Obiady recenzja

Autor: @Anna30 ·1 minuta
2017-10-30
1 Polubienie
Autorka książki pt. „ Obiady” Pani Ewa Wachowicz zaprasza Czytelników, aby wspólnie spędzali czas z rodziną podczas obiadów delektując się przy tym.

Poznając kuchnię Pani Ewy Wachowicz odkryłam podobnie jak ona mogę sama przyrządzać dania z pasją, uśmiechem.

Doskonale dobrane dania kulinarne,które komponuje Pani Ewa spowodują,że każdy kto lubi smaczny obiad nabierze ochotę i chęć do wykonania któregoś z nich.

Książka składa się z 4 rozdziałów; przystawki, zupy, dania główne, dodatki.

Moją szczególną uwagę zwróciły następujące przepisy autorstwa Pani Ewy:

Na dobry początek: chleb na zakwasie, podpłomyk z czarnuszką, pasztet z grzybami, ogórki małosolne, oliwki, zielone szparagi w szynce.

Po pierwsze: żurek na wędzonce, chłodnik ogórkowy, ziemniaczana inaczej, krem z białych warzyw, krem z pomidorów i pomarańczy, cebulowa, zupa borówkowa.

Na drugie: sakiewki schabowe, baba ziemniaczana z boczkiem i śliwkami, roladki z indyka, kurczak z sosem kurkowym i koszyczki ziemniaczane, szarpana wołowina, szynka duszona w cydrze.

A na dodatek: kluski śląskie z jabłkiem, frytki z pietruszki, placuszki z cukinii, mus z rabarbaru, konfitura z czerwonej cebuli.

Każdy zawarty przepis na łamach autorskiej książki autorstwa Pani Ewy Wachowicz jest opracowany profesjonalnie i z pomysłem.

Nie zabraknie w książce historii związanych z domem rodzinnym, ale jak wrócenia do tradycji kulinarnych autorki opowiedzianych barwnym językiem.

Lubię kiedy stosowane są dodatki do obiadów i tutaj Pani Ewa umieściła je jako prawdziwą ucztę dla osób ,które lubią dania z ziemniaka.

Pani Ewa Wachowicz w prosty sposób przekazuje swoją wiedzę Czytelnikowi uświadamiając mu, że można zjeść tanio, smacznie i zdrowo. Przywiązuje dużą wagę do nakrycia stołu.

„Obiady” to książka kulinarna, która spowoduje, że kuchnia polska nie ma tajemnic, można gotować ze smakiem, wykorzystywać resztki z warzyw i owoców stosując je w daniach przy tym odkrywać pozytywne walory przyrządzania obiadów.

Twarda oprawa, zaprezentowane na każdej ze stron zdjęcia dań obiadowych: przystawek, zup, dań głównych oraz dodatków w wykonaniu Pana Grzegorza Kozakiewicza, wyd.1, Kraków 2017, Wydawnictwo Promiss, s.200.

Polecam tą książkę, gdyż jej autorka to prawdziwa znawczyni kuchni polskiej i zagranicznej.

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz

Pozostałe recenzje @Anna30

OdNowa! Znam Kościół, który żyje
OdNowa! Znam Kościół, który żyje

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt.''OdNowa! Znam Kościół, który żyje'', obejrzałam, dwa razy na kanale YouTube rozważania słowa Bożego ''Kwadransik ze Słowem''. Stwie...

Recenzja książki OdNowa! Znam Kościół, który żyje
Co powie mama?
Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami

Jak ważne są, relacje z rodzicami wie każdy z nas. Układają się one bardzo różnie. Relacje z rodzicami odgrywają ważną rolę w życiu noworodka, nastolatka oraz dorosłego ...

Recenzja książki Co powie mama?

Król Pik
Król Pik
@marcinekmirela:

RECENZJA „KRÓL PIK” AUTOR: Monika Madej - strona autorska @monika.madej_autorka WSPÓŁPRACA REKLAMOWA — Wydawnictwo N...

Recenzja książki Król Pik
Polana
"Pewne urazy zostają w ludziach na zawsze."
@maciejek7:

Nie jestem znawczynią powieści Marcela Mossa, bo to dopiero moja druga książka, którą przeczytałam, lecz bardzo mi się ...

Recenzja książki Polana
Modigliani
Opowieść prawdziwa o księciu paryskiej bohemy.
@gosiaprive:

Książka Pierre'a Sichela "Modigliani" to niezwykle poruszająca historia życia i twórczości jednego z najsłynniejszych m...

Recenzja książki Modigliani