Recenzja książki Młody Nikt

,,Młody Nikt." - recenzja

@laraczyta @laraczyta · 2019-03-18 20:03:01
Ciężko mi jest pozbierać myśli i cokolwiek napisać o tym zbiorze. Dlaczego? Pytanie proste, odpowiedź już niekoniecznie.
Podczas czytania miałam wrażenie, że autor jest bardzo doświadczonym przez życie człowiekiem i wyobraźcie sobie moją minę, kiedy przeczytałam, że Dominik Czernic ma 22 lata. Ale nie o tym chcę napisać.
Niesamowite jest to jak ogromny przekaz mają jego wypowiedzi i jak bardzo zmuszają do przemyślenia tekstu. Uwierzcie mi, ja się rozkleiłam i tak jak jest napisane na blurbie to nie jest książka, która poprawi ci humor, w żadnym wypadku.
,,Młody Nikt'' idealnie opisuje dzisiejsze realia, to co jest dla nas ważne, to jak społeczeństwo postrzega świat, ale jednocześnie pokazuje jak odbiera go autor i... Nie mogę wydusić z siebie słów, które odpowiednio pochwaliłyby ten zbiór myśli.
Każdy znajdzie tam cząstkę siebie i nie ważne jest to, czy dopiero zaczynasz (tak jak ja) czytanie i podziwianie poezji, czy jesteś w niej obeznany, ale mimo wszystko ją kochasz. Dominik Czernic stworzył coś, co jest odpowiednie dla każdego, neutralne.
Wierzcie mi, że teraz, pisząc o tym mam łzy w oczach, bo jakby... Taki jest świat i jego nie zmienisz, postęp go zabija i chyba każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. 
,,Młody Nikt'' prawdopodobnie będzie pierwszym zbiorem poezji, który zagości u mnie na stałe i do którego będę chciała wracać jak najczęściej nie zważając na to, że zdecydowanie psuje humor, bo nadrabia to innymi cechami, lecz je powinno się dostrzec samemu. 
Ocena @laraczyta:
serce  4 Polubienia
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Młody Nikt
Młody Nikt 10 /10 Zbiór codziennych myśli męczących, inspirujących, mieszających w głowie, mierzwiących włosy, słodząc...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Wszystkie myśli codzienne zebrane w jednym miejscu. Napisane w fajnym stylu. Mimo swojej niewielkiej objętości, warte uwagi.

CZ
@czerwona_ksiazniczka

Halko! Wszystkich którzy się zastanawiają czy warto przeczytać tą książkę powiem TAK Jest ona krótka, jak dla mnie zagadką są ostatnie puste strony (może na własne przemyślenia? nie mam pojęcia) Mło...

@Rumcaaajs @Rumcaaajs

Inne recenzje @laraczyta

Książka Dopóki starczy mi sił

Tkwisz w grze, przez cały czas musisz udawać kogoś innego... Co jakiś czas wcielać się w inną postać, kreować ją i nie ...

Książka Kobiety i szatani

,, Jestem w kryształowym bezczasie.’’ Dominika budzi się w nieznanym jej domu, nie pamięta, czy była tam już wcześnie...

Nowe recenzje

Książka Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały

Pisarka i skandalistka; aktorka i zapalona podróżniczka; zakonnica, na którą papież nałożył klątwę; działaczka socjalde...

@milla @milla
Książka Starter

„Starter” kurzył się w mojej biblioteczce już od ładnych paru lat. Zakupiony miesiąc po premierze, odstawiony na półkę...

Książka Zjazd absolwentów

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam wcześnie nic Guillaume Musso. Za to słyszałam i czytałam wszechobecne zachwyty nad...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"