Recenzja książki Złe małpy

Mała wycieczka w podświadomość

@annaszura@annaszura · 2011-04-01
Byliście kiedyś w psychiatryku? To nie jest przyjemne miejsce, zwłaszcza gdy osoba, którą zamierzamy odwiedzić jest zabójczynią.
Tak poznajemy główną postać - Jane Charlotte - trzydziestolatkę skazaną za zabójstwo, której poczytalność ma zbadać doktor Vale. Zabójstwo wygląda na irracjonalne, a życiorys trzydziestoparoletniej Jane – od młodzieńczego buntu i wychowywania przez dalszą rodzinę, poprzez narkomanię, ciągłe przeprowadzki, przelotne związki, kiepskie posady – nie daje jednoznacznego obrazu jej zdrowia psychicznego.
Nasi bohaterowie prowadzą rozmowę na temat tego, co miało miejsce przed morderstwem. Jane cofa się do czasów, gdy miała 14 lat i jak się jej wydawało była dobrym człowiekiem, a w każdym razie nie robiła niczego złego na wielką skalę. Do czasu, do czasu, gdy odgadła kto jest Aniołem Śmierci. Zbieg okoliczności sprawił, że zabiła go. Dowiadujemy się też jak została zwerbowana przez organizację walczącą ze złem.
Tylko czym jest a może w kim jest to zło. I kto jest bardziej zły, czy psychopata mordujący kilku ludzi czy ludobójca mordujący setki tysięcy.
Ta książka to umiejętne połączenie thrillera s-f i studium zła. Pełna zwrotów akcji, ciekawych wątków, intryg, na pewno nie będzie nudzić.

Książka Złe małpy
Złe małpy
Matt Ruff
{}8.5/10
Seria: Salamandra
Przypuśćmy, że pewne twoje działania, na przykład popełnienie tu i ówdzie małego, niewykrywalnego morderstwa, uczyniłyby świat lepszym miejscem. Czy wchodzisz w taki układ? Taki eksperyment proponuje ...
Komentarze

Nowe recenzje

Książka Ostatnia szansa

Czasem opis na książce, czasem recenzja lub poprzednie publikacje autora zachęcają mnie do czytania. Tym razem to okł...

Książka Skandal

Gdy przeczytałam opis okładkowy porównujący "Skandal" do twórczości Blanki Lipińskiej przyznam, że nie miałam względem ...

Książka Ucieszki Cieszka

„Ucieszki Cieszka” Zdenék Svérák Dzisiaj przychodzę do Was z książką skierowaną do bardzo młodych czytelników. Zden...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}