wspominałam.
Chodzi o te przenikające moce, zaświaty, magiczne linie itp. Za dużo mocy, za dużo wiatru z zaświatów, za dużo unoszących się włosów i świecących oczu jak z taniego horroru.

Podobał mi się natomiast wątek miłości Ivy do Rachel - jak obie kobiety długo nie mogły uporać się z tym, że jedna z nich pragnęła ich związku jak kochanka, a drugiej wystarczała tylko przyjaźń. Czy pogodziły jedno z drugim? To jest ciekawe. Wydaje mi się, że ten wątek wart jest dokładnego przeanalizowania.
Związek Rachel z Nickiem też staje pod znakiem zapytania. Ogólnie mówiąc - Rachel ma talent do zrażania do siebie wszystkich - Jenks się wyprowadza i to wraz z rodziną. Jakoś pusto zrobiło się w tym kościele.
Ogólnie rzecz ujmując książka zachowuje przyzwoity poziom, nie jest może tak dobra, jak tom pierwszy, ale ja z wielkim zainteresowaniem będę śledzić zapowiedzi wydawnictwa i będę czekać na kolejne tomy.
Mamy tu bowiem sporą dawkę emocji - ścieranie się wielkich osobowości, wpływowych ludzi, starcie sił i tych nadprzyrodzonych i tych zwykłych, ludzkich sił charakteru.
Podsumowując - myślę, że miłośnicy gatunku będą usatysfakcjonowani, ja w każdym razie jestem i czekam na dalszy ciąg.
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Każda magia jest dobra
Każda magia jest dobra 8.9 /10
Kim Harrison
W Cincinnati nie ma czarownicy twardszej, seksowniejszej czy bardziej pokręconej od łowczyni nagród ...
Komentarze

Inne recenzje @kalio

Książka Miasto Słońca

To jest, proszę państwa, kawałek bardzo dobrej sensacji. Treść w olbrzymim skrócie: dwunastoletni Jamie jest roznosicie...

Książka Magia przeznaczenia

O książkach Barbary Rybałtowskiej słyszałam już od jakiegoś czasu. Widziałam, że zbierają całkiem dobre oceny, więc chci...

Nowe recenzje

Książka Setna królowa

Na rynku wydawniczym nastąpił wysyp powieści z gatunku fantastyki, gdzie bohaterką jest młoda kobieta. Nie inaczej jest...

Książka Dziewczyna z ogrodu

Kamila jest przeciętną nastolatką, uczącą się w liceum w Sopocie. Wychowuje ją wyłącznie matka, która jest wiecznie roz...

@Katarzyna_Bieszczad @Katarzyna_Bieszczad
Książka Sadie

Sadie nigdy nie miała łatwego życia. Odrzucona przez własną matkę oraz rówieśników. Jej jedynym światełkiem w tunelu je...

@Katarzyna_Bieszczad @Katarzyna_Bieszczad

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się