Recenzja książki Niepokój

Niepokój.

@Samash @Samash · 2012-07-07
Niepokój to drugi tom trylogii o wilkołakach w Mercy Falls "Drżenie". Jest to kontynuacja powieści Drżenie, gdzie czytelnik poznał takich bohaterów, jak Sam, Grace, Isabel, Olivia, Rachel. W drugim tomie pojawia się Cole wraz ze swoim kolega Victorem. Nowi bohaterowie to nowe wilkołaki, którymi się stali za sprawą Becka, prawnego opiekuna Sama.
Sam zawsze ufał Beckowi, wiedział, że wszystko, co robi, stara się robić dla dobra ludzi. Jednakże tym razem nie mógł zrozumieć postępowania swojego opiekunka. Nie wiedział, dlaczego Beck skazał tych młodych mężczyzn na taki los.
Losy bohaterów czytelnik poznaje z czterech perspektyw: Sama, Grace, Isabel i Cole'a. Jest to bardzo ciekawy zabieg, gdyż można dowiedzieć się, jakie zdanie na jeden temat ma czterech bohaterów. Jednocześnie czytelnik może wyrobić sobie własne, indywidualne zdanie na przedstawiony w danym fragmencie temat.
Kim jest nowy bohater Cole? Jest to młody mężczyzna. Wokalista zespołu 'NARKOTIKA'. Jest bardzo znany, lecz chciał uciec przed światem. Jest także uzależniony od narkotyków i bardzo nieodpowiedzialny. Przynajmniej na pierwszy rzut oka na takiego wygląda. Jednakże, gdy czytelnik zagłębia się bardziej w powieść dostrzega inteligencję, spryt i talent nowe wilka. Inteligencję odziedziczył po ojcu, naukowcu.
Isabel, piękna i bystra. Pochodziła z bogatej rodziny i przybyła wraz z bratem i rodzicami z Kalifornii do Mercy Falls. Jej ojciec był prawnikiem. Jej brat, Jack, został zaatakowany przez wilki i w niego przemieniony. Niestety nie przeżył. Od tego momentu Tom Culpeper miał obsesję na punkcie wilków. Chciał zabić wszystkie w okolicach jego miasta. Isabel, gdy Jack żył, próbowała uratować go za sprawą zapalenia opon mózgowych. Tak właśnie 'wyzdrowiał' Sam. Niestety nie udało się to i dlatego zmarł.
Grace zaczyna czuć się coraz gorzej. Odczuwa dreszcze, miała bardzo często gorączkę. Sam wiedział o tym, gdyż nadal potajemnie spał u swojej dziewczyny. Czuł także, że pachniała wilkiem. Było to absurdalne, gdyż nie była ona wilkiem, została z tego wyleczona. Jednakże Grace czuła w swoim wnętrzu zwierzę. Czuła, że coś żyje w niej i nie mogła sobie z tym poradzić. Z dnia na dzień czuła się coraz gorzej.
Tymczasem rodzice Grace odkryli tajemnicę zakochanych, czyli to, że Sam śpi, co noc u Grace. Z tego powodu była ogromna kłótnia, która miała swoje konsekwencje.
Powieść Niepokój jest jeszcze bardziej ciekawa niż Drżenie. Według mnie jest tak, gdyż wokół Grace i z nią samą dzieją się dziwne rzeczy. Akcja z każdą stroną nabiera tempa i wywołuje u czytelnika niecierpliwość, gdyż nie można doczekać się rozwiązania zagadki. Dodatkową 'atrakcją' jest pojawienie się intrygującego i nieprzewidywalnego Cole'a. Nadaje on powieści jeszcze większy smaczek, dzięki swojemu zachowaniu i swojej przeszłości. Czytelnik nie jest w stanie przewidzieć, jak się zachowa i to w jego postaci jest najlepsze, nieprzewidywalność.
Nadal jestem i chyba już na zawsze pozostanę fanką stylu Maggie Stiefvater. Styl jej książek jest lekki, łatwy i przyjemny. Książkę czyta się bardzo szybko, a to za sprawą wartkiej akcji i ciekawych bohaterów. Bohaterowie mają ciekawą przeszłość. Książkę czyta się z zapartym tchem i zaręczam, że nie da się odłożyć książkę dopóki nie dobrnie się do ostatniej strony.
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Niepokój
Niepokój 9.2 /10
Maggie Stiefvater
Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! Drugi tom bestsellerowej powieści "Drżenie". A w nim nowi b...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Kolejny tom serii Wilkołaki z Mercy Falls. W tej części. Grace i Sam są w sobie szaleńczo zakochani i nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Sam j...

LA
@LaylaA

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Samowi udało się i nie przemienia się już w wilka, ale nadal odczuwa obawę przed chłodem. Chociaż wydaje się, że w końcu wszystko się ułożyło, ...

Inne recenzje @Samash

Książka Królewska Nierządnica

Królewska nierządnica to powieść, a właściwie romans historyczny, którego główną bohaterką jest Nell Gwynn. Bohaterka wy...

Książka Wampiry

Wampiry od dawien dawna pojawiały się i pojawiają w legendach. Panuje także aktualnie moda na wampiry i inne fantastyczn...

Nowe recenzje

Książka Imperium ciszy

Minęło sporo czasu on mojej ostatnie recenzji. Wrzesień i początek października wypełniła mi praca oraz obowiązki ogro...

Książka Szeptacz

Zbrodnia sprzed wielu lat nadal może budzić grozę. Słynny Szeptacz - Frank Carter - to bezduszny morderca, który zakrad...

ŻA
@Zaneta
Książka Światła wojny

„Przeszłość ma być nie odtwarzana, ale ponownie doświadczana”. Kończy się II wojna światowa, jesteśmy w Londynie. Ro...

AM
@malgosialegn

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się