Śmierć w głowie recenzja

Kolejna rewelacyjna pozycja Sire

Autor: @ReniBook ·2 minuty
2021-10-19
Skomentuj
4 Polubienia
Tom III

Cédric Sire należy do grona moich ulubionych pisarzy. Sposób, w jaki prowadzi fabułę, jest bezkompromisowy i ma na celu wciągniecie czytelnika do stworzonego przez niego kryminalnego świata, w którym czai się zło.
Dwa poprzednie tomy były rewelacyjne i z dużym oczekiwaniem czekałam na kolejny. Trochę żałuję, że zapowiedź i premiera przeszły bez echa i wydawnictwo mało poświęciło, aby wiadomość o tomie III dotarła do szerszego grona odbiorców.
Autor tak samo, jak w częściach poprzednich trzyma poziom wysoko, fabuła jest niebanalna, dzięki czemu z uwagą pochłania się kolejne strony.
Bardzo przypadła mi do gustu główna bohaterka, która za sprawą tego, co ją w życiu spotkało, jest twarda i za wszelką cenę dąży do rozwiązania sprawy.
Gorąco Wam polecam tę książkę i od razu uprzedzę Wasze pytania:
  • Tak, można zacząć czytać od tego tomu
  • Tak, warto przeczytać dwa poprzednie
Miłej lektury!!!


Dorian Barbarossa od dwóch godzin nagrywa swoją miniaturową kamerą, egzorcyzmy odprawiane przez ojca Guillaume, na małym chłopcu, który drze się wniebogłosy.
Podoba mu się to, co widzi i widzom na pewno też się spodoba. Ksiądz wyglądał, jakby postarzał się o kilkanaście lat, mimo to nie ustaje w wykrzykiwaniu modlitwy.
Barbarossa uśmiecha się w duchu, ani na moment nie przestając nagrywać. To będzie jego najlepszy reportaż i koniec ojca Guillaume, oszusta żerującego na biednych, bogobojnych ludziach.

Paryż XX dzielnica

Eva Svärta trzymała ręce na swoim zaokrąglonym brzuchu i przypatrywali się Alexandrowi z uwagą. Uwielbiała ten czas, który spędzało razem, jednak już myślała o kolejnym tygodniu, który spędza osobno.
Obydwoje byli policjantami i poświęcili temu zawodowi swoje życie. Poznali się również podczas wspólnego śledztwa, jednak dzieliła ich odległość. On Alexandre Vauvert był komendantem brygady w Tuluzie, ona zaś komendantem paryskiej brygady kryminalnej.
Mimo wszystko zaczęli być razem, a teraz spodziewali się dziecka, dlatego coraz trudniej było jej znosić te tygodnie samotności, kiedy Alexandre był w pracy.
Niestety i te upojne chwile przerywane były przez nagle sytuacje w pracy.
Tym razem to telefon Evy rozdzwonił się w najmniej oczekiwanym momencie.

Zwłoki ośmioletniego chłopca leżały na łóżku, a czworo dorosłych przebywających w tym czasie w domu, siedziało na kanapie, czekając na przesłuchanie.
Uwagę Evy skupił jeden z mężczyzn, który przypatrywał jej się ze skupieniem na twarzy. Coś nie podobało jej się w jego zachowaniu, a przeczucie nigdy jej nie myliło.
Co się stało z tym chłopcem? Czy wydarzenia, które miały miejsce w tym domu wcześniej, wiążą się ze śmiercią Leo?
Eva i Alexandre znowu będą musieli zmierzyć się ze złem…

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-10-19
× 4 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Śmierć w głowie
Śmierć w głowie
Cèdric Sire
7.8/10
Cykl: Eva Svarta, tom 3

Trzecia i ostatnia część serii o czerwonookiej policjantce Evie Svärcie. W Paryżu pod osłoną ciemności odbywa się przerażający rytuał. Ośmioletni chłopiec jest poddawany brutalnym egzorcyzmom....

Komentarze
Śmierć w głowie
Śmierć w głowie
Cèdric Sire
7.8/10
Cykl: Eva Svarta, tom 3
Trzecia i ostatnia część serii o czerwonookiej policjantce Evie Svärcie. W Paryżu pod osłoną ciemności odbywa się przerażający rytuał. Ośmioletni chłopiec jest poddawany brutalnym egzorcyzmom....

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Boimy się tego, czego nie znamy. Doszukujemy się działania Złego tam, gdzie tak naprawdę go nie ma. Tam, gdzie jest tylko ludzka obsesja. Mały chłopiec czuje, jak skórzane pasy wrzynają mu się w ...

@fankath135 @fankath135

Pozostałe recenzje @ReniBook

Z dala od świateł
„Z dala od świateł”

Przeczytałam wszystkie książki autorki i mogę śmiało powiedzieć, że należy do grona moich ulubionych pisarzy. Z wielką wprawą konstruuje fabułę i tworzy swoich bohater...

Recenzja książki Z dala od świateł
Zło w Cmentarnej Górze
„Zło w cmentarnej górze”

Debiutancki kryminał Konrada Chęcinskiego, to wielowątkowa historia sięgająca czasów drugiej wojny światowej. Duszna atmosfera małej, odciętej od świata wsi, wprowadza ...

Recenzja książki Zło w Cmentarnej Górze

Nowe recenzje

Kości, które nosisz w kieszeni
Kim jestem?
@aga.kusi_po...:

KOŚCI, jakie nosisz w kieszeniach, poupychane i nie wiadomo czyje i dlaczego...babcia wie, potrafi je nawet ułożyć, jak...

Recenzja książki Kości, które nosisz w kieszeni
Zodiak
Zodiak
@promyk1:

Max Czornyj w swoim najnowszym thrillerze z serii True Crime przybliża postać Zodiaka. Kim w ogóle był Zodiak ? Może sł...

Recenzja książki Zodiak
Upalne Lato Gabrieli
Podróż po zakamarkach kobiecej duszy
@madalenakw:

"Upalne lato Gabrieli" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak Jest to nie tylko kontynuacja losów bohaterów znanych z "Upalnego...

Recenzja książki Upalne Lato Gabrieli
© 2007 - 2024 nakanapie.pl