Recenzja książki Księga czarownic. W kotle osobowości

Księga czarownic

Autor: @mrsbookbook ·3 minuty
2021-01-06 Skomentuj 1 Polubienie
To już kolejna antologia, którą przeczytałam w tym roku, a to opowiadania jakie znajdziecie w środku.


„Maska” - historia młodej dziewczyny, która zajmuje się szyciem kostiumów, a sama codziennie zakłada swoją maskę by ukryć to, co ją spotkało. Czytałam to opowiadanie z tak dużym zainteresowaniem, by dowiedzieć się, co spotkało główną bohaterkę, aż w pewnym momencie myślałam, że już się nie dowiem tego. To jeszcze bardziej podsycało moją ciekawość.


„Zosia”- ta historia była zupełnie inna. Po pierwsze głównym bohaterem jest mężczyzna, który wspomina swoją miłość życia i jak się okazuje, prawdziwa miłość z wiekiem nie przemija, tylko się pogłębia. Można zauważyć to w życiu codziennym.


„Karina”- to historia modelki, która otrzymuje ofertę pracy przy teledysku u kolegi z klasy ze szkoły podstawowej. Jedyny problem to to, że go nienawidzi. Mimo tego podejmuje to zlecenie i postanawia, że to będzie ostatnie, a później chce spełnić swoje marzenie.


„Ostateczna walka” - to historia mężczyzny, którego w nocy nawiedza czarownica, a raczej jędza i nie pozwala mu zmrużyć oka. Mężczyzna w końcu postanawia to zakończyć, bo chciałby przespać całą noc inaczej czuje, że zwariuje. Opowiadanie krótkie, ale zakończenie rozłożyło mnie na łopatki 😂.


„Wybór wiedźmy” - to historia młodej dziewczyny, której życie zostało zaplanowane przez maszynę „Wiedźmę” w zamian za lepszą opiekę medyczną dla chorego ojca i lepsze życie dla sióstr.


„Internetowa znajomość” opowiada o losie młodego mężczyzny, który umówił się na randkę z dziewczyną z internetu. Jak się okazuje, to nie jest zwykła kobieta.


„Poprzez dotyk” to kryminalne opowiadanie. Młoda dziewczyna wyjeżdża, by pomóc swej przyjaciółce w odnalezieniu siostry. Ma dar, dzięki któremu może przejrzeć wspomnienia drugiej osoby poprzez dotyk. Ta historia trzymała mnie w napięciu przez cały czas.


„Chcę lepszy świat” to bardzo prawdziwe opowiadanie. Ukazuje jak wygląda życie w bloku mieszkalnym, gdzie niby każdy jest inny, a jednak wszyscy są ciekawi tego, co się dzieje na zewnątrz. Bardzo smutna historia o pragnieniu lepszego świata.


„Wnuczka szeptuchy”- jakie to było piękne opowiadanie! Nawet zakręciła mi się łezka w oku. Poruszone zostały tu tematy miłości, śmierci, daru, jakim jest widzenie przyszłości, relacji matki z córką i córki z babcią. W dwóch słowach: piękna historia.


„Nasze bratnie dusze” to opowiadanie o przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Dodatkowy problem polega na tym, że główna bohaterka przyjaźni się z bratem swojego narzeczonego.


„Podręcznik (nie) wiedzy” to historia chłopaka na wózku inwalidzkim, który ma siedem przyjaciółek i jest wynalazcą. Lubi eksperymentować z nowymi odkryciami. Jak dla mnie po pierwsze, to nie były moje klimaty, a po drugie mam wrażenie, jakby to opowiadanie nie było skończone🤔.


„Ostatnia szansa” to historia, gdzie główną bohaterką jest pani psycholog, która wykonując swój zawód stara się pomóc ludziom. Jednak, gdy spotyka miłość, sama sobie nie potrafi udzielić pomocy.


Przedostatnie opowiadanie opisuje historię nastolatki, która ma dosyć swojego życia. W szkole jest wyśmiewana, aż do pewnego dnia, kiedy u babci znajduje księgę zaklęć.


