Amerykańskie księżniczki recenzja

Korony na głowy - czas na podbój Ameryki

Autor: @aniabruchal89 ·3 minuty
2021-03-04
Skomentuj
1 Polubienie
Ameryka kraj mlekiem i miodem płynący, z zachwytem wpatruje się w niego Europa, czerpiąc przykład. Niestety Stany Zjednoczone najczęściej okazują się mitem Szklanych Domów, jednak fascynując swoją historią od lat, przyciągają turystów z całego świta. Historia ojców założycieli zadziwia a powstanie zjednoczonych, a jednocześnie odrębnych stanów wprawia w zdumienie. Amerykańskie Księżniczki to książka o tym co by było gdyby...


Georg Washington

Jeden z założycieli największego kraju świata. Od zawsze czuł się Brytyjczykiem i nie za bardzo miał ochotę walczyć o niepodległość. Wszystkich, którzy byli za zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Wielką Brytanią, pogardliwie uważał za ekstremistów. Pomimo swoich sprzeciwów został mianowany Dowódcą Armii Kontynentalnej w roku 1775.

Uchwalenie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych było przełomem w jego karierze. W roku 1783 Washington wystosował odważny list do gubernatorów wszystkich stanów. Pisał w nim, że każdy, kto przedkłada interesy lokalne ponad dobro państwa, jest delikatnie, mówiąc zdrajcą. Trzeba przyznać, że był on wielkim patriotą.

Pierwszy prezydent

Jerzy Washington został oficjalnie pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych w roku 1789. Ponownie wybrano go na to stanowisko w roku 1972 roku. O trzecią kadencję już się nie ubiegał z powodu problemów politycznych z Francją i Wielką Brytanią.

Rodzina

Pierwszy prezydent USA poślubił najzamożniejszą wdowę w Wirginii Marthę Dandrigde Custis zimą 1759 roku. Miała już ona dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa. Niestety z Washingtonem nie posiadała potomstwa. Sielanka małżeńska nie trwała jednak długo. Jerzy zakochał się w żonie sąsiada - Saily Fairfax.

Nie zbyt chlubny jest fakt, że Georg był wielkim zwolennikiem niewolnictwa. Był lekkim rasistą. Prowadził plantację tytoniu Mount Vernon. Pomimo swoich poglądów należał do kościoła episkopalnego. Historycy jednak uważają go za ateistę.

Amerykańskie księżniczki - czyli Washington na tronie

Pani Katharine McGee wspaniała amerykańska pisarka wiedziona swoim zainteresowaniem monarchią napisała wspaniałą pozycję Amerykańskie Księżniczki.

Po wojnie o niepodległość i uchwaleniu Konstytucji społeczeństwo Ameryki obsadza na tronie Jerzego Washingtona. Monarchia rządzi się swoimi prawami, są zasady, których trzeba przestrzegać oraz dość długa kolejka do tronu. Księżniczka Beatrycze ma zostać królową, niestety nie jest tym faktem zachwycona. Okazuje się, że obowiązki, jakie ma królowa są dla niej za trudne i marzy o normalnym życiu.

Jej siostra Samanta jest zafascynowana swoją nową miłością i zazdrosna o popularność siostry nie przejmuje się ani swoimi obowiązkami, ani niczym dookoła. Natomiast jej brat bliźniak hołubiony przez wszystkich staje się obiektem, o który toczą walkę dwie dziewczyny.

Zdrada, miłość, konwenanse, zasady... Okraszone nuta niemoralności, historii i humoru. Wielka intryga z koroną w tle na pewno nie dla dzieci.

Osobista refleksja

Przeżyłam szok, ponieważ nie wiem, dlaczego coś mi się ubzdurało, że to książka popularnonaukowa. Nie wiem jak do tego doszło:-). Powiem uczciwie, że rzadko czytam tego typu powieści, ale z tą zarwałam noc. Ciągle sobie mówiłam to już ostatnia strona, to już ostatnia strona.

Przyznam rację nobliwym czasopismom Teen Vogue oraz The Sun, jest to książka roku. Niesamowity humor, lekkość pióra, niebanalni bohaterowie oraz przezabawne teksty i sytuacje sprawiają, że chce się czytać dalej. Nowoczesna monarchia jest tym, co się marzy niejednemu w rodzinach królewskich. Gdyby królowa Elżbieta przeczytała tę pozycję, z pewnością dostałaby co najmniej newralgii, a książę Karol nie dożyłby setki, choć on chyba jest bardziej nowoczesny niż jego żona.

Jeśli interesuje Was ogólna historia lub może marząca się historia Ameryki w formie powieści, ta książka jest dla Was. Zapewniam, że wciąga bez reszty. To dopiero pierwszy tom, przyznam, że czekam na kolejny. Autorka przekonała mnie swoją publikacją, aby sięgać nawet po to, czego się z reguły nie czyta. Premiera powieści 23 lutego. Korony na głowy drogie panie czas na podbój Ameryki.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-03-02
× 1 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Amerykańskie księżniczki
Amerykańskie księżniczki
Katharine McGee
7.8/10
Cykl: Amerykańskie księżniczki, tom 1

Bajecznie bogaci Azjaci i The Crown w jednym! Obowiązek. Intryga. Korona. Oto współczesny świat, w którym złote czasy monarchii wciąż trwają i gdzie miłość jest wystarczająco potężna, by zmienić b...

Komentarze
Amerykańskie księżniczki
Amerykańskie księżniczki
Katharine McGee
7.8/10
Cykl: Amerykańskie księżniczki, tom 1
Bajecznie bogaci Azjaci i The Crown w jednym! Obowiązek. Intryga. Korona. Oto współczesny świat, w którym złote czasy monarchii wciąż trwają i gdzie miłość jest wystarczająco potężna, by zmienić b...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @aniabruchal89

Klucz do Helheimu
Wielki lud i mroczne tajemnice

„Co by było, gdyby wpuścić Normanów do królestwa niebieskiego? Zaczepialibyście święte dziewice nieprzystojną mową, podnosilibyście wojenny zgiełk przeciw serafinom i ...

Recenzja książki Klucz do Helheimu
Średniowieczna Europa
Głód i brud?

„Nigdy nic się nie zmienia. Jeden system jest równie dobry, jak drugi. Średniowiecze nie jest epoką. Średniowiecze to nazwa ludzkiej natury”. Juli Z...

Recenzja książki Średniowieczna Europa

Nowe recenzje

Mgła
Mgła.
@Malwi:

"Mgła" Kamili Bryksy to hipnotyzująca podróż przez labirynt ludzkiej psychiki, gdzie granica między prawdą a kłamstwem ...

Recenzja książki Mgła
Mów mi Kolt
Mów mi Kolt
@ladybird_czyta:

Teodor Kolt - średniej klasy dziennikarzyna śledczy, czy jednak kawał dobrego reportera? Ja zapałałam sympatią do niego...

Recenzja książki Mów mi Kolt
Zdarzyło się nocą
Dobry początek... i na tym koniec
@ISIA:

Trudno rzetelnie ocenić coś, co nie jest skończoną powieścią i w tej kategorii zupełnie się nie broni. W tym tomie dos...

Recenzja książki Zdarzyło się nocą
© 2007 - 2024 nakanapie.pl