Recenzja książki Koneser

"Koneser"- Joanna Opiat-Bojarska

WYBÓR REDAKCJI
@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-09-02        "Koneser" jest siódmą powieścią kryminalną Joanny Opiat-Bojarskiej, a to oznacza, że jeszcze wiele dobrego przede mną. Ale skupmy się na tej jednej, która trafiła właśnie w moje ręce.


         Ludzkie ciało jest niczym innym, jak towarem.Towarem, na który wielu czyha, którego wielu pragnie. Jeżeli nasz organizm zawodzi, potrzebny jest "świeży i zdrowy" organ. Organ, którego cena nie gra roli.

       Poznaniem wstrząsają dwie makabryczne zbrodnie. Najpierw w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a kilka dni potem na terenie starego i opuszczonego fortu, natrafiono na okaleczone zwłoki mężczyzny z tajemniczą wiadomością, ukrytą w jego ciele.  Do akcji wkracza nadzwyczajny duet policjantów: młody i energiczny Majewski oraz doświadczony i opanowany Burzyński. Przy pomocy intrygującej pani antropolog sądowej, Anity Broll, muszą poznać motywy i schematy mordercy, zanim pojawią się kolejne ofiary. Dochodzenie doprowadzi policjantów do ludzi handlujących żywym towarem. Ludzi, którzy są bezlitośni, którzy mają swoje priorytety i ogromne potrzeby.

        "Koneser" to kolejny wciągający kryminał autorstwa Opiat-Bojarskiej, jaki w ostatnim czasie zagościł na mojej półce i który przypadł mi do gustu. Ta książka ogromnie intryguje swoją zawiłą i często szokującą fabułą. Wywołuje silne i niekiedy skrajne emocje. Szok, niedowierzanie powoli uzupełniane są przez częściowe zrozumienie i współczucie. Ta paleta wrażeń, jakie serwuje nam autorka, to doskonały sposób na przyciągnięcie czytelnika tak, by nie mógł się oderwać od tej lektury.
        Ta frapująca fabuła, nieprzewidywalna i dynamiczna akcja, charyzmatyczni bohaterowie oraz ich wzajemne relacje, jeszcze bardziej podsycały moje zainteresowanie dalszym ciągiem wydarzeń. I choć będąc już w połowie lektury można było domyślić się motywów zbrodni, co zresztą wcale mi nie przeszkadzało, to odkrycie sprawcy oraz jego powiązań z ofiarami, przysporzyło mi wiele trudności, wywołując spore zaskoczenie.

        Podsumowując, "Koneser" Joanny Opiat-Bojarskiej to niebanalny kryminał z mocną i mroczną historią, atrakcyjnymi postaciami i szybką akcją. Początkowe rozdziały tej książki nie wróżyły jej dobrze, bowiem sprawiała ona wrażenie nudnej i mało ekscytującej. Jednak im dłużej towarzyszyłam jej bohaterom, tym coraz bardziej pochłaniała mnie fabuła. Zdecydowanie ta Pani wie, jak zyskać rzeszę wielbicieli i dlatego szczerze polecam "Konesera", podobnie jak i inne powieści autorki. 
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Koneser
Koneser 7.5 /10
Joanna Opiat-Bojarska
Seksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale. Wniknij...
Komentarze

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Zjazd absolwentów

Ostatnie książkowe zakupy skupione były głównie na sierpniowych nowościach. Przyznam szczerze, że wiele z...

Książka Uśpione królowe

Moja przygoda z Hanną Greń i jej cyklem "W Trójkącie Beskidzkim" rozpoczęła się od jego ostatniej częśc...

Nowe recenzje

Książka Żerca

O trzecim tomie "Kwiatu Paproci" krąży tak wiele skrajnych opinii, że troszkę się bałam sięgnąć po tą część. Czy "Żerca...

Książka Łańcuch

„Łańcuch" wywołał sporo emocji na całym świecie. Jego prosty, zaskakujący i przerażający zarazem pomysł, z całą pewnośc...

Książka Gniew Króla Smoków. Smocza straż. Tom 2

W „Smoczej Straży. Gniew króla smoków” możemy poznać dalsze losy Kendry i Setha Sorensonów. Nie ma chwili, ...

@tylko_ksiazki_w_glowie @tylko_ksiazki_w_glowie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się