Ostatnia historia dotyczy młodej kobiety, która stara się walczyć z prawdziwą miłością, bo wie, że w innym wypadku zmarnuje życie drugiej połówce.


Cóż mogę dodać do tych opowiadań. Czytało się je szybko i przyjemnie. Jednak nie wszystkie przypadły mi do gustu. Na pewno na dłużej w pamięci zostanie opowiadanie „Maska”, którego autorką jest Anna Fobia, „Poprzez dotyk” Darii Smolarek oraz „Wnuczka szeptuchy” Eweliny Domańskiej. Tak, te trzy najbardziej mi się podobały.


Odniosłam wrażenie, że niektóre historie były strasznie naciągane, żeby tylko wspomnieć o wiedźmie czy czarownicy. Nie twierdzę, że były złe, lecz trochę mijały się z opisem książki.


Książka będzie idealna do wieczornego czytania jednego, dwóch opowiadań. Historie są krótkie (niektóre mają zaledwie 10 stron). Jednak, jeśli liczycie na dużo magii, to w tej książce trochę mi jej zabrakło. Były opowiadania, które ratowały sytuację, lecz nie tego się spodziewałam po przeczytaniu opisu książki. Myślę, że każdy z Was znajdzie pośród tych opowiadań coś dla siebie.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2020-12-18

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Księga czarownic. W kotle osobowości
Księga czarownic. W kotle osobowości
Shia Blackburn, Justyna Chmiel, Maria Chudziak, Sandra Czoik ...
6.6/10
Odrobina strachu, szczypta humoru, parę łez wzruszenia i garść radości. W ogromnym, czarnym kotle mieszają się różne osobowości, powstaje magia — pochłaniająca bez reszty. Czarownice rzucają uroki, k...
Komentarze
Księga czarownic. W kotle osobowości
Księga czarownic. W kotle osobowości
Shia Blackburn, Justyna Chmiel, Maria Chudziak, Sandra Czoik ...
6.6/10
Odrobina strachu, szczypta humoru, parę łez wzruszenia i garść radości. W ogromnym, czarnym kotle mieszają się różne osobowości, powstaje magia — pochłaniająca bez reszty. Czarownice rzucają uroki, k...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Czytacie antologię? Lubicie te krótkie opowiadania, które łączy temat przewodni? Ja do tej pory przeczytałam cztery i właśnie tą czwartą jest książka „Księga czarownic. W kotle osobowości” od dziewcz...

@Zakochana_w_Romansach @Zakochana_w_Romansach

Dziś przychodzę do was z czymś nieco innym Mianowicie „Księga czarownic” W kotle osobowości to antologia składająca się z czternastu opowiadań autorstwa różnych, polskich autorek. Ze względu na to z...

@madziara091 @madziara091

Pozostałe recenzje @mrsbookbook

Historia małżeńska
Historia małżeńska

Nowy etap w życiu Malwiny i Alka. Ich córka wyjeżdża na studia, więc będą mieli więcej czasu dla siebie i wolną chatę. Wcześniej skupili się na wychowywaniu swojej córki...

Recenzja książki Historia małżeńska
Czarny wilk
Czarny wilk

To, co wydarzyło się w tomie czwartym, sprawiło, że Niklas przestaje ufać swemu bratu Viktorowi. Bo to właśnie on zranił go najbardziej, czego dowiedział się dzięki Norz...

Recenzja książki Czarny wilk

Nowe recenzje

Zaplątani
Recenzja
@monia.czyta:

Marta jest samotną matką. W ciąże zaszła w dość nietypowy sposób.. Kiedy na imprezie urodzinowej zostawia swoją torebkę...

Recenzja książki Zaplątani
Wycieczka do Tindari
Montalbano przesłuchuje staruszków
@almos:

To piąta książka z serii powieści o sycylijskim policjancie, komisarzu Montalbano (nie liczę dwóch zbiorów opowiadań). ...

Recenzja książki Wycieczka do Tindari
Wilk z lasu
Moc księżyca.
@Bookmaania:

"Opowieść to największe bogactwo. Każde zaklęcie to opowieść. I każdy z nas jest opowieścią". Śmierć Tamary najbardzi...

Recenzja książki Wilk z lasu
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl