Książka Młody Nikt

Recenzja książki Młody Nikt

,,Młody Nikt." - recenzja

@laraczyta @laraczyta 2019-03-18 20:03:01

Ciężko mi jest pozbierać myśli i cokolwiek napisać o tym zbiorze. Dlaczego? Pytanie proste, odpowiedź już niekoniecznie.
Podczas czytania miałam wrażenie, że autor jest bardzo doświadczonym przez życie człowiekiem i wyobraźcie sobie moją minę, kiedy przeczytałam, że Dominik Czernic ma 22 lata. Ale nie o tym chcę napisać.
Niesamowite jest to jak ogromny przekaz mają jego wypowiedzi i jak bardzo zmuszają do przemyślenia tekstu. Uwierzcie mi, ja się rozkleiłam i tak jak jest napisane na blurbie to nie jest książka, która poprawi ci humor, w żadnym wypadku.
,,Młody Nikt'' idealnie opisuje dzisiejsze realia, to co jest dla nas ważne, to jak społeczeństwo postrzega świat, ale jednocześnie pokazuje jak odbiera go autor i... Nie mogę wydusić z siebie słów, które odpowiednio pochwaliłyby ten zbiór myśli.
Każdy znajdzie tam cząstkę siebie i nie ważne jest to, czy dopiero zaczynasz (tak jak ja) czytanie i podziwianie poezji, czy jesteś w niej obeznany, ale mimo wszystko ją kochasz. Dominik Czernic stworzył coś, co jest odpowiednie dla każdego, neutralne.
Wierzcie mi, że teraz, pisząc o tym mam łzy w oczach, bo jakby... Taki jest świat i jego nie zmienisz, postęp go zabija i chyba każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. 
,,Młody Nikt'' prawdopodobnie będzie pierwszym zbiorem poezji, który zagości u mnie na stałe i do którego będę chciała wracać jak najczęściej nie zważając na to, że zdecydowanie psuje humor, bo nadrabia to innymi cechami, lecz je powinno się dostrzec samemu. 

Ocena:
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Komentarze:

Pozostałe recenzje

Wszystkie myśli codzienne zebrane w jednym miejscu. Napisane w fajnym stylu. Mimo swojej niewielkiej objętości, warte uwagi.
CZ
@czerwona_ksiazniczka
Halko! Wszystkich którzy się zastanawiają czy warto przeczytać tą książkę powiem TAK Jest ona krótka, jak dla mnie zagadką są ostatnie puste strony (może na własne przemyślenia? nie mam pojęcia) Mło...
@Rumcaaajs @Rumcaaajs

Inne recenzje @laraczyta

Książka Zeszyt do historii
Opis: Zamkniętą w sobie i chorobliwie nieśmiałą Zosię wciąż prześladują bolesne wspomnienia z gimnazjum, gdzie była ofi...
Książka Mów!
Pełna opinia ---> https://laraczyta-recenzje.blogspot.com/2019/04/speak.html Niedawno przeczytałam ,,Speak’’, książkę ...

Nowe recenzje

Książka Cichy wielbiciel
Od pewnego czasu jestem wielbicielką twórczości Olgi Rudnickiej, więc nawet się nie zastanawiam ani chwili, gdy w ...
Książka W domu Dave'a
" Bawiło go i ciekawiło wyzwalanie w ludziach różnych emocji i sprawdzanie, jak daleko są w stanie się posunąć, by prze...
Książka Hold you close
Wydaje mi się, że należę do tej "odpowiedzialnej" części czytelników. Czytam za kolejnością, wiem na kiedy mam oddać ko...