Recenzja książki Każda magia jest dobra

Każda magia jest dobra

@kalio @kalio · 2010-11-29 17:08:10
To już trzeci tom przygód Rachel Morgan. Jak na razie ostatni. Pozostaje wciąż kilka spraw do rozstrzygniecia, ale myślę, ze przez jakiś czas można zaczekać z kolejnymi tomami.
Chociaż cykl dość mi się podobał, to jednak ostatni tom zbyt mocno był przesycony tym, co mniej spodobało mi się już w drugim tomie i o czym tu wspominałam.
Chodzi o te przenikające moce, zaświaty, magiczne linie itp. Za dużo mocy, za dużo wiatru z zaświatów, za dużo unoszących się włosów i świecących oczu jak z taniego horroru.

Podobał mi się natomiast wątek miłości Ivy do Rachel - jak obie kobiety długo nie mogły uporać się z tym, że jedna z nich pragnęła ich związku jak kochanka, a drugiej wystarczała tylko przyjaźń. Czy pogodziły jedno z drugim? To jest ciekawe. Wydaje mi się, że ten wątek wart jest dokładnego przeanalizowania.
Związek Rachel z Nickiem też staje pod znakiem zapytania. Ogólnie mówiąc - Rachel ma talent do zrażania do siebie wszystkich - Jenks się wyprowadza i to wraz z rodziną. Jakoś pusto zrobiło się w tym kościele.
Ogólnie rzecz ujmując książka zachowuje przyzwoity poziom, nie jest może tak dobra, jak tom pierwszy, ale ja z wielkim zainteresowaniem będę śledzić zapowiedzi wydawnictwa i będę czekać na kolejne tomy.
Mamy tu bowiem sporą dawkę emocji - ścieranie się wielkich osobowości, wpływowych ludzi, starcie sił i tych nadprzyrodzonych i tych zwykłych, ludzkich sił charakteru.
Podsumowując - myślę, że miłośnicy gatunku będą usatysfakcjonowani, ja w każdym razie jestem i czekam na dalszy ciąg.
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Każda magia jest dobra
Każda magia jest dobra 8.9 /10
Kim Harrison, Agnieszka Sylwanowicz (tłum.)
W Cincinnati nie ma czarownicy twardszej, seksowniejszej czy bardziej pokręconej od łowczyni nagród ...
Komentarze

Inne recenzje @kalio

Książka Miasto Słońca

To jest, proszę państwa, kawałek bardzo dobrej sensacji. Treść w olbrzymim skrócie: dwunastoletni Jamie jest roznosicie...

Książka Magia przeznaczenia

O książkach Barbary Rybałtowskiej słyszałam już od jakiegoś czasu. Widziałam, że zbierają całkiem dobre oceny, więc chci...

Nowe recenzje

Książka Mroczne Wybrzeża. Tom I

Sięgając po kolejną, po Trylogii Klątwy serię Danielle L. Jensen, liczyłam, ze dostanę coś równie porywającego i prawdę...

Książka Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL

"Imperatyw pozornej poprawności, czyli budowa domu w PRL" Stanisława Sałapy pokazuje, jak w drugiej połowie lat osiemdz...

Książka Na przekór

Od czasu do czasu staram się dawać szansę polskim autorom, sięgając po mniej znane książki. Choć fanką literatury młodz...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